piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Chełm: Wielkie porządki w mieście

Dodano: 12 września 2011, 19:19
Autor: (sad)

Od dziś w Urzędzie Miasta będą wydawane worki i rękawiczki dla grup, które zechcą wziąć udział w tegorocznej akcji "Sprzątanie świata – Polska 2011”.

Ogólnopolskie przedsięwzięcie swoją chełmską odsłonę będzie miało w piątek. Hasło tegorocznego sprzątania brzmi: "Lasy to życie – chrońmy je”. Dzieci i młodzież z chełmskich szkół i przedszkoli będą porządkowały teren miasta.

Młodzi ludzie w ramach osiemnastej już edycji akcji pozbierają śmieci m.in. w lesie Borek, w miejskich parkach na skwerach, trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli.
Wszyscy uczestnicy akcji dostaną od miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska plastikowe kolorowe worki na odpady i jednorazowe rękawiczki.

Do zielonych worków zbierane będą odpady szklane, do niebieskich – makulatura, do żółtych – opakowania plastikowe, a do czarnych pozostałe nieczystości. Zebrane i posegregowane odpady zostaną uprzątnięte z miejsc zbiórki przez pracowników ZOM.

Worki i rękawiczki będą wydawane uczestnikom akcji do czwartku w godz. 9–14, w magistracie przy ul. Lubelskiej (podpiwniczenie – wejście od strony parkingu).

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do akcji, wszelkie niezbędne informacje uzyskają telefonując do Wydziału Ochrony Środowiska 82 565 59 47.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!