sobota, 17 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Ruszył remont kładki na dworcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2012, 14:45

Kolejarze z Krakowa mają wyremontować kładkę przed końcem września<br />
 (Jacek Barczyński)
Kolejarze z Krakowa mają wyremontować kładkę przed końcem września
(Jacek Barczyński)

Remont kładki dla pieszych przy dworcu Chełm Główny już trwa. Ma się zakończyć do 30 września. Wraz z kładką remontowane są także perony: płyty chodnikowe zastąpi elegancka kostka.

Kładkę wybudowano jeszcze w 1982 r. i przez cały okres eksploatacji, w przeciwieństwie do dworca nie była przebudowywana. Prowadzono jedynie prace konserwacyjne, polegające na uzupełnianiu ubytków w nawierzchni schodów i pomostu. W końcu doszło do tego, że stalowa konstrukcja zaczęła grozić katastrofą budowlaną i ze względu na bezpieczeństwo tych, którzy z niej korzystali inspekcja nadzoru budowlanego wydała decyzję o jej zamknięciu.

O remont kładki od lat zabiegał między innymi poseł Zbigniew Matuszczak. Kierował interpelacje do ministrów, ale oprócz pustych obietnic niewiele udawało się wskórać.

– Dopiero po kolejnej interpelacji otrzymałem na piśmie bardziej wiarygodną deklarację, z której wynikało, że kolejarze wygospodarowali już odpowiednie środki i nawet wyłonili wykonawcę – mówi poseł Matuszczak. – To Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, które zgodnie z zapowiedzią remontuje już kładkę.

Dopóki krakowianie nie uporają się z remontem podróżni i osoby chcące przedostać się na drugą stronę torowiska zmuszone są korzystać z prowizorycznego przejścia, co jest niebezpieczne.

– Najważniejsze, że kolejarze wreszcie przypomnieli sobie o naszej kładce – mówi chełmianin Szymon Majewski. – Nie będziemy musieli jej się wstydzić przed kibicami podróżującymi pociągami na mecze na Ukrainie. Chociaż jeszcze nie będzie gotowa, to przynajmniej zobaczą, że coś dobrego się z nią dzieje.

Kładka ma być wyposażona między innymi w cztery windy dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego władze miasta zabiegają o pieniądze na zagospodarowanie placu dworcowego oraz remont ul. Kolejowej. Liczą na dofinansowanie z "Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Nie dzieciak
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Nie dzieciak
Nie dzieciak (25 maja 2012 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłem, widziałem, pochwalam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!