Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 czerwca 2013 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Chełm: Opłaty za wywóz śmieci mniejsze niż zakładano

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 6 A A

Mieszkańcy zapłacą mniej za wywóz odpadów, niż pierwotnie zakładano. Miasto nie wyklucza kolejnych obniżek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
19 czerwca urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na odbieranie odpadów komunalnych z terenu Chełma. W postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wyniki przetargu pozwolą na zmianę proponowanych wcześniej stawek. Zgodnie z nową propozycją za śmieci segregowane mieszkańcy Chełma zapłacą 9 zł od osoby (wcześniej było to 11 zł), a za niesegregowane 14 zł od osoby (wcześniej było 16 zł). Jednocześnie nadal utrzymane mają zostać ulgi m.in. dla rodzin wielodzietnych.

– Obniżki dotyczą wszystkich mieszkańców Chełma, niezależnie od tego, jaki sposób gromadzenia śmieci zadeklarowali – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uchwałę zmniejszającą stawki przedstawimy na najbliższej sesji Rady Miasta. Rozmawiałam też o naszej propozycji z szefami wszystkich klubów i odniosłam wrażenie, że wyrażą zgodę na obniżkę stawek – dodaje prezydent.

Zapowiedź obniżki stawek mieszkańcy Chełma przyjmują z zadowoleniem. – Mieszkam z żoną i synem. Zadeklarowaliśmy segregowanie, a więc zapłacę 27 złotych na miesiąc. To jest do wytrzymania – ocenia Marek Stawczuk z Chełma.

Miasto zapowiada obserwację wdrażania nowego systemu "śmieciowego”. – Mam nadzieję, że za pewien czas, gdy nowy system zacznie już sprawnie funkcjonować, pojawi się możliwość, by jeszcze bardziej obniżyć opłaty, ale w dużej mierze zależeć to będzie od samych mieszkańców i rzetelności w składaniu deklaracji – dodaje Fisz.

Nowy system segregacji i odbioru odpadów zacznie funkcjonować już od 1 lipca.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stanisław / 13 września 2013 o 10:51

od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę.

Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!!

Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauczyliśmy się minimalizować ilość śmieci już na etapie zakupów tzn. minimum woreczków, reklamówek, zakupy z własnymi wielorazowymi siatkami lub przy większych zakupach zabieraliśmy do samochodu skrzynkę owocarkę itp., oprócz tego kupiłem dwa duże kompostowniki do których wrzucamy odpadki kuchenne, skoszoną trawę, liście , kości z kurczaka, skorupki z jaj itp. dodając bakterie kompostowe nie ma przykrych zapachów , a czas rozkładu pozwala na nie wybieranie kompostu przez cały rok, zaś kiedy jeden pojemnik się zapełni , przysypuję zawartość bakteriami i cienką warstwą ziemi i zamykam korzystając z drugiego pojemnika.Po pół roku zawartość kompostownika zamienia się w coś co przypomina torf. I tymi sposobami mogliśmy oszczędzić i żyć w zgodzie z naturą. A teraz płacę haracz do Urzędu miasta za coś co nie ma żadnego odzwierciedlenia z rzeczywistością, nie wiem czy płacę na kolejne premie dla prezydentów? za utrzymanie kolejnych stołków w nowym wydziale  gospodarki odpadami? To jest wielce niesprawiedliwe, zostało nam narzucone ile mamy płacić i komu mamy płacić !!! To jest zamach na wolność !!! okradanie społeczeństwa !!!  Jedno wielkie oszustwo aby wyłudzić pieniądze !!!

Za segregowane śmieci PGO dostaje pieniądze więc z tych pieniędzy powinno się utrzymać , za frakcję mokrą powinno się płacić tyle ile się jej wyprodukuje!!! Przecież do tej pory MPGK ZOM dobrze prosperował, przynosił dość pokaźny dochód , a wpływy były  dużo mniejsze niż przy obecnej ustawie śmieciowej !!!A problem wyrzucania śmieci do lasów i innych miejsc  przez nieuczciwych obywateli powinien być rozwiązany w inny sposób np. fotopułapki i olbrzymie kary , a nie obciążanie wszystkich obywateli podatkiem smieciowym. Ale skoro już tak jest to niech chociaż stawki będą uczciwe !!! W moim przypadku według ustawy smieciowej będę płacił rocznie  432 zł przy segregacji , a po staremu wyrabiałem się max. 162 zł. czyli jestem stratny 270 zł w skali roku - za które mogłem nabyć 10 żarówek LED i być bardziej EKO i oszczędnym !!!

od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę.

Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!!

Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauc... rozwiń

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 17:29

powinny być jeszcze niższe bo teraz śmieciarki jeżdżą i napotykają puste pojemniki - najpierw śmieci było dużo bo ludzie kisili je żeby podwójnie nie płacić a teraz jest deficyt i odbiór 2 razy w miesiącu jest ekonomicznie i ekologicznie nie uzasadniony !!! a jeżeli śmieciarki odbierają połowę śmieci bo trafiają na pełne pojemniki raz w miesiącu to opłata powinna być o połowę niższa !!!

Avatar
Adela / 28 czerwca 2013 o 15:14

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.

Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.

rozwiń
Avatar
lilylara / 28 czerwca 2013 o 14:54

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Avatar
Gość / 27 czerwca 2013 o 18:58

odbyła się i obniżyli stawki z 16 na 14 nie segregowane i z 11 na 9 segregowane.więc w czym problem?

Avatar
daniel / 27 czerwca 2013 o 15:45

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uchwałę zmniejszającą stawki przedstawimy na najbliższej sesji Rady Miasta. Rozmawiałam też o naszej propozycji z szefami wszystkich klubów i odniosłam wrażenie, że wyrażą zgodę na obniżkę stawek – dodaje prezydent.

SUPER SZYBKI NEWS - SESJA ODBYŁA SIĘ WCZORAJ!!!!!

Avatar
Stanisław / 13 września 2013 o 10:51

od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę.

Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!!

Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauczyliśmy się minimalizować ilość śmieci już na etapie zakupów tzn. minimum woreczków, reklamówek, zakupy z własnymi wielorazowymi siatkami lub przy większych zakupach zabieraliśmy do samochodu skrzynkę owocarkę itp., oprócz tego kupiłem dwa duże kompostowniki do których wrzucamy odpadki kuchenne, skoszoną trawę, liście , kości z kurczaka, skorupki z jaj itp. dodając bakterie kompostowe nie ma przykrych zapachów , a czas rozkładu pozwala na nie wybieranie kompostu przez cały rok, zaś kiedy jeden pojemnik się zapełni , przysypuję zawartość bakteriami i cienką warstwą ziemi i zamykam korzystając z drugiego pojemnika.Po pół roku zawartość kompostownika zamienia się w coś co przypomina torf. I tymi sposobami mogliśmy oszczędzić i żyć w zgodzie z naturą. A teraz płacę haracz do Urzędu miasta za coś co nie ma żadnego odzwierciedlenia z rzeczywistością, nie wiem czy płacę na kolejne premie dla prezydentów? za utrzymanie kolejnych stołków w nowym wydziale  gospodarki odpadami? To jest wielce niesprawiedliwe, zostało nam narzucone ile mamy płacić i komu mamy płacić !!! To jest zamach na wolność !!! okradanie społeczeństwa !!!  Jedno wielkie oszustwo aby wyłudzić pieniądze !!!

Za segregowane śmieci PGO dostaje pieniądze więc z tych pieniędzy powinno się utrzymać , za frakcję mokrą powinno się płacić tyle ile się jej wyprodukuje!!! Przecież do tej pory MPGK ZOM dobrze prosperował, przynosił dość pokaźny dochód , a wpływy były  dużo mniejsze niż przy obecnej ustawie śmieciowej !!!A problem wyrzucania śmieci do lasów i innych miejsc  przez nieuczciwych obywateli powinien być rozwiązany w inny sposób np. fotopułapki i olbrzymie kary , a nie obciążanie wszystkich obywateli podatkiem smieciowym. Ale skoro już tak jest to niech chociaż stawki będą uczciwe !!! W moim przypadku według ustawy smieciowej będę płacił rocznie  432 zł przy segregacji , a po staremu wyrabiałem się max. 162 zł. czyli jestem stratny 270 zł w skali roku - za które mogłem nabyć 10 żarówek LED i być bardziej EKO i oszczędnym !!!

od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę.

Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!!

Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauc... rozwiń

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 17:29

powinny być jeszcze niższe bo teraz śmieciarki jeżdżą i napotykają puste pojemniki - najpierw śmieci było dużo bo ludzie kisili je żeby podwójnie nie płacić a teraz jest deficyt i odbiór 2 razy w miesiącu jest ekonomicznie i ekologicznie nie uzasadniony !!! a jeżeli śmieciarki odbierają połowę śmieci bo trafiają na pełne pojemniki raz w miesiącu to opłata powinna być o połowę niższa !!!

Avatar
Adela / 28 czerwca 2013 o 15:14

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.

Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.

rozwiń
Avatar
lilylara / 28 czerwca 2013 o 14:54

To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie.

A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...

Avatar
Gość / 27 czerwca 2013 o 18:58

odbyła się i obniżyli stawki z 16 na 14 nie segregowane i z 11 na 9 segregowane.więc w czym problem?

Avatar
daniel / 27 czerwca 2013 o 15:45

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uchwałę zmniejszającą stawki przedstawimy na najbliższej sesji Rady Miasta. Rozmawiałam też o naszej propozycji z szefami wszystkich klubów i odniosłam wrażenie, że wyrażą zgodę na obniżkę stawek – dodaje prezydent.

SUPER SZYBKI NEWS - SESJA ODBYŁA SIĘ WCZORAJ!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 13 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 1

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.