wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Na rondzie już jest równo

Dodano: 3 sierpnia 2016, 08:31

Fot. Jacek Barczyński
Fot. Jacek Barczyński

Dobiega końca przebudowa ronda na pl. Tysiąclecia przy Chełmskim Domu Kultury.

– Ostatnie prace wiążą się z urządzaniem zieleńców i porządkami po budowie – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do terminu i jakości robót wykonanych przez firmę drogową z Włodawy.

Zakres prac obejmował prace rozbiórkowe, wymianę nawierzchni, chodników, oznakowanie pionowe i poziome. Całe zadanie sprowadzało się do modernizacji już istniejącego ronda. Projektant nie przewidział tam istotnych zmian w organizacji ruchu. Przede wszystkim chodziło o zlikwidowanie nierówności nawierzchni, przez co skrzyżowanie stało się znacznie bezpieczniejsze. Poprawiła się też estetyka tego sąsiadującego z reprezentacyjną siedzibą ChDK węzła komunikacyjnego.

Wartość całego zadania to 341 tys. zł.

Równolegle w mieście prowadzone są kolejne przedsięwzięcia drogowe w ramach zaplanowanych na ten rok 40 zadań inwestycyjnych. Aktualnie drogowców można spotkać na łączniku ul. Synów Pułku z ul. Zachodnią oraz na ul. Rejowieckiej.

– Na Rejowieckiej drogowcom pozostało jedynie uporać się z zaplanowanymi tam zieleńcami oraz zainstalowaniem pionowego oznakowania – dodaje Tomasik. – W końcu tygodnia przyjdzie kolej na wymalowanie oznakowania poziomego.

Dyrektor chełmskiego ZDM zapewnia, że to nie koniec drogowych inwestycji w mieście. Tylko przetarg na remont ul. Rejowieckiej przyniósł 300 tys. zł. oszczędności. Środki te miasto chce teraz wykorzystać na częściowe remonty ulic Włodawskiej i Hrubieszowskiej. Musi się jeszcze na to zgodzić Ministerstwo Infrastruktury, które dotując w 50 proc. inwestycję na Rejowieckiej ma teraz prawo do połowy zaoszczędzonej kwoty.

– W ministerstwie jest już nasz wniosek w tej sprawie – mówi Tomasik. – Jeszcze czekamy na odpowiedź. Jeśli będzie dla nas przychylna, to na obu ulicach drogowców będziemy mogli zobaczyć może już we wrześniu.

Czytaj więcej o: Chełm drogi Krzysztof Tomasik
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!