piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm: Segregowane śmieci łączone z pozostałymi odpadami?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2011, 14:41
Autor: (sad)

Chełmianie coraz chętniej segregują śmieci. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej szacuje, że rocznie odbiera ich około 500 ton. Jednak selektywna zbiórka odpadów nie przebiega bezproblemowo. Do naszej redakcji zatelefonowała wczoraj zdenerwowana mieszkanka z ul. Różanej.

– Od lat segregujemy śmieci na naszym osiedlu – mówi Czytelniczka.

– Osobno do worków odkładamy makulaturę, plastik i szło. Tego uczymy też dzieci. Zawsze worki odbierał specjalny samochód. Tym razem przyjechała śmieciarka Zakładu Oczyszczania Miasta i wszystko wrzucono do środka. Boję się, że nasza praca poszła na marne, bo wszystko wskazuje na to, że posegregowane śmieci zostały zgniecione razem z innymi odpadami.

Czytelniczka zaznacza, że od razu zadzwoniła z interwencją do ZOM. – Niestety, nikt nie potrafił mi wytłumaczyć, dlaczego tak się stało – mówi kobieta. – Moim zdaniem, to niedopuszczalna sytuacja.

– To niemożliwe, że segregowane śmieci zostały połączone z innymi odpadami – zapewnia Andrzej Roguski, prezes MPGK.

– To, że odebrał je taki, a nie inny samochód nie oznacza, że tak się stało. Nawet, jeśli po worki przyjechała śmieciarka, to z całą pewnością odpady, które do niej trafiły nie zostały ani zniszczone, ani zmieszane z innymi. Ręczę też, że nie trafiły na wysypisko, szczególnie, że to w Srebrzyszczu już nie istnieje. Wszystkie odpady trafiają do Zakładu Przetwarzania Odpadów. Tam są dodatkowo segregowane.

Roguski podkreśla, że firma przywiązuje bardzo dużą wagę do segregowania odpadów i nie ma mowy o tym, aby niweczyć wysiłki mieszkańców dbających o środowisko.

Prezes przyznaje też, że to nie pierwszy sygnał tego rodzaju. Uspokaja, że widok śmieciarki odbierającej posegregowane odpady nie powinien mieszkańców niepokoić, bo tak jak każdy inny samochód będący na wyposażeniu ZOM, służy ona po prostu do transportu.

– Wkrótce w naszym mieście pojawi się kolejna nowość związana z selektywną zbiórką – dodaje Roguski. – Chodzi o specjalne pojemniki, tzw. dzwony. Zastąpią te, do których wrzuca się teraz osobno plastik, papier i szkło. Nowe pojemniki będą służyły do wyrzucania wszystkich tych odpadów. A segregacja będzie miała miejsce dopiero po przewiezieniu surowców do zakładu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
3
zasmucony
maks
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

3
3 (10 września 2011 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zasmucony' timestamp='1315588823' post='530221']
"trzeba było zmienić zamknięcie bo prywaciarze swoje kartony ze sklepów upychali, hołota" - no pewnie, że hołota - myśleli, że karton to podlega pod selektywną zbiórkę, prywaciarze won...
[/quote]
a dlaczego miałby nie podlegać.surowiec do odzyskania z którym nie ma problemu ze zbytem
Rozwiń
zasmucony
zasmucony (9 września 2011 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"trzeba było zmienić zamknięcie bo prywaciarze swoje kartony ze sklepów upychali, hołota" - no pewnie, że hołota - myśleli, że karton to podlega pod selektywną zbiórkę, prywaciarze won...
Rozwiń
maks
maks (9 września 2011 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Chełmie za mało jest koszy i śmietniczek a to zniechęca do zachowania czystości. Druga sprawa to brudasy, które wyrzucają śmieci w lesie przy strzelnicy. Kamera aż się prosi i więcej patroli.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2011 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
:taki dzwon stoi u nas i co??, trzeba było zmienic zamkniecie bo prywaciarze swoje kartony ze sklepów upychali, hołota.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!