poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm. Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego

Dodano: 27 czerwca 2016, 11:42

Dobiega końca termin zgłaszania inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Do tej pory magistrat przyjął już około 100 formularzy. Najwięcej – ponad 30 – złożyli mieszkańcy os. Działki.

– Procedura jest prosta – mówi Rolad Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta miasta. – Wybraną inwestycję należy wskazać na formularzu dostępnym w Internecie lub siedzibie urzędu miasta i tam też go złożyć. Można tego dokonać również online z wykorzystaniem platformy epuap.
Urzędnicy zapewniają, że cały czas pozostają do dyspozycji mieszkańców i w razie jakichkolwiek wątpliwości służą pomocą i wyjaśnieniami. Zasady budżetu obywatelskiego opisane są również na stronach internetowych urzędu.

– W przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji, w tym roku obserwujemy znacznie mniej zgłoszeń na to samo zadanie – mówi Krystyna Majówka, dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru, a jednocześnie członek komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. – Wcześniej bywało, że na jedną inwestycję składano nawet po kilkadziesiąt formularzy. Jestem przekonana, że liczba wniosków jeszcze znacząco wzrośnie. Zazwyczaj część mieszkańców aktywizuje się w ostatniej chwili.

Tradycyjnie najwięcej złożonych już wniosków dotyczy remontów i budowy dróg i chodników. Pierwsze zgłoszenia zostały już poddane formalnej weryfikacji. Na kolejne przyjdzie czas w lipcu. Tymczasem nieprzekraczalny termin składania formularzy upłynie 30 czerwca. Samo głosowanie na poszczególne inwestycje przewidziane jest w drugiej połowie września. Mieszkańcy będą mieli na to tydzień.

Tegoroczny budżet obywatelski funkcjonuje już na zmienionych zasadach. Władze miasta zwiększyły całkowitą pulę środków z 2 do 2,5 mln zł do podziału już nie na cztery okręgi, ale na dziesięć osiedli. Oznacza to, że każde osiedle będzie miało do wykorzystania ćwierć miliona złotych.

W przeciwieństwie do osiedla Działki z Dolnej Dyrekcji jak dotąd do magistratu wpłynęły zaledwie dwa wnioski, a z osiedla Cementownia zaledwie jeden.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!