wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Rozpoczęła się przebudowa ronda na pl. Tysiąclecia

Dodano: 27 czerwca 2016, 18:20

Rozpoczęła się przebudowa ronda na pl. Tysiąclecia przy Chełmskim Domu Kultury. To już ostatni w mieście tego rodzaju obiekt przeznaczony do gruntownej modernizacji.

Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, wymianę nawierzchni, chodników, oznakowanie pionowe i poziome – wylicza Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie – Całe zadanie sprowadza się do modernizacji już istniejącego ronda. Nie przewidujemy tam istotnych zmian w organizacji ruchu. Mogę natomiast obiecać, że znikną nierówności nawierzchni, przez co skrzyżowanie stanie się znacznie bezpieczniejsze. Wartość zadania to 341 tys. zł.

Równolegle w mieście prowadzone są kolejne inwestycje drogowe. Między innymi drogowcy uwijają się w sąsiedztwie parafii Świętej Rodziny. Powstaje tam nowa droga dojazdowa wraz z miejscami parkingowymi. Praktycznie dobiegają końca prace na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada z al. Piłsudskiego.

Natomiast na początku lipca ruszą prace związane z dokończeniem przebudowy ul. Rejowieckiej na odcinku od ronda WiN do skrzyżowania z ul. Szpitalną. Niedługo drogowcy pokażą się także na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej. Tym razem ich zadaniem będzie powiększenie tamtejszego parkingu w sąsiedztwie budowanego aquaparku.

Ponadto nową nawierzchnię asfaltową otrzyma ul. Malowane oraz odcinek drogi od. Ul. Synów Pułku do Zachodniej. Dla poprawy bezpieczeństwa drogowcy przemalowują także wyznaczone przejścia dla pieszych. Białe pasy mają się tam przeplatać z czerwonymi.

– W tym roku w miejskim budżecie zaplanowaliśmy około 40 zadań inwestycyjnych – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Kolejne przetargi na remonty oraz budowę ulic i chodników ogłaszane będą sukcesywnie.

Wszystko wskazuje na to, że do przyjętej na ten rok listy miejskich inwestycji dopisane zostaną kolejne. Będzie to efektem oszczędności, jakie pojawiły się już po pierwszych przetargach. Jeśli dotyczyły one przedsięwzięć finansowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego, to zgodnie z przyjętymi zasadami uzyskane oszczędności zostaną przeznaczone na inne przedsięwzięcia wskazane przez mieszkańców.

Czytaj więcej o: Chełm tysiąclecia
Użytkownik niezarejestrowany
gośc
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2016 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gluwne ulice-wszystko ladnie i pieknie, a co z osiedlowymi?.
Rozwiń
gośc
gośc (29 czerwca 2016 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie boisko przy "Ósemce"?!To rondo było nie tak dawno remontowane.Oco chodzi?
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2016 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydentowa ma terenówkę to po wszystkim pojedziemy.Gorzej z mieszkańcami .Zapraszamy do Chełma na testy zawieszeń.Najgorsze ulice na Lubelszczyźnie .Dramat .Większość nawierzchni pamięta czasy Gierka.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2016 o 20:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko po co . Można było wyprofilować powierzchnię położyć nowy asfalt a za pozostałe pieniądze położyć nową nawierzchnię na Stephensona
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!