wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Zasiłek dla bezrobotnych tylko przez pół roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2010, 15:29
Autor: sad

W przyszłym roku zasiłek dla osób bezrobotnych rejestrujących się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie będzie przysługiwał, podobnie jak w tym roku, tylko przez 6 miesięcy.

To nie najlepsza wiadomość dla tych, którzy nie mając pracy, są zdani jedynie na świadczenie z PUP. Od czego zależy okres wypłacania zasiłku i dlaczego bezrobotni nie mogą otrzymywać go przez cały rok?

– Okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych zależy od stopy bezrobocia, jaka występuje na obszarze działania powiatu, właściwego dla miejsca zamieszkania bezrobotnego, w porównaniu do przeciętnej stopy bezrobocia w kraju z dnia 30 czerwca danego roku – tłumaczy Alicja Nawrocka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

W dniu 30 czerwca tego roku stopa bezrobocia w kraju wyniosła 11,7 proc., w Chełmie 15,2 proc, a w powiecie chełmskim 15,6 proc.

– W związku z tym, że stopa bezrobocia w mieście i powiecie nie przekracza 150 proc. przeciętnej stopy bezrobocia w kraju, okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych mieszkających na tym terenie, a rejestrujących się w przyszłym roku wynosić będzie nadal sześć miesięcy – mówi Nawrocka.

Ale nie dla wszystkich. Przez 12 miesięcy zasiłek pobierać mogą: bezrobotni powyżej 50 roku życia, którzy posiadają jednocześnie co najmniej 20-letni okres uprawniający do zasiłku, ci, którzy mają na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku do 15 lat, a małżonek bezrobotnego także nie ma pracy i utracił prawo do zasiłku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!