sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Mieszkańcy wybrali projekty. Jak wygląda ich realizacja?

Dodano: 7 lipca 2016, 08:07

Trybuny przy boisku na osiedlu Słoneczne są już gotowe (fot. Jacek Barczyński)<br />
Trybuny przy boisku na osiedlu Słoneczne są już gotowe (fot. Jacek Barczyński)

Są już gotowe dwa z siedmiu zadań wskazanych w ubiegłym roku przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. To zmodernizowany blisko półkilometrowy odcinek ul. Wygon oraz trybuny na osiedlu Słoneczne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Początkowo na liście było pięć inwestycji – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Ale dzięki poprzetargowym oszczędnościom mogliśmy uwzględnić dwie kolejne. W rachubę wchodziły te, które uzyskały najlepszy wynik w głosowaniu, a zarazem ich wartość nie przekraczała kwoty dostępnych środków.

Od kilkunastu dni mieszkańcy miasta mogą obserwować postępy prac na wskazanych w głosowaniu zadaniach. To m.in. roboty drogowe na drodze w sąsiedztwie bloku przy ul. 11 Listopada. Trwa także budowa drogi dojazdowej i parkingów przy parafii św. Rodziny.

Jednocześnie przebudowywana jest ul. Kochanowskiego. Tutaj miasto zdecydowało się rozszerzyć zakres prac o kolejny odcinek tej ulicy do skrzyżowania z ul. Rejowiecką.

– Zgodnie z obywatelskim projektem nowa nawierzchnia kończyłaby się kilkadziesiąt metrów przed ważnym i ruchliwym skrzyżowaniem – mówi prezydent Fisz. – Środki na rozszerzenie zakresu pozyskaliśmy z oszczędności na innych miejskich inwestycjach.

Już niedługo ekipy budowlane pojawią się na ul. Połanieckiej. Zgodnie z wolą mieszkańców powstać ma tam nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Chełmianie na ten projekt oddali 480 głosów – najwyższy wynik w ubiegłorocznym głosowaniu. Dookumentacja jest już gotowa, a procedury przetargowe na wykonanie prac właśnie są finalizowane. Prace rozpoczną się lada dzień.

Na efekt swoich starań muszą jeszcze poczekać mieszkańcy osiedla Dyrekcja Górna. Opracowywanie dokumentacji modernizacji placu dojazdowego i chodników w rejonie ul. Granicznej jeszcze trwa. Urzędnicy obiecują, że ta inwestycja również zostanie zakończona w tym roku.

Z końcem czerwca zakończył się nabór wniosków w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wpłynęło ich ponad 100. Obecnie poddawane są ocenie formalnej. Na te, które przejdą przez sito, mieszkańcy miasta będą głosowali we wrześniu. Każda z 10 chełmskich dzielnic może liczyć na inwestycję o wartości do 250 tys. zł.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 sierpnia 2016 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najfajniejszy będzie teraz remont uliczki osiedlowej od Ul Mickiewicza do Sienkiewicza ;) 10 metrów uliczki zostanie w takim stanie jak jest ( tzn w fatalnym oczywiście ) ;) rewelacyjny pomysł na remont prawda? Jakby nie można było już zrobić całej ;) ale nie każdy w bloku ma ważnego pracownika Urzędu Miasta niestety ;) hahahaha
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!