poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: „Nie” dla spopielarni zwłok w środku osiedla. Prezydent nie dała pozwolenia

Dodano: 2 listopada 2015, 19:45

Przedsiębiorca pogrzebowy Leszek Łukowiec nie wybuduje na swojej działce między ulicami Szpitalną a Kraszewskiego spopielarni zwłok. Agata Fisz, prezydent miasta, odrzuciła w piątek jego wniosek o pozwolenie na budowę.

Zanim prezydent podjęła decyzję sztab ludzi, w tym przede wszystkim prawników, pracował nad podstawą prawną takiego załatwienia sprawy. Między innymi doszukali się rozbieżności między wnioskiem o pozwolenie na budowę a przedstawioną przez inwestora dokumentacją projektową. Wykorzystali także przepisy dotyczące prawa budowlanego i ochrony środowiska.

Ponadto ich zdaniem planowane przez Łukowca przedsięwzięcie kłóciło się z planem zagospodarowania przestrzennego. Istotny był także aspekt społeczny. W związku z planami przedsiębiorcy spontanicznie zawiązał się komitet protestacyjny, który w krótkim czasie zebrał około 2 tys. podpisów mieszkańców Chełma przeciwnych budowie spopielani.

Zakład pogrzebowy, który miał być rozbudowany o spopielarnię zwłok, znajduje się 100 metrów od szpitala i przez płot sąsiaduje z domkami jednorodzinnymi. Łukowiec wniosek na rozbudowę budynku usługowego przy ul. Kraszewskiego złożył w magistracie już 7 lipca. Z dokumentu wcale nie wynikało, że chodzi o wybudowanie krematorium. Dociskany przez urzędników dopiero w sierpniu uściślił charakter planowanej inwestycji.

Cała sprawa stała się publiczna w połowie września. Prezydent Fisz za to, że nie została w porę poinformowana o tym temacie, odwołała ze stanowiska dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM.

Leszek Łuskowiec od początku konsekwentnie uchyla się od rozmów z dziennikarzami. Nie wiadomo, czy nie odwoła się od decyzji prezydent, bądź czy nie wystąpi z kolejnym wnioskiem o pozwolenie na budowę spopielani już w nowym, mniej kontrowersyjnym miejscu.

Czytaj więcej o: Chełm spopielarnia zwłok
Gość
Chełmianin
Chełmianin
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe tylko, kto mu dodawał animuszu i pewności co do powodzenia sprawy , że w ogóle w tym miejscu z taką propozycją umiejscowienia spalarni wystartował. No cóż, ...w końcu nie biedaczyna.
Rozwiń
Chełmianin
Chełmianin (4 listopada 2015 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łukowiec to monopolista na terenie Chełma.
już jego całkowicie powaliło z tą spalarnia:) w mieście. BRAWO AGATA.
Rozwiń
Chełmianin
Chełmianin (4 listopada 2015 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łukowiec to monopolista na terenie Chełma.
już jego całkowicie powaliło z tą spalania:) w mieście. BRAWO AGATA.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może nie osobiście ,ale spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat działalności firmy p.Łukowca.Dlatego jestem za ułatwieniem budowy spopielarni ,ale oczywiście gdzieś na dalekich peryferiach lub w "strefie przemysłowej".Jako daleki sąsiad nie protestowałem przeciwko budowie ale nie dziwi mnie stanowisko mieszkańców najbliższej okolicy.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 06:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...co by nie mówić, sprawy związane z pogrzebem organizowane są w firmie p. Łukowca w sposób kulturalny i delikatny. Sam Właściciel wykazuje wiele empatii dla rodziny zmarłego. Ponieważ korzystałem z usługi świadczonej przez tę firmę, mogę tylko powiedzieć: dziękuję, pomogliście mi w trudnych dniach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!