piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Mieszkańcy ulicy Krańcowej nie mogą doprosić się o asfalt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2012, 16:07
Autor: sad

Samochód terenowy wydaje się jedynym rozwiązaniem na pokonanie tonącej w błocie ul. Krańcowej <br />
 (Joa
Samochód terenowy wydaje się jedynym rozwiązaniem na pokonanie tonącej w błocie ul. Krańcowej
(Joa

Błoto i kałuże to codzienność mieszkańców ulicy Krańcowej. Najgorzej jest przy deszczowej pogodzie. Woda, nie mając gdzie spływać, gromadzi się na drodze. Trudno przejechać, jeszcze trudniej przejść.

Już nie wiemy, do kogo zwrócić się o pomoc – skarżą się mieszkańcy ul. Krańcowej. – Stan naszej ulicy jest katastrofalny. Doły, koleiny, a po deszczu dodatkowo błoto i głębokie kałuże. Nikogo nie obchodzi, że tędy się nie da przejść. Niby mieszkamy w mieście, a droga pożal się Boże.

Jedna z mieszkanek dodaje, że największy problem mają dzieci. – Jak dobrze popada, to tego błocka nie da się w żaden sposób ominąć. Bokiem się nie da, bo chodników oczywiście też nie ma. To niewyobrażalne, żeby w dzisiejszych czasach tak wyglądały miejskie ulice!

Mieszkańcy dodają, że stan drogi pogorszył się po ubiegłorocznych pracach przy budowie kanalizacji. Ich zdaniem robotnicy pozostawili po sobie bałagan, z którym oni teraz muszą sobie sami radzić. O pomoc prosili m.in. radnego Dariusza Grabczuka.

– Znam tę sprawę – przyznaje radny. – Pytałem nawet w MPGK, dlaczego robotnicy nie zostawili po zakończeniu prac wyrównanej drogi. Usłyszałem, że zostawili. Droga jednak faktycznie jest w fatalnym stanie. Zorganizowałem z mieszkańcami spotkania, podczas których podsunąłem pomysł, aby we własnym zakresie drogę wyrównać. Mieszkańcy na to przystali i nie widząc innego rozwiązania, za własne pieniądze równali ulicę. Ale przecież nie mogą tego robić cały czas!

Jak mówi Grabczuk ulica prosi się choćby o najprostsze utwardzenie. Gdy jednak pytał o to w zarządzie dróg słyszał, że w najbliższym czasie będzie to trudne. Powód? Brak pieniędzy.

– Liczyłem, że mój wniosek o budowę tej ulicy znajdzie się w budżecie. Tak się nie stało – dodaje radny. – Tymczasem sam słyszałem publiczne deklaracje ze strony władz, że na ul. Krańcową do końca zdaje się 2013 r. miasto przeznaczy około 3 mln zł. Czas zacząć spełniać te obietnice.Tymczasem miejscy urzędnicy tłumaczą, że na tę ulicę już poszła niemała kwota przeznaczona na budowę kanalizacji sanitarno-wodociągowej. Kanalizację zbudowano w ubiegłym roku za 293 tys. Tymczasem na inwestycje na swoich ulicach czekają też inni mieszkańcy Chełma.

– Faktycznie w tegorocznym budżecie ulica Krańcowa nie została ujęta – przyznaje Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta. I dodaje, że ulica nie ma nawet przygotowanej dokumentacji technicznej. Dodatkowo, zanim ruszyłaby hipotetyczna budowa, trzeba wcześniej wykonać w tym miejscu kanalizację burzową, której także nie ma. A to wszystko zwiększa koszty.

Czy więc mieszkańcy w najbliższym czasie są skazani na błoto na swojej ulicy? Prezydent zostawia małą nadzieję: – Niewykluczone, że pojawią się oszczędności, które pozwolą na wprowadzenie w ciągu roku kolejnych zadań – mówi Agata Fisz. – Będzie to w głównej mierze zależało od wyników przetargów na zaplanowane już inwestycje.

O to, żeby w urzędzie o Krańcowej nie zapomniano, przypominać ma w imieniu mieszkańców radny Grabczuk. – Na pewno nie zostawię tej sprawy – mówi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet Online
Pablos
gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 06:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
Pablos
Pablos (14 stycznia 2012 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coo? kosciòl na Krancowej? To juz lepiej po dolach i kaluzach:)
Rozwiń
gość
gość (14 stycznia 2012 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po co wam asfalt, niedźwiadki przecież macie
Rozwiń
aa
aa (13 stycznia 2012 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1326464494' post='583191']
KRAŃCOWA sama nazwa mówi, żę błocko tam ma być, a co dziurami na Trubakowskiej, ludzie 10 taczek asfaltu i po sprawie ale gdzie tam , to chyba na złość ludziom tego sie nie łata, szkoda że nie ma tam KOŚCIOŁA bo juz dawno byłoby po sprawie.
[/quote]
100% racji, a gdzie jest Krańcowa?
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2012 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KRAŃCOWA sama nazwa mówi, żę błocko tam ma być, a co dziurami na Trubakowskiej, ludzie 10 taczek asfaltu i po sprawie ale gdzie tam , to chyba na złość ludziom tego sie nie łata, szkoda że nie ma tam KOŚCIOŁA bo juz dawno byłoby po sprawie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!