sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm: Miasto pozbywa się budynków. Do kupienia m.in. dawna hala produkcyjna

Dodano: 3 sierpnia 2015, 20:37

Opuszczony budynek po szkole podstawowej z roku na rok popada w coraz większą ruinę. Może powiększenie działki skusi inwestora
Opuszczony budynek po szkole podstawowej z roku na rok popada w coraz większą ruinę. Może powiększenie działki skusi inwestora

Miasto wyzbywa się niepotrzebnego majątku. W rachubę wchodzą budynki po szkole podstawowej i przedszkolu, dawna hala produkcyjna oraz rozległy teren w przeszłości należący do nieistniejącej już instytucji drogowej.

Już kilkanaście razy na sprzedaż trafiał budynek przy ul. Lubelskiej 145, który przed laty zajmowała Szkoła Podstawowa nr. 7.Będzie kolejna próba.

- Nieruchomość właśnie zyskała na atrakcyjności – mówi Ryszard Poniatowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego UM w Chełmie. – Została powiększona o ponad 200 mkw przylegającego terenu. Jej obecna powierzchnia to 1983 mkw.
Budynek z powiększoną działką nie został jeszcze wyceniony.

Wiadomo natomiast jaka będzie cena wywoławcza hali po działającej niegdyś przy chełmskim zakładzie karnym firmie Pomet. Rzeczoznawca wycenił ten stojący na półhektarowej działce obiekt na 1,7 mln zł. - Hala należy do Skarbu Państwa – wyjaśnia Poniatowski. – Chcemy ją sprzedać za zgodą wojewody lubelskiego.

Z budynku przy ul. Broniewskiego przedszkole wyprowadziło się z uwagi na jego zły stan techniczny. Dla miasta remont z uwagi na wymogi związane ze standardami przedszkolnych obiektów był nieopłacalny. Ale remont z myślą o nieuciążliwej produkcji czy usługach to co innego. Alternatywą jest wyburzenie obiektu i uzyskanie w ten sposób działek pod budownictwo mieszkaniowe. Do podziału byłoby tam pół hektara.

Na zbyciu miasto ma także 7 ha atrakcyjnego terenu należącego w przeszłości do Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Miejskich. Będzie to możliwe kiedy radni uchwalą nowy plan dla tego terenu. Na tej podstawie zostaną wydzielone ciągi komunikacyjne i poszczególne działki pod usługi i jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Powierzchnia pojedynczych działek ma się wahać w przedziale od 800 do 1000 mkw. Wycenione zostaną po geodezyjnym podziale. Chociaż do sprzedaży jeszcze daleko to już do urzędu pukają osoby zainteresowane dopiero przygotowywaną ofertą.

Czytaj więcej o: Chełm nieruchomości
Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 sierpnia 2015 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niby sprzedają a jednak już z samego czytania artykułu można mieć dość. Czuć problemami i biurokracją. Powinna być podana cena, telefon i koniec a nie jakieś "do sprzedania" a potem pełno jakiś "ale"...
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pozbywa. Raczej sprzedaje. Pozbyc sie to monza smieci...
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 07:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miasto z początku XX wieku
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2015 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miasto nigdy nic nie sprzeda dopoty dopuki dyr jest poniatowski .Szkołę sprzedawano już wiele razy i nic.poniatowski dobrze reguluje stany prawne ale na mienie.................. To miasto umiera i komunisci i nawiedzeni nie mają żadnego pomysłu na jego funkcjonowanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!