piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm się zakorkował. Przez remonty ulic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2010, 15:28

Żeby przejechać przez Chełm trzeba mieć ogromną cierpliwość. Remont newralgicznych punktów komunikacyjnych niemalże sparaliżował centrum miasta. Aby się z niego wydostać, trzeba wystać swoje w tasiemcowych korkach.

– Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena” i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską – mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne”. – Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem. Równie utrudniony jest dojazd do wiaduktu. Czy tak poważnych inwestycji drogowych nie powinno się realizować etapami?

– Tak właśnie miało być – zapewnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

I wyjaśnia, że przed końcem czerwca miał być zakończony remont ronda WiN. Równolegle, do końca wakacji planowano prace przy przebudowie skrzyżowania na Lwowskiej.

Z kolei z remontem ul. Lubelskiej od Podwalnej do Trubakowskiej drogowcy mieli uporać się do końca listopada. Chociaż w tym przypadku termin nie uległ zmianie, to niezawinione przez miasto dwumiesięczny poślizg związany z rozpoczęciem prac, bardzo je skomplikował.

– Wniosek o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania na ul. Lwowskiej złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim już w listopadzie ubiegłego roku, ale marszałek podpisał z nami umowę dopiero w marcu – dodaje Tomasik. – Jeśli chodzi natomiast o ul. Lubelską, to wniosek został wystosowany w połowie marca, a marszałek przypieczętował go podpisem pod umową 9 lipca. Tymczasem w dołączonym do wniosku harmonogramie był zapis, że miasto jest gotowe rozpocząć roboty już w maju. Uciekły nam dwa miesiące.

Zdaniem Tomasika przez to, że zabrakło tego czasu, drogowcy nie mogli dzielić zaplanowanych prac na ul. Lubelskiej na etapy.

Aby zmieścić się czasie, od początku prowadzą je na całej długości. Tymczasem pierwotnie miały się one skoncentrować najpierw na skrzyżowaniu Lubelskiej z Trubakowską, a następnie w obrębie ronda
Przy "Kamenie”.

Gdyby tak było, kierowcy w ramach objazdów mogliby korzystać ze skrzyżowania Trubakowskiej ze Szpitalną lub ul. Armii Krajowej dostawać się na wiadukt.

– Wierzę, że cierpliwość kierowców jest nadwerężona – mówi Marek Huk ze Straży Miejskiej. – Z drugiej strony w innych, większych miastach, gdzie nie ma remontów, korki są o wiele większe i kierowcy są tam do nich przyzwyczajeni. Nie pozostaje zatem nam nic innego, jak się w tę cierpliwość uzbroić i korzystając z objazdów respektować znaki.

Drogowcy obiecują, że skrzyżowanie ul. Lwowskiej z Armii Krajowej i I Armii WP będzie gotowe do 8 października, a ul. Lubelska do 30 listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
newbe
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

newbe
newbe (6 września 2010 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie ! Korki to mały pikuś, te wały kładą kostkę granitową na całości Lubelskiej. To że p.prezydent ma auto służbowe to nie znaczy że reszta mieszkańców chce się tłuc po nawierzchni rodem ze średniowiecza. Zamiast likwidować dziury tworzy się je specjalnie w imię upiększania miasta.Jak ktoś tam spaceruje lub raz w roku ma do urzędu to im może to wisieć ale współczuję tym co tam mieszkają lub codziennie muszą jeździć.
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2010 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="6"][/size]jeździ sie trudno, ale ul.LUBELSKA za garażami koło bloku SG, ma przejazd do zblokowanego skrzyżowania po błocie 10 metrów i od początku remontu sporo osób skracało sobie drogę tym skrótem. Do dzisiaj. Jakiś nawiedzony złośliwiec, pewnie ten co ma garaż w szeregowcu , powbijał pręty metalowe i powiązał taśmy na tym łączniku żeby nikt nie przejechał. Troche sie chłopina natrudził a pretty na pewno ukradł z pobliskiej budowy bloku wojskowego, bo nikt metrowych prętów zbrojeniowych tak sobie luzem w domu nie trzyma. Grunt to zrobić komuś na złość, a miasto mogło w te dziury sypnąc tłucznia i zrobić legalny objazd no ale po co. I Jeszce jak dojechać do dworca pod nazwa Chełm Miasto??????????
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2010 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"...? Jak można było jednocześnie brać się za remont skrzyżowania na Lwowskiej i ul. Lubelskiej z rondem przy Hotelu "Kamena? i skrzyżowaniem z ul. Trubakowską ? mówi pan Karol, mieszkaniec osiedla "Słoneczne?. ? Dotarcie w godzinach szczytu z mojego osiedla do centrum jest nie lada wyczynem...". Dla nie zorientowanych w chełmskich odległościach: z najdalszego bloku "Słonecznego" do centrum Chełma jest odległość porównywalna z przejściem w Lublinie od Bramy Krakowskiej maksymalnie do Astorii!! Czy to aż taki wielki problem dla średnio sprawnego człowieka?? Codziennie tysiące ludzi w Lublinie przemierza ten odcinek. Rozumiem gdyby chodziło o niepełnosprawną osobę. Sam aby dostać się na jeden czy drugi koniec Chełma muszę objeżdżać pół miasta (mieszkam mniej więcej pośrodku zamkniętej z obu stron ul. Lubelskiej) i jakoś nie marudzę. No ale, ludziom nigdy nie ma szans dogodzić - nie robią: źle, robią: jeszcze gorzej.
Rozwiń
pieszy
pieszy (3 września 2010 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruszyć tłuste dupska, samochód zostawić w domu i problem sam się rozwiąże
Rozwiń
miko
miko (3 września 2010 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='5ZŁ' date='03 wrzesień 2010 - 06:25 ' timestamp='1283487936' post='340743']
Moja propozycja - paliwo PB po 5,50 a ON po 5,85 i problem sam się zakończy

albo we wtorki środy czwartki zakaz wjazdu do mista okolicznych wiosek
albo spacer do sklepu ....
[/quote]
Drogi są do jazdy dla każdego nawet dla ciebie "mieszczczuchu". Sam mieszkam w Chełmie ale nie w centrum. Problem jest zbyt mała ilość dróg alternatywnych. Nowa nawierzchnia to za mało. Nowe ulice są bezwzględnie konieczne np. na południu. Niekoniecznie obwodnice dla tirów ale dla rozladowania ruchu w tych newralicznych punktach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!