sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Zapadł się fragment ulicy, ale mieszkańcy nie są zaskoczeni

Dodano: 3 maja 2017, 21:26

Zapadł się fragment ul. Waśniewskiego w Chełmie. Stało się to w miejscu, gdzie ulica łączy się z dworcem busów. Dla mieszkańców katastrofa nie była zaskoczeniem.

– Można było przewidzieć, że prędzej, czy później dojdzie do podobnego zdarzenia – mówi właściciel jednej z tamtejszych posesji. – Problem pojawił się w momencie, gdy „ślepą” przez lata ulicę połączono z ul. Armii Krajowej. Otwarciu nie towarzyszył remont nawierzchni ani chodników. Naszą uliczką zaczęły kursować samochody osobowe a także busy i furgonetki z towarem. W końcu musiało dojść do katastrofy.

– Zapadnięcie się ulicy to wynik awarii przebiegającego pod nią betonowego kanału sanitarnego o średnicy 800 mm – tłumaczy Tomasz Wójcik, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w chełmskim MPGK. – Nie podejrzewam, aby ruch uliczny miał przy tym jakiekolwiek znaczenie. Po prostu po latach beton uległ korozji. Jeśli szybko nie usuniemy awarii, to kłopoty będą mieli mieszkańcy Osiedla XXX-lecia oraz ulic Lwowskiej, Hrubieszowskiej i 3 Maja. Nieczystości mogą wybijać ze studzienek na podwórkach, czy w piwnicach.

Tymczasem mieszkańcy ul. Waśniewskiego są przekonani, że gdyby ich ulica nie była przelotowa, do katastrofy by nie doszło. Przypominają, że już w ubiegłym roku pisali do władz miasta z prośbą o ponowne zamkniecie uliczki. Apelowali też o remont drogi i zainstalowanie progów zwalniających.

– Wszystkie te nasze wystąpienia pozostały bez ech – narzekali ludzie i wytykali, że nawet stan chodników jest fatalny a na odcinku od Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli do ul. Armii Krajowej w ogóle ich nie ma. Nie podoba się też im to, że samochody parkują na wąskich chodnikach. Kiedy przejeżdżający samochód omija ten zaparkowany, dla pieszych miejsca już nie ma. Problemem jest też hałas, kurz i drgania szczególnie wtedy, kiedy uliczką przejeżdżają busy lub furgonetki – wyliczają i żądają zmiany organizacji ruchu.

Czytaj więcej o: Chełm drogi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 maja 2017 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto mądry puszcza ruchu o takim natężeniu na wąskiej i starej uliczce?
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Korozja chemiczna betonu- jest spowodowana działaniem różnych związków chemicznych. Dzieli się ona na korozję siarczanową, korozja ługująca, korozja magnezowa, korozja kwasowa oraz korozja chlorkowa W przypadku ścieków które wydzielają siarkowodór zachodzi korozja betonu pod wpływem powstajacego kwasu siarkowego.
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak urzędnicy zawsze wszystko wiedzą lepiej.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Margiel się pokruszył i dziura a nie skorodował beton,to nie stal.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 00:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lolo chce jeszcze mieć ulicę dla własnego użytku :) Konkurencja czasami mu się na ulicy zaplącze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!