piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Szkoły muszą oddać część swojego budżetu

Dodano: 25 stycznia 2016, 10:26

Ratusz znalazł sposób na zgromadzenie puli pieniędzy potrzebnych by ubiegać się o dofinansowanie. Każda z placówek oświatowych w mieście musi oddać na ten cel 3 proc. ze swojego budżetu.

Zainteresowani dowiedzieli się o tym rozwiązaniu podczas narady dyrektorów szkół.

– Wiele wskazuje na to, że w tym roku zwłaszcza szkoły zawodowe będą miały możliwość pozyskania dużych pieniędzy unijnych – mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta miasta. – Chodzi zatem o zabezpieczenie finansowej rezerwy na wkłady własne dla placówek, które będą ubiegały się o środki zewnętrzne. Chociaż w budżetowej rezerwie ogólnej miasta zabezpieczyliśmy pieniądze na ten cel, to obawiam się, że wobec rysujących się możliwości nie będzie ich wystarczająco dużo.

Barbara Baluk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych przyznaje, że w jej, podobnie jak w pozostałych placówkach w mieście liczy się każdy grosz. Niemniej jednak rozumie intencje władz miasta. Tym bardziej, że zamierza ubiegać się o środki unijne. Ma zatem nadzieję, że to, co w ramach „zrzutki” odprowadzi do miejskiej kasy i tak odzyska. I będzie to kwota wielokrotnie większa, bo zwielokrotniona przez unijne dofinansowanie szkolnych projektów.

– Do tej pory w ramach sześciu projektów otrzymaliśmy w sumie ponad 3 miliony złotych – mówi dyrektor Baluk. – Pieniądze te zostały wykorzystane na organizację dodatkowych zajęć i staży dla uczniów oraz na doposażenie szkolnych pracowni.

Dzięki środkom z Unii uczniowie ZST mogli odbywać staże w najnowocześniejszych pod względem technicznym zakładach, przede wszystkim na terenie województwa mazowieckiego. Jeśli chodzi natomiast o zakupy sprzętu, to dzięki dofinansowaniu szkoła między innymi dorobiła się jednej z najnowocześniejszych w regionie pracowni cyfrowych procesów graficznych. Znacząco wzbogaciła też wyposażenie pracowni mechatronicznej oraz samochodowej.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zrzutka na bankruta... ciekawe dlaczego nie oszczędzają w Ratuszu np. obniżając wynagrodzenia o 3%, redukując zatrudnienie o 3%? Dlaczego oszczędza się na kształceniu dzieci?
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
propaganda PZPR
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaak..... Dzięki nowoczesnej pracowni uczniowie na praktykach zbierają jabłka. Pieprzenie Pani dyrektor.
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak długo jeszcze będzie to trwało
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!