niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm otwiera się na kolejne inwestycje. Osiem rejonów miasta

Dodano: 5 marca 2017, 13:41

Warunkiem jest wprowadzenie zmian do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to ośmiu rejonów o łącznej powierzchni 840 ha.

Największy projekt obejmujący blisko 680 ha dotyczy rejonu ulic Wolwinów-Hrubieszowska.

– W tym przypadku chodzi  o wygospodarowanie nowych terenów pod zabudowę jednorodzinną i usługi – mówi Jerzy Dobrowolski, p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM. – Konieczne będzie przesunięcie o kilkanaście metrów granic kopalni kredy. Zmiany dotyczą także układu komunikacyjnego.

Kolejny miejscowy plan, który wymaga zmian, dotyczy liczącego 54 ha rejonu ul. Wschodniej. Chodzi o plany przyłączenieado chełmskiej podstrefy ekonomicznej nowych terenów. Z uwagi na lokalizację przy krajowej „dwunastce” miejsce to jest niezwykle atrakcyjne dla inwestorów.

Kolejne obszary przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne pojawią się także w rejonie rzeki Janówki i ulicy Metalowej.

– Taki będzie efekt m.in. zawężenia strefy ochronnej ujęcia wody Trubaków – dodaje Dobrowolski. – Inne zmiany w miejscowych planach sprowadzają się do umożliwienia rozbudowy osiedla Słoneczne, budowy bloków wielorodzinnych w obrębie wojskowego terenu przy ul. Trubakowskiej czy poprawy układu komunikacyjnego i zwiększenia powierzchni usług w sąsiedztwie Placu Kupieckiego. Nowy plan umożliwi tam także budowę podziemnych parkingów.

Jerzy Dobrowolski podkreśla, że wszystkie prace projektowe Wydział Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM prowadzi własnymi siłami. Jedyne co zleca, to oceny obecnego stanu przyrody i wpływu na środowisko planowanych zmian.

Gotowe plany zostaną wyłożone do publicznego wglądu. Tak, aby zainteresowani mogli wnieść swoje uwagi. Miasto liczy na to, że większość zmian w planach miejscowych zostanie uchwalona jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej o: Chełm Urząd Miasta Chełm
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 marca 2017 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziury by najpierw zalepili w drogach.
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2017 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurcze nie zauważyłem tego billbordu, byłem zbyt zajęty omijaniem kraterów na drodze. Jak to się mówi od dupy strony zaczęto inwestycję. Najpierw powinna powstać infrastruktura. A tak to kontrahent przyjeżdza, wytelepie się na chełmskich dziurach i ucieka do stref przy autostradach i ekspresówkach. A co zagranicznych inwestorów, to trzeba "umić" gadać w ich języku i znać ich kulturę. Tego z książek się nie wyczyta. W tym mieście nikt nie pyta bywalców zagranicznych eskapad zarobkowych, co można byłoby przeszczepić na lokalny grunt. A pomysłów jest wiele. No, ale skoro nie pytają?
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2017 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze a może firmy zagraniczne zachęcać !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!