Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 lipca 2012 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Chełm: Sauna w autobusach komunikacji miejskiej

0 7 A A
W Chełmie tylko dwa autobusy miejskiego przewoźnika mają klimatyzację (Paweł Pawłowicz)
W Chełmie tylko dwa autobusy miejskiego przewoźnika mają klimatyzację (Paweł Pawłowicz)

Pasażerowie Chełmskich Linii Autobusowych narzekają na warunki podróżowania w miejskich autobusach w upalne dni. Klimatyzacji nie ma, a okien nie da się otworzyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Temperatury w autobusach sięgają nawet do 40 st. C. W takich warunkach muszą podróżować pasażerowie i pracować kierowcy. – Jechałam we wtorek autobusem nr 8 na ul. Szpitalną. Nie mogłam otworzyć okna. Było bardzo gorąco. Jedna kobieta zasłabła – opowiada pani Jadwiga.

– To skandal, że pasażerowie są skazani na podróżowanie w takich warunkach. Kierowcy nie włączają klimatyzacji albo jest ona popsuta. Nic dziwnego, że pasażerowie nerwowo reagują – mówi pan Janusz.
CLA przekonuje, że kierowcy uruchamiają wentylatory i otwierają szyberdachy. – Autobusy sprowadzone są z Niemiec i nie ma w nich otwieranych okien ani klimatyzacji. Ale są szyberdachy i wentylatory, które cały czas pracują. Robimy, co możemy – zapewnia Zbigniew Grzesiak, prezes CLA.

W Chełmie tylko dwa autobusy miejskiego przewoźnika mają klimatyzację. Nowych w najbliższym czasie spodziewać się nie można. – Przystanki są co 200–400 metrów, otwierają się drzwi i do środka wpada gorące powietrze. W takich warunkach klimatyzacja nie spełnia swojej roli – dodaje Grzesiak.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 21:26
Autobusy kupują za jakieś grosze, może maksymalnie 20tyś. więc nie ma się co dziwić. To co dobre w autobusie to wykręcają i na części sprzedają pewnie.
Avatar
aa / 17 lipca 2012 o 13:47
[quote name='aaa' timestamp='1342511174' post='651581']
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie to miasto dalej będzie dokładać. Widać w sumie ostatnio poprawę -bilety czasowe
[/quote]

[url="http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,posypaly-sie-kary-za-brak-klimatyzacji,50872.html"]http://www.tvnwarsza...acji,50872.html[/url]
[quote name='aaa' timestamp='1342511174' post='651581']
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie t... rozwiń
Avatar
bambo75 / 17 lipca 2012 o 12:32
[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]

[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]Nie kłam Pinokio! Piszę z Lublina -bo tu mieszkam. Przecież tu mało który autobus ma włączoną klimatyzacje w upalne dni!
[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]

[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane o... rozwiń
Avatar
aaa / 17 lipca 2012 o 09:46
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie to miasto dalej będzie dokładać. Widać w sumie ostatnio poprawę -bilety czasowe
Avatar
marcin / 17 lipca 2012 o 00:16
a ja chcialem pochwalic CLA za czasowe bilety. moim zdaniem super sprawa (choc pewnie zaraz mnie zaczna krytykowac zgodnie z tym co napisala baska) - moge sobie spokojnie wyskoczyc na zakupy, podjechac gdzie mi trzeba i wrocic do domku w ciagu godzinki bez kasowania co chwila biletow. i w koncu przesiadki maja sens. tak trzymac CLA! a brak klimatyzacji - kurcze. bardziej mi dokuczaja nieumyci pasazerowie niz goraco w autobusie...
Avatar
baśka / 16 lipca 2012 o 20:42
chełmianie to dziwni ludzie. Mieszkam tu ponad 40 lat i znam to środowisko. Jestem pewna, że gdyby w autobusy komunikacji miejskiej miały klimatyzację zaraz byłby szum: tego przewiało, tamten się przeziębił... Tak, tak. Moim krajanom nikt nigdy jeszcze nie dogodził i chyba nie dogodzi. Zawsze ktoś jest niezadowolony. A jeśli już coś pójdzie po jego myśli to wtedy nie pochwali tylko milczy bo przecież tak ma być! Lepiej być wkurzonym pieniaczem niż zadowolonym chełmianinem
Avatar
pp / 16 lipca 2012 o 20:32
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 21:26
Autobusy kupują za jakieś grosze, może maksymalnie 20tyś. więc nie ma się co dziwić. To co dobre w autobusie to wykręcają i na części sprzedają pewnie.
Avatar
aa / 17 lipca 2012 o 13:47
[quote name='aaa' timestamp='1342511174' post='651581']
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie to miasto dalej będzie dokładać. Widać w sumie ostatnio poprawę -bilety czasowe
[/quote]

[url="http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,posypaly-sie-kary-za-brak-klimatyzacji,50872.html"]http://www.tvnwarsza...acji,50872.html[/url]
[quote name='aaa' timestamp='1342511174' post='651581']
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie t... rozwiń
Avatar
bambo75 / 17 lipca 2012 o 12:32
[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]

[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]Nie kłam Pinokio! Piszę z Lublina -bo tu mieszkam. Przecież tu mało który autobus ma włączoną klimatyzacje w upalne dni!
[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
[/quote]

[quote name='pp' timestamp='1342463532' post='651304']
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane o... rozwiń
Avatar
aaa / 17 lipca 2012 o 09:46
Jak to możliwe że w Wawie klima musi być włączona w każdym autobusie, inaczej padają mandaty, a u nas nawet nie ma jej w wyposażeniu. No ale dobra pomijając to. Może i marudzę tak jak mówiła koleżanka, ale coś jest nie tak z naszą komunikacją skoro chcąc np z Wojsławickiej dotrzeć na Dyrekcję szybciej dojdę na piechotę niż dojadę autobusem. Marzy mi się chociaż w połowie tak dobra komunikacja jak jest w Wawie, bo niestety dopuki nikt się naszą nie zajmie to miasto dalej będzie dokładać. Widać w sumie ostatnio poprawę -bilety czasowe
Avatar
marcin / 17 lipca 2012 o 00:16
a ja chcialem pochwalic CLA za czasowe bilety. moim zdaniem super sprawa (choc pewnie zaraz mnie zaczna krytykowac zgodnie z tym co napisala baska) - moge sobie spokojnie wyskoczyc na zakupy, podjechac gdzie mi trzeba i wrocic do domku w ciagu godzinki bez kasowania co chwila biletow. i w koncu przesiadki maja sens. tak trzymac CLA! a brak klimatyzacji - kurcze. bardziej mi dokuczaja nieumyci pasazerowie niz goraco w autobusie...
Avatar
baśka / 16 lipca 2012 o 20:42
chełmianie to dziwni ludzie. Mieszkam tu ponad 40 lat i znam to środowisko. Jestem pewna, że gdyby w autobusy komunikacji miejskiej miały klimatyzację zaraz byłby szum: tego przewiało, tamten się przeziębił... Tak, tak. Moim krajanom nikt nigdy jeszcze nie dogodził i chyba nie dogodzi. Zawsze ktoś jest niezadowolony. A jeśli już coś pójdzie po jego myśli to wtedy nie pochwali tylko milczy bo przecież tak ma być! Lepiej być wkurzonym pieniaczem niż zadowolonym chełmianinem
Avatar
pp / 16 lipca 2012 o 20:32
W Lublinie też przystanki są co 200-300 metrów, a klimatyzacja jakoś się sprawdza. Po to stosuje się w autobusach blokowane okna czy drzwi otwierane na ciepły guzik i zamyka fotokomórką, żeby te straty były jak najmniejsze.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.