poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Nauczą się, jak rządzić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2011, 19:02
Autor: (bar)

Gości z Ukrainy najbardziej interesowały nasze doświadczenia związane z zarządzaniem gminą i powiate
Gości z Ukrainy najbardziej interesowały nasze doświadczenia związane z zarządzaniem gminą i powiate

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska” podjęła się utworzenia "Forum Parlamentarzystów i Samorządowców Polskiego Pochodzenia za Granicą”.

Inspiracją do tego przedsięwzięcia były m.in. potrzeby sygnalizowane przez Polaków mieszkających za granicą i zaangażowanych tam w działania samorządowe. Pomysł zyskał poparcie Senatu RP.

Jakie cele stawia przed sobą forum? To wymiana doświadczeń wśród parlamentarzystów i samorządowców polskiego pochodzenia, integracja środowisk oraz promocja Polski i języka polskiego. Chodzi także o to, by przedstawiciele mniejszości polskiej byli widoczni w lokalnych środowiskach na Ukrainie, Litwie i Łotwie, w Rumunii i Czechach.

– Na początek zaprosiliśmy do nas 15 samorządowców z pięciu województw Ukrainy – mówi Marek Jaroszek, szef chełmskiego oddziału "Wspólnoty Polskiej”. – Chcieliśmy im pokazać przykłady "dobrego samorządu”, czyli konkretnych działań skierowanych na rozwój gospodarczy i społeczny.

W programie wizyty były nie tylko prezentacje, ale i szkolenia oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc w powiatach chełmskim, krasnostawskim, włodawskim, bialskim i zamojskim.

Goście odwiedzili m.in. krasnostawski szpital, szkołę w Uhrze, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Srebrzyszczu oraz Starostwo Powiatowe we Włodawie, gdzie tamtejsi samorządowcy podzielili się swoimi doświadczeniami z utrzymaniem w czystości Jeziora Białego w Okunince.

Uczestnicy zapoznali się z osiągnięciami poszczególnych samorządów w dziedzinie zarządzania gminą, powiatem, pozyskiwania środków unijnych, aktywizacji społeczeństwa oraz rozwiązywania problemów socjalnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!