Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 stycznia 2015 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Chełm: Rodzice rozjeżdżają szkolne trawniki

2 13 A A

Przed godziną ósmą na wokół Szkoły Podstawowej nr 5 tworzą się korki. Niektórzy kierowcy starają się je omijać zjeżdżając z wyznaczonej drogi na trawnik i przyszkolne boisko. - Kierowcy rozjeżdżają trawnik i boisko - mówi Grzegorz Rutkowski, kierownik administracyjny SP nr 5.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla niego i Ewy Jakubowicz-Machajskiej, dyrektor "piątki”, największym problemem jest to, że kierowcy dowożący swoje pociech do szkoły bezmyślnie rujnują jej infrastrukturę.

- Niszczą nam krawężniki, trawniki i nawierzchnię boiska - mówi dyrektor. - Na wiosnę naprawimy szkody, ale też zainstalujemy barierkę, uniemożliwiającą kierowcom zjeżdżanie z drogi dojazdowej. Część dotychczasowych zabezpieczeń nie wiadomo kiedy przepadła bez śladu.

Zdaniem Jakubowicz-Machajskiej rozwiązaniem problemu komunikacyjnego w szkolnych godzinach szczytu mogłoby być urządzenie tam parkingu z prawdziwego zdarzenia. Z powodzeniem można na ten cel wykorzystać jedno ze szkolnych boisk. Od lat i tak jest nie wykorzystywane z uwagi na grożącą urazami asfaltową nawierzchnię. Dodatkowym zyskiem z myślą o bezpieczeństwie uczniów mógłby być wtedy zakaz wjazdu na szkolny dziedziniec.

Ktoś zwrócił uwagę, że wjeżdżanie na trawnik jest niebezpieczne, gdyż ponoć pod cienką warstwą ziemi mają kryć się tam kredowe korytarze. - To raczej bzdura - mówi Stanisław Gołub, chełmski archeolog, który na swoim koncie ma także odkrycie nieznanych wcześniej podziemnych chodników. - Przed kilkoma laty prowadziłem tam prace wykopaliskowe i nie natknąłem się żadne podziemia. W sąsiedztwie szkoły odkryliśmy natomiast niezwykle ciekawe pod względem naukowym pozostałości wczesnośredniowiecznej osady.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Katarzynaa / 16 lutego 2015 o 11:41

U nas było podobnie pod szkołą, ale w sumie to jako 3jka jednej z klas postanowiliśmy zagrać inaczej. W sensie zaplanowaliśmy nasadzenia i trawnik z rolki i koszty miały być pokryte ze składek rodzicielskich- w sumie to poszło szybko, bo jednego dnia nasadzono część krzewów, a drugiego dnia pojawiła się firma trawnik i tego samego dnia rozwinięliśmy murawę z rolki. Efekt taki że koło szkoły zrobiło się zielono, a i dzieci i rodzice nie skracają już sobie drogi przez trawniki:)

Avatar
postulat... / 21 stycznia 2015 o 10:13

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo to małżonek odwozi dziecko, ale po południu potrafi być koszmarnie oraz nerwowo szczególnie, jeśli spieszę się gdzieś na spotkanie np. do fryzjera lub manicure, a muszę zabrać ze szkoły dziecko. mamy w mieście trzy sklepy i nie będziemy wysłuchiwali mądrości zarządzających tym miejscem, bo małżonek płaci podatki i inne obciążenia.

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo t... rozwiń

Avatar
miko / 20 stycznia 2015 o 19:16

to ci co do biedronki wjeżdżają pod same drzwi 

Avatar
Marianna / 20 stycznia 2015 o 18:14

Problem jest w osobie Dyrektora Szkoły, który czeka aż ktoś ( czytaj miasto ) zrobi za niego projekt, zorganizuje pieniądze i wykonawcę. Tak długo jak w tej szkole będzie kiepski gospodarz nic się w niej nie zmieni na lepsze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 17:01

Nie dziwi mnie fakt,że wyjście na krótki spacer czy wycieczkę jest później wielkim problemem.1\3 dzieci płacze i nie chce chodzić bo bola nogi.Rosną kaleki.

Avatar
tm / 20 stycznia 2015 o 16:49

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rozwiń
Avatar
marecki / 20 stycznia 2015 o 16:35

Większość to potomkowie chłopów pańszczyznianych.-moje i niczyje-.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 15:17

:ph34r: siedzi taki synuś w kapturze , czapce byk wypasiony a tatus BEMĄ musi go pod same drzwi dostarczyc bo by  mu sie tramki ubrudziły :D  :D

Avatar
uuu / 20 stycznia 2015 o 15:08

Zaraz wymyślą parkomaty, aby skubać rodziców dbałych o edukacje własnych dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby wjazd na trawnik zaszkodził jakiemuś dziecku, ale nieuzasadnione opłaty za parking zubażają rodziny. Tylko w Polsce tak jest, aby rodziców ścigać za to, że odwożą własne dzieci do szkol. Jestem troskliwą matką i nie pozwolę ciosać sobie kołków na głowie! A może już czas wymienić dyrekcje szkoły, jak im przeszkadza kilka kół na trawie...

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszędzie jest patologiczne.
Piechotą jest zdrowiej, ekologicznie, mądrzej. Tym bardziej, że odległości jak pisałem są w Chełmie śmieszne

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszę... rozwiń

Avatar
matka.... / 20 stycznia 2015 o 15:07

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

Avatar
Katarzynaa / 16 lutego 2015 o 11:41

U nas było podobnie pod szkołą, ale w sumie to jako 3jka jednej z klas postanowiliśmy zagrać inaczej. W sensie zaplanowaliśmy nasadzenia i trawnik z rolki i koszty miały być pokryte ze składek rodzicielskich- w sumie to poszło szybko, bo jednego dnia nasadzono część krzewów, a drugiego dnia pojawiła się firma trawnik i tego samego dnia rozwinięliśmy murawę z rolki. Efekt taki że koło szkoły zrobiło się zielono, a i dzieci i rodzice nie skracają już sobie drogi przez trawniki:)

Avatar
postulat... / 21 stycznia 2015 o 10:13

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo to małżonek odwozi dziecko, ale po południu potrafi być koszmarnie oraz nerwowo szczególnie, jeśli spieszę się gdzieś na spotkanie np. do fryzjera lub manicure, a muszę zabrać ze szkoły dziecko. mamy w mieście trzy sklepy i nie będziemy wysłuchiwali mądrości zarządzających tym miejscem, bo małżonek płaci podatki i inne obciążenia.

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo t... rozwiń

Avatar
miko / 20 stycznia 2015 o 19:16

to ci co do biedronki wjeżdżają pod same drzwi 

Avatar
Marianna / 20 stycznia 2015 o 18:14

Problem jest w osobie Dyrektora Szkoły, który czeka aż ktoś ( czytaj miasto ) zrobi za niego projekt, zorganizuje pieniądze i wykonawcę. Tak długo jak w tej szkole będzie kiepski gospodarz nic się w niej nie zmieni na lepsze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 17:01

Nie dziwi mnie fakt,że wyjście na krótki spacer czy wycieczkę jest później wielkim problemem.1\3 dzieci płacze i nie chce chodzić bo bola nogi.Rosną kaleki.

Avatar
tm / 20 stycznia 2015 o 16:49

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rozwiń
Avatar
marecki / 20 stycznia 2015 o 16:35

Większość to potomkowie chłopów pańszczyznianych.-moje i niczyje-.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 15:17

:ph34r: siedzi taki synuś w kapturze , czapce byk wypasiony a tatus BEMĄ musi go pod same drzwi dostarczyc bo by  mu sie tramki ubrudziły :D  :D

Avatar
uuu / 20 stycznia 2015 o 15:08

Zaraz wymyślą parkomaty, aby skubać rodziców dbałych o edukacje własnych dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby wjazd na trawnik zaszkodził jakiemuś dziecku, ale nieuzasadnione opłaty za parking zubażają rodziny. Tylko w Polsce tak jest, aby rodziców ścigać za to, że odwożą własne dzieci do szkol. Jestem troskliwą matką i nie pozwolę ciosać sobie kołków na głowie! A może już czas wymienić dyrekcje szkoły, jak im przeszkadza kilka kół na trawie...

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszędzie jest patologiczne.
Piechotą jest zdrowiej, ekologicznie, mądrzej. Tym bardziej, że odległości jak pisałem są w Chełmie śmieszne

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszę... rozwiń

Avatar
matka.... / 20 stycznia 2015 o 15:07

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 19 12

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 184 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 14

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 109 36

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 14

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?