sobota, 17 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Opłaty za wywóz śmieci mniejsze niż zakładano

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2013, 17:47
Autor: (p.p.)

Mieszkańcy zapłacą mniej za wywóz odpadów, niż pierwotnie zakładano. Miasto nie wyklucza kolejnych obniżek.

19 czerwca urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na odbieranie odpadów komunalnych z terenu Chełma. W postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wyniki przetargu pozwolą na zmianę proponowanych wcześniej stawek. Zgodnie z nową propozycją za śmieci segregowane mieszkańcy Chełma zapłacą 9 zł od osoby (wcześniej było to 11 zł), a za niesegregowane 14 zł od osoby (wcześniej było 16 zł). Jednocześnie nadal utrzymane mają zostać ulgi m.in. dla rodzin wielodzietnych.

– Obniżki dotyczą wszystkich mieszkańców Chełma, niezależnie od tego, jaki sposób gromadzenia śmieci zadeklarowali – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uchwałę zmniejszającą stawki przedstawimy na najbliższej sesji Rady Miasta. Rozmawiałam też o naszej propozycji z szefami wszystkich klubów i odniosłam wrażenie, że wyrażą zgodę na obniżkę stawek – dodaje prezydent.

Zapowiedź obniżki stawek mieszkańcy Chełma przyjmują z zadowoleniem. – Mieszkam z żoną i synem. Zadeklarowaliśmy segregowanie, a więc zapłacę 27 złotych na miesiąc. To jest do wytrzymania – ocenia Marek Stawczuk z Chełma.

Miasto zapowiada obserwację wdrażania nowego systemu "śmieciowego”. – Mam nadzieję, że za pewien czas, gdy nowy system zacznie już sprawnie funkcjonować, pojawi się możliwość, by jeszcze bardziej obniżyć opłaty, ale w dużej mierze zależeć to będzie od samych mieszkańców i rzetelności w składaniu deklaracji – dodaje Fisz.

Nowy system segregacji i odbioru odpadów zacznie funkcjonować już od 1 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Stanisław
Gość
Adela
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Stanisław
Stanisław (13 września 2013 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę.

Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!!

Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauczyliśmy się minimalizować ilość śmieci już na etapie zakupów tzn. minimum woreczków, reklamówek, zakupy z własnymi wielorazowymi siatkami lub przy większych zakupach zabieraliśmy do samochodu skrzynkę owocarkę itp., oprócz tego kupiłem dwa duże kompostowniki do których wrzucamy odpadki kuchenne, skoszoną trawę, liście , kości z kurczaka, skorupki z jaj itp. dodając bakterie kompostowe nie ma przykrych zapachów , a czas rozkładu pozwala na nie wybieranie kompostu przez cały rok, zaś kiedy jeden pojemnik się zapełni , przysypuję zawartość bakteriami i cienką warstwą ziemi i zamykam korzystając z drugiego pojemnika.Po pół roku zawartość kompostownika zamienia się w coś co przypomina torf. I tymi sposobami mogliśmy oszczędzić i żyć w zgodzie z naturą. A teraz płacę haracz do Urzędu miasta za coś co nie ma żadnego odzwierciedlenia z rzeczywistością, nie wiem czy płacę na kolejne premie dla prezydentów? za utrzymanie kolejnych stołków w nowym wydziale  gospodarki odpadami? To jest wielce niesprawiedliwe, zostało nam narzucone ile mamy płacić i komu mamy płacić !!! To jest zamach na wolność !!! okradanie społeczeństwa !!!  Jedno wielkie oszustwo aby wyłudzić pieniądze !!!

Za segregowane śmieci PGO dostaje pieniądze więc z tych pieniędzy powinno się utrzymać , za frakcję mokrą powinno się płacić tyle ile się jej wyprodukuje!!! Przecież do tej pory MPGK ZOM dobrze prosperował, przynosił dość pokaźny dochód , a wpływy były  dużo mniejsze niż przy obecnej ustawie śmieciowej !!!A problem wyrzucania śmieci do lasów i innych miejsc  przez nieuczciwych obywateli powinien być rozwiązany w inny sposób np. fotopułapki i olbrzymie kary , a nie obciążanie wszystkich obywateli podatkiem smieciowym. Ale skoro już tak jest to niech chociaż stawki będą uczciwe !!! W moim przypadku według ustawy smieciowej będę płacił rocznie  432 zł przy segregacji , a po staremu wyrabiałem się max. 162 zł. czyli jestem stratny 270 zł w skali roku - za które mogłem nabyć 10 żarówek LED i być bardziej EKO i oszczędnym !!!

Rozwiń
Gość
Gość (28 sierpnia 2013 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

powinny być jeszcze niższe bo teraz śmieciarki jeżdżą i napotykają puste pojemniki - najpierw śmieci było dużo bo ludzie kisili je żeby podwójnie nie płacić a teraz jest deficyt i odbiór 2 razy w miesiącu jest ekonomicznie i ekologicznie nie uzasadniony !!! a jeżeli śmieciarki odbierają połowę śmieci bo trafiają na pełne pojemniki raz w miesiącu to opłata powinna być o połowę niższa !!!

Rozwiń
Adela
Adela (28 czerwca 2013 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.

Rozwiń
lilylara
lilylara (28 czerwca 2013 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2013 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

odbyła się i obniżyli stawki z 16 na 14 nie segregowane i z 11 na 9 segregowane.więc w czym problem?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!