środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Punkt viaTOLL jednak już tylko w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2011, 14:39
Autor: (bar)

Nasz Czytelnik wyraził zaniepokojenie, że System viaTOLL zamierza zlikwidować w Chełmie jeden z dwóch w województwie swoich punktów dystrybucyjnych. Taki punkt pozostałby wówczas już tylko w Białej Podlaskiej. Wbrew naszym wcześniejszym ustaleniom okazało się, że miał rację.

Przedstawiający się jako przewoźnik Czytelnik zwrócił uwagę, że w chełmskim punkcie zawsze były kolejki. Tym bardziej zdziwił go zamiar jego zlikwidowania.

"Pewnie szkoda im parę groszy wydać na utrzymanie punktu, lepiej niech ludzie jeżdżą 100 km do Białej Podlaskiej, tracąc czas i pieniądze!” – napisał w mailu do redakcji.

Okazało się, że podobne maile trafiły też na adres ogólnej infolinii Systemu viaTOLL.

– Punkt w Chełmie będzie nadal pracował – zapewniła nas pracownica infolinii. – Likwidacji uległo jedynie kilka przygranicznych punktów, które od początku były traktowane jako tymczasowe. Chełm także znajduje się w strefie nadgranicznej, a więc może stąd wzięła się plotka o likwidacji punktu w tym mieście.

Niestety chełmianie nie mają się z czego cieszyć. W przypadku Systemu viaTOLL wyszło na to, że pracownica infolinii miała błędne informacje. Trzy dni po wysłaniu oficjalnego zapytania o przyszłość chełmskiego punktu, rzecznik projektu viaTOLL przesłał odpowiedź, niestety potwierdzającą obawy naszego Czytelnika.

"Od początku zakładaliśmy, że część punktów, zwłaszcza przygranicznych, będzie otwarta tylko przez kilka pierwszych miesięcy, kiedy liczba rejestracji przekraczała 20 000 pojazdów na dobę. Obecnie zainteresowanie jest 10 razy mniejsze, stąd niektóre punkty będą zamykane: m.in. punkt w Chełmie. Docelowa sieć Punktów Dystrybucji została zaplanowana w taki sposób, by placówki znajdowały się w pobliżu dróg płatnych” – napisała Dorota Prochowicz, rzecznik projektu viaTOLL.

System viaTOLL został wdrożony z początkiem lipca. Od tego momentu przewoźnicy korzystający z płatnych dróg mają obowiązek instalowania w swoich pojazdach o nośności powyżej 3,5 t oraz rejestrowania w systemie elektronicznych urządzeń viaBOX. Ich dystrybutorem między innymi był chełmski punkt przy ul. Hutniczej. Dzięki tym urządzeniom wjeżdżając przez zaopatrzoną w anteny bramownicę kierowcy nie muszą zatrzymywać się, aby dokonać opłaty. Automatycznie nalicza ją System viaTOLL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kasjdaklj
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kasjdaklj
kasjdaklj (4 października 2011 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.pb.pl/?pwid=66499ebf4a52452e91b2195697cd9445
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!