czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Rondo Jana Pawła II jest już przejezdne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2010, 12:22
Autor: bar

Drogowcy remontujący ul. Lubelską zdążyli już ułożyć nowe nawierzchnie na newralgicznym w mieście rondzie obok hotelu "Kamena”. Nie ma tam jeszcze oznakowania poziomego, w związku z czym kierowcy powinni zachowywać wzmożoną ostrożność.

Od poniedziałku drożny będzie także ciąg ulic Narutowicza – Dreszera. Utrudnień natomiast nadal należy się spodziewać na odcinku ul. Lubelskiej od Dreszera do Strażackiej.

Ponadto z nowym tygodniem rozpoczną się prace rozbiórkowe na ulicy Lubelskiej na odcinku od Przechodniej do Hrubieszowskiej. Oprócz tego archeolodzy poza obecnym wykopem otworzą tam jeszcze trzy.

Drogowcy potrzebują jeszcze czasu, aby zakończyć wszystkie roboty na odcinku Lubelskiej od Ronda JP II do skrzyżowania z ul. Szpitalną. Dopóki to nie nastąpi kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.

(bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kniaź Jarema Wiśniowiecki
olo
kierownik
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kniaź Jarema Wiśniowiecki
Kniaź Jarema Wiśniowiecki (22 września 2010 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Daniło Halicki' date='19 wrzesień 2010 - 07:35 ' timestamp='1284874505' post='349534']
A TO NIE BYŁO W HISTORII JUŻ BARDZIEJ ZASZCZYTNYCH OSÓB ZWIĄZANYCH Z CHEŁMEM I OKOLICĄ http://pl.wikipedia.org/wiki/Uhrusk
[/quote]
Znane rody rusko-litewskie piastowały wysokie godności w państwie polsko-ruskim. Na panujących w państwie stosunkach zaważyła początkowa unia państwowa,później zaś decydujące znaczenie miała unia kościelna. Jeszcze przed unią wiele znakomitych rodów - Zasławscy ,Wiśniowieccy,Sanguszkowie,Sapiehowie,Tyszkiewiczowie,Chodkiewiczowie,Pacowie i inni- przeszło na katolicyzm. Unia brzeska ostatecznie zadecydowała o stosunkach między wyznawcami Kościoła wschodniego i zachodniego. Unia w ogólnym rozrachunku całkowicie podporządkowała wiernych obrządku wschodniego władzy papieskiej, uzależniła ich od władz państwowych i kolatorów. Za unią opowiedziała się większość biskupów, część duchowieństwa oraz już spolonizowana i zlatynizowana szlachta i magnaci. Za prawosławiem opowiedziało się dwóch biskupów,większość duchowieństwa i szlachty oraz szerokie rzesze wiernych. Unia doprowadziła do wojen religijnych,powstań kozackich, osłabienia więzi ludności ruskiej z Rzeczypospolitą. W Rzeczypospolitej Cerkiew prawosławna nie cieszyła się poparciem władz państwowych. Unię z kolei widziano jako pomost prowadzący wyznawców obrządku wschodniego do Kościoła katolickiego. Kościół unicki w praktyce nie został uznany za równorzędny z łacińskim.
Rozwiń
olo
olo (22 września 2010 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super w końcu kierowcy zwolnią i będzie można spokojnie przejść po pasach.
Rozwiń
kierownik
kierownik (20 września 2010 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taki sam gniot jak przy "machajach" - a tamto rozwiązanie było bardzo dobre tylko dziurawe
Rozwiń
tomekk
tomekk (20 września 2010 o 01:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie to wspaniałe rondo, że wczoraj w dziurze na nim pogiąłem felgę... Idealnie je wyremontowali, po prostu pełna perfekcja ;]
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2010 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' date='19 wrzesień 2010 - 12:10 ' timestamp='1284891031' post='349599']
to było z góry wiadome,że przebudowa polega na ZMALOWANIU połowy ronda a by stłamsić ruch, czyli jak to ostatnio modne a korki będą do przejazdu na Lubelskiej jak było i do CPN tez jak było.
[/quote]
własnie przejechałem to cudo tylko prawoskret do miasta od Kameny dorobili, niech se wsadza takie zmiany , ostrzegam po zamalowaniu będzie ciaśniej niż dotychczas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!