Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 września 2010 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Chełm się zakorkował. Przez remonty ulic

0 10 A A

Żeby przejechać przez Chełm trzeba mieć ogromną cierpliwość. Remont newralgicznych punktów komunikacyjnych niemalże sparaliżował centrum miasta. Aby się z niego wydostać, trzeba wystać swoje w tasiemcowych korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena” i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską – mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne”. – Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem. Równie utrudniony jest dojazd do wiaduktu. Czy tak poważnych inwestycji drogowych nie powinno się realizować etapami?

– Tak właśnie miało być – zapewnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

I wyjaśnia, że przed końcem czerwca miał być zakończony remont ronda WiN. Równolegle, do końca wakacji planowano prace przy przebudowie skrzyżowania na Lwowskiej.

Z kolei z remontem ul. Lubelskiej od Podwalnej do Trubakowskiej drogowcy mieli uporać się do końca listopada. Chociaż w tym przypadku termin nie uległ zmianie, to niezawinione przez miasto dwumiesięczny poślizg związany z rozpoczęciem prac, bardzo je skomplikował.

– Wniosek o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania na ul. Lwowskiej złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim już w listopadzie ubiegłego roku, ale marszałek podpisał z nami umowę dopiero w marcu – dodaje Tomasik. – Jeśli chodzi natomiast o ul. Lubelską, to wniosek został wystosowany w połowie marca, a marszałek przypieczętował go podpisem pod umową 9 lipca. Tymczasem w dołączonym do wniosku harmonogramie był zapis, że miasto jest gotowe rozpocząć roboty już w maju. Uciekły nam dwa miesiące.

Zdaniem Tomasika przez to, że zabrakło tego czasu, drogowcy nie mogli dzielić zaplanowanych prac na ul. Lubelskiej na etapy.

Aby zmieścić się czasie, od początku prowadzą je na całej długości. Tymczasem pierwotnie miały się one skoncentrować najpierw na skrzyżowaniu Lubelskiej z Trubakowską, a następnie w obrębie ronda
Przy "Kamenie”.

Gdyby tak było, kierowcy w ramach objazdów mogliby korzystać ze skrzyżowania Trubakowskiej ze Szpitalną lub ul. Armii Krajowej dostawać się na wiadukt.

– Wierzę, że cierpliwość kierowców jest nadwerężona – mówi Marek Huk ze Straży Miejskiej. – Z drugiej strony w innych, większych miastach, gdzie nie ma remontów, korki są o wiele większe i kierowcy są tam do nich przyzwyczajeni. Nie pozostaje zatem nam nic innego, jak się w tę cierpliwość uzbroić i korzystając z objazdów respektować znaki.

Drogowcy obiecują, że skrzyżowanie ul. Lwowskiej z Armii Krajowej i I Armii WP będzie gotowe do 8 października, a ul. Lubelska do 30 listopada.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
newbe / 6 września 2010 o 09:49
Ludzie ! Korki to mały pikuś, te wały kładą kostkę granitową na całości Lubelskiej. To że p.prezydent ma auto służbowe to nie znaczy że reszta mieszkańców chce się tłuc po nawierzchni rodem ze średniowiecza. Zamiast likwidować dziury tworzy się je specjalnie w imię upiększania miasta.Jak ktoś tam spaceruje lub raz w roku ma do urzędu to im może to wisieć ale współczuję tym co tam mieszkają lub codziennie muszą jeździć.
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 20:20
[size="6"][/size]jeździ sie trudno, ale ul.LUBELSKA za garażami koło bloku SG, ma przejazd do zblokowanego skrzyżowania po błocie 10 metrów i od początku remontu sporo osób skracało sobie drogę tym skrótem. Do dzisiaj. Jakiś nawiedzony złośliwiec, pewnie ten co ma garaż w szeregowcu , powbijał pręty metalowe i powiązał taśmy na tym łączniku żeby nikt nie przejechał. Troche sie chłopina natrudził a pretty na pewno ukradł z pobliskiej budowy bloku wojskowego, bo nikt metrowych prętów zbrojeniowych tak sobie luzem w domu nie trzyma. Grunt to zrobić komuś na złość, a miasto mogło w te dziury sypnąc tłucznia i zrobić legalny objazd no ale po co. I Jeszce jak dojechać do dworca pod nazwa Chełm Miasto??????????
[size="6"][/size]jeździ sie trudno, ale ul.LUBELSKA za garażami koło bloku SG, ma przejazd do zblokowanego skrzyżowania po błocie 10 metrów i od początku remontu sporo osób skracało sobie drogę tym skrótem. Do dzisiaj. Jakiś nawiedzony złośliwiec, pewnie ten co ma garaż w szeregowcu , powbijał pręty metalowe i powiązał taśmy na tym łączniku żeby nikt nie przejechał. Troche sie chłopina natrudził a pretty na pewno ukradł z pobliskiej budowy bloku wojskowego, bo nikt metrowych prętów zbrojeniowych tak sobie luzem w... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 17:51
"...? Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena? i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską ? mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne?. ? Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem...". Dla nie zorientowanych w chełmskich odległościach: z najdalszego bloku "Słonecznego" do centrum Chełma jest odległość porównywalna z przejściem w Lublinie od Bramy Krakowskiej maksymalnie do Astorii!! Czy to aż taki wielki problem dla średnio sprawnego człowieka?? Codziennie tysiące ludzi w Lublinie przemierza ten odcinek. Rozumiem gdyby chodziło o niepełnosprawną osobę. Sam aby dostać się na jeden czy drugi koniec Chełma muszę objeżdżać pół miasta (mieszkam mniej więcej pośrodku zamkniętej z obu stron ul. Lubelskiej) i jakoś nie marudzę. No ale, ludziom nigdy nie ma szans dogodzić - nie robią: źle, robią: jeszcze gorzej.
"...? Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena? i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską ? mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne?. ? Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem...". Dla nie zorientowanych w chełmskich odległościach: z najdalszego bloku "Słonecznego" do centrum Chełma jest odległość porównywalna z przejściem w Lublinie od Bramy Krakowskiej maksymalnie do Astorii!! Czy to aż ... rozwiń
Avatar
pieszy / 3 września 2010 o 12:01
Ruszyć tłuste dupska, samochód zostawić w domu i problem sam się rozwiąże
Avatar
miko / 3 września 2010 o 09:07
[quote name='5ZŁ' date='03 wrzesień 2010 - 06:25 ' timestamp='1283487936' post='340743']
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
[/quote]
Drogi są do jazdy dla każdego nawet dla ciebie "mieszczczuchu". Sam mieszkam w Chełmie ale nie w centrum. Problem jest zbyt mała ilość dróg alternatywnych. Nowa nawierzchnia to za mało. Nowe ulice są bezwzględnie konieczne np. na południu. Niekoniecznie obwodnice dla tirów ale dla rozladowania ruchu w tych newralicznych punktach.
[quote name='5ZŁ' date='03 wrzesień 2010 - 06:25 ' timestamp='1283487936' post='340743']
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
[/quote]
Drogi są do jazdy dla każdego nawet dla ciebie "mieszczczuchu". Sam mieszkam w Chełmie ale nie w centrum. Problem jest zbyt mała ilość dróg alternatywnych.... rozwiń
Avatar
5ZŁ / 3 września 2010 o 06:25
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
Avatar
romek / 2 września 2010 o 21:50
[quote name='koniecfisz' date='02 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1283455756' post='340670']
NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
[/quote]

Już mam dość i jeszcze tyle czasu będzie tak duży problem. Napewno to nie będzie procentowało na wyborach za obecną władzą, którą powinno się zmienić. Trzy lat bezrobocia, tylko dworzanie i imprezy, przewietrzyć na stałe ten Biały Dom w Chełmie.
[quote name='koniecfisz' date='02 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1283455756' post='340670']
NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
[/quote]

Już mam dość i jeszcze tyle czasu będzie tak duży problem. Napewno to nie będzie procentowało na wyborach za obecną władzą, którą powinno się zmienić. Trzy lat bezrobocia, tylko dworzanie i imprezy, pr... rozwiń
Avatar
koniecfisz / 2 września 2010 o 21:29
[quote name='Derek' date='02 wrzesień 2010 - 19:39 ' timestamp='1283449144' post='340573']
TO CO SIĘ DZIEJE W CHEŁMIE TO PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE, NIE MOŻNA BYŁO JAKOŚ TEGO ZAPLANOWAĆ TYLKO JAK ZAWSZE WSZYSTKO SIĘ ROBI PRZED WYBORAMI.. ALE DLACZEGO NASZYM KOSZTEM!!!
[/quote]

NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
Avatar
Derek / 2 września 2010 o 19:39
TO CO SIĘ DZIEJE W CHEŁMIE TO PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE, NIE MOŻNA BYŁO JAKOŚ TEGO ZAPLANOWAĆ TYLKO JAK ZAWSZE WSZYSTKO SIĘ ROBI PRZED WYBORAMI.. ALE DLACZEGO NASZYM KOSZTEM!!!
Avatar
sik / 2 września 2010 o 18:05
...Z drugiej strony w innych, większych miastach, gdzie nie ma remontów, korki są o wiele większe i kierowcy są tam do nich przyzwyczajeni...
czy nasza władza myśli że przez te remonty odkorkują miasto? jeżeli tak to gratuluje toku myślenia! w Chełmie trzeba nowych dróg! Co drugi mieszkaniec ma już samochód
Avatar
newbe / 6 września 2010 o 09:49
Ludzie ! Korki to mały pikuś, te wały kładą kostkę granitową na całości Lubelskiej. To że p.prezydent ma auto służbowe to nie znaczy że reszta mieszkańców chce się tłuc po nawierzchni rodem ze średniowiecza. Zamiast likwidować dziury tworzy się je specjalnie w imię upiększania miasta.Jak ktoś tam spaceruje lub raz w roku ma do urzędu to im może to wisieć ale współczuję tym co tam mieszkają lub codziennie muszą jeździć.
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 20:20
[size="6"][/size]jeździ sie trudno, ale ul.LUBELSKA za garażami koło bloku SG, ma przejazd do zblokowanego skrzyżowania po błocie 10 metrów i od początku remontu sporo osób skracało sobie drogę tym skrótem. Do dzisiaj. Jakiś nawiedzony złośliwiec, pewnie ten co ma garaż w szeregowcu , powbijał pręty metalowe i powiązał taśmy na tym łączniku żeby nikt nie przejechał. Troche sie chłopina natrudził a pretty na pewno ukradł z pobliskiej budowy bloku wojskowego, bo nikt metrowych prętów zbrojeniowych tak sobie luzem w domu nie trzyma. Grunt to zrobić komuś na złość, a miasto mogło w te dziury sypnąc tłucznia i zrobić legalny objazd no ale po co. I Jeszce jak dojechać do dworca pod nazwa Chełm Miasto??????????
[size="6"][/size]jeździ sie trudno, ale ul.LUBELSKA za garażami koło bloku SG, ma przejazd do zblokowanego skrzyżowania po błocie 10 metrów i od początku remontu sporo osób skracało sobie drogę tym skrótem. Do dzisiaj. Jakiś nawiedzony złośliwiec, pewnie ten co ma garaż w szeregowcu , powbijał pręty metalowe i powiązał taśmy na tym łączniku żeby nikt nie przejechał. Troche sie chłopina natrudził a pretty na pewno ukradł z pobliskiej budowy bloku wojskowego, bo nikt metrowych prętów zbrojeniowych tak sobie luzem w... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 17:51
"...? Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena? i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską ? mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne?. ? Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem...". Dla nie zorientowanych w chełmskich odległościach: z najdalszego bloku "Słonecznego" do centrum Chełma jest odległość porównywalna z przejściem w Lublinie od Bramy Krakowskiej maksymalnie do Astorii!! Czy to aż taki wielki problem dla średnio sprawnego człowieka?? Codziennie tysiące ludzi w Lublinie przemierza ten odcinek. Rozumiem gdyby chodziło o niepełnosprawną osobę. Sam aby dostać się na jeden czy drugi koniec Chełma muszę objeżdżać pół miasta (mieszkam mniej więcej pośrodku zamkniętej z obu stron ul. Lubelskiej) i jakoś nie marudzę. No ale, ludziom nigdy nie ma szans dogodzić - nie robią: źle, robią: jeszcze gorzej.
"...? Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena? i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską ? mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne?. ? Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem...". Dla nie zorientowanych w chełmskich odległościach: z najdalszego bloku "Słonecznego" do centrum Chełma jest odległość porównywalna z przejściem w Lublinie od Bramy Krakowskiej maksymalnie do Astorii!! Czy to aż ... rozwiń
Avatar
pieszy / 3 września 2010 o 12:01
Ruszyć tłuste dupska, samochód zostawić w domu i problem sam się rozwiąże
Avatar
miko / 3 września 2010 o 09:07
[quote name='5ZŁ' date='03 wrzesień 2010 - 06:25 ' timestamp='1283487936' post='340743']
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
[/quote]
Drogi są do jazdy dla każdego nawet dla ciebie "mieszczczuchu". Sam mieszkam w Chełmie ale nie w centrum. Problem jest zbyt mała ilość dróg alternatywnych. Nowa nawierzchnia to za mało. Nowe ulice są bezwzględnie konieczne np. na południu. Niekoniecznie obwodnice dla tirów ale dla rozladowania ruchu w tych newralicznych punktach.
[quote name='5ZŁ' date='03 wrzesień 2010 - 06:25 ' timestamp='1283487936' post='340743']
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
[/quote]
Drogi są do jazdy dla każdego nawet dla ciebie "mieszczczuchu". Sam mieszkam w Chełmie ale nie w centrum. Problem jest zbyt mała ilość dróg alternatywnych.... rozwiń
Avatar
5ZŁ / 3 września 2010 o 06:25
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
Avatar
romek / 2 września 2010 o 21:50
[quote name='koniecfisz' date='02 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1283455756' post='340670']
NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
[/quote]

Już mam dość i jeszcze tyle czasu będzie tak duży problem. Napewno to nie będzie procentowało na wyborach za obecną władzą, którą powinno się zmienić. Trzy lat bezrobocia, tylko dworzanie i imprezy, przewietrzyć na stałe ten Biały Dom w Chełmie.
[quote name='koniecfisz' date='02 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1283455756' post='340670']
NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
[/quote]

Już mam dość i jeszcze tyle czasu będzie tak duży problem. Napewno to nie będzie procentowało na wyborach za obecną władzą, którą powinno się zmienić. Trzy lat bezrobocia, tylko dworzanie i imprezy, pr... rozwiń
Avatar
koniecfisz / 2 września 2010 o 21:29
[quote name='Derek' date='02 wrzesień 2010 - 19:39 ' timestamp='1283449144' post='340573']
TO CO SIĘ DZIEJE W CHEŁMIE TO PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE, NIE MOŻNA BYŁO JAKOŚ TEGO ZAPLANOWAĆ TYLKO JAK ZAWSZE WSZYSTKO SIĘ ROBI PRZED WYBORAMI.. ALE DLACZEGO NASZYM KOSZTEM!!!
[/quote]

NIE CZYTAŁEŚ? TO WINA PANA MARSZAŁKA TO ON WSZYSTKO OPÓŹNIA, NASZA WŁADZA JEST WSPANIAŁA I NAJLEPSZA NA ŚWIECIE POPATRZ JAKIE MAMY FONTANNY I ŁADNE KOLOROWE RONDA A JAKIE HIPERMARKETY
Avatar
Derek / 2 września 2010 o 19:39
TO CO SIĘ DZIEJE W CHEŁMIE TO PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE, NIE MOŻNA BYŁO JAKOŚ TEGO ZAPLANOWAĆ TYLKO JAK ZAWSZE WSZYSTKO SIĘ ROBI PRZED WYBORAMI.. ALE DLACZEGO NASZYM KOSZTEM!!!
Avatar
sik / 2 września 2010 o 18:05
...Z drugiej strony w innych, większych miastach, gdzie nie ma remontów, korki są o wiele większe i kierowcy są tam do nich przyzwyczajeni...
czy nasza władza myśli że przez te remonty odkorkują miasto? jeżeli tak to gratuluje toku myślenia! w Chełmie trzeba nowych dróg! Co drugi mieszkaniec ma już samochód
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!