sobota, 17 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Tiry znikną z parkingu przy ul. Wojsławickiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2011, 20:38

Jeszcze wczoraj na parkingu przy ul. Wojsławickiej stały tiry. Od jutra będzie to niemożliwe (Jacek
Jeszcze wczoraj na parkingu przy ul. Wojsławickiej stały tiry. Od jutra będzie to niemożliwe (Jacek

Skarżyli się mieszkańcy i kierowcy osobowych aut. Chodziło o parking, przy ul. Wojsławickiej. Od długiego czasu zajmowały go wielotonowe ciężarówki. Już jutro mają zniknąć z placu.

Widok parkujących przy ul. Wojsławickiej tirów, choć towarzyszy mieszkańcom od dawna, nie oznacza, że został przez nich zaakceptowany. – Mieszkam niedaleko i powiem szczerze, że mam dość tego sąsiedztwa – mówi pani Elżbieta. – Blokują cały parking, a z tych miejsc parkingowych chętnie skorzystaliby mieszkańcy. Przecież ciężarówki mogłyby parkować na peryferiach miasta. A na pewno nie tuż przy osiedlach mieszkaniowych.

Pani Elżbieta nie jest odosobniona w tej opinii. Jak przyznają miejscy urzędnicy, magistrat przyjmował od niezadowolonych chełmian wiele zgłoszeń dotyczących właśnie tej sprawy.

– Niejednokrotnie poruszany był już temat parkowania wielotonowych samochodów na ul. Wojsławickiej – przyznaje Józef Kendzierawski p.o. dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej. – Mieszkańcy skarżyli się, że wprowadza to niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu, blokowany jest praktycznie cały parking, a przez to brakuje wolnych miejsc dla samochodów osobowych. Zwracali również uwagę na szkody, jakie powstają na nawierzchni ulicy Wojsławickiej wskutek zwiększonego natężenia ruchu ciężkich pojazdów.

W związku z tymi sugestiami, miasto zdecydowało się na rozwiązanie problemu i wprowadzenie zakazu wjazdu tirów na parking. Już dziś drogowcy zaczną umieszczać w tym rejonie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Od jutra tiry wjazdu na parking nie będą miały.

W miejscu dotychczasowego parkingu dla tirów powstaną miejsca postojowe dla aut okolicznych mieszkańców oraz dla studentów przeniesionej na ul. Wojsławicką Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej.

To nie jedyne zmiany. Jak się dowiedzieliśmy, wydłużony zostanie w tym miejscu postój dla taksówek, a na parkingu powstanie kilka miejsc dla niepełnosprawnych.

W związku z nową organizacją na Wojsławickiej powstanie też nowe przejście dla pieszych.

Gdzie pojadą tiry

Jeśli nie przy Wojsławickiej, to gdzie mogą parkować wielotonowe samochody? Jak mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej w mieście jest kilka takich miejsc. Tiry mogą skorzystać na przykład z terenu Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych przy ul. Towarowej. Jest położony poza osiedlami mieszkaniowymi i nie brakuje tam wolnego miejsca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!