środa, 22 listopada 2017 r.

Chełm

Chełm: Zasiłek dla bezrobotnych tylko przez pół roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2010, 15:29
Autor: sad

W przyszłym roku zasiłek dla osób bezrobotnych rejestrujących się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie będzie przysługiwał, podobnie jak w tym roku, tylko przez 6 miesięcy.

To nie najlepsza wiadomość dla tych, którzy nie mając pracy, są zdani jedynie na świadczenie z PUP. Od czego zależy okres wypłacania zasiłku i dlaczego bezrobotni nie mogą otrzymywać go przez cały rok?

– Okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych zależy od stopy bezrobocia, jaka występuje na obszarze działania powiatu, właściwego dla miejsca zamieszkania bezrobotnego, w porównaniu do przeciętnej stopy bezrobocia w kraju z dnia 30 czerwca danego roku – tłumaczy Alicja Nawrocka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

W dniu 30 czerwca tego roku stopa bezrobocia w kraju wyniosła 11,7 proc., w Chełmie 15,2 proc, a w powiecie chełmskim 15,6 proc.

– W związku z tym, że stopa bezrobocia w mieście i powiecie nie przekracza 150 proc. przeciętnej stopy bezrobocia w kraju, okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych mieszkających na tym terenie, a rejestrujących się w przyszłym roku wynosić będzie nadal sześć miesięcy – mówi Nawrocka.

Ale nie dla wszystkich. Przez 12 miesięcy zasiłek pobierać mogą: bezrobotni powyżej 50 roku życia, którzy posiadają jednocześnie co najmniej 20-letni okres uprawniający do zasiłku, ci, którzy mają na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku do 15 lat, a małżonek bezrobotnego także nie ma pracy i utracił prawo do zasiłku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!