Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 grudnia 2010 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Chełm: Zygmunt Gardziński nowym przewodniczącym Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 5 A A

Ryszardzie Mardoń z Postaw na Chełm przypadł dzisiaj zaszczyt przewodniczenia inauguracyjnej sesji Rady Miasta. Na początek radni, poza trzema, złożyli uroczyste ślubowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z uwagi na kolidujące z funkcją radnego plany zawodowe nie złożyli go Stanisław Mościcki i Zbigniew Mazurek. Jako radna nie ślubowała także Agata Fisz, ponownie wybrana na prezydenta. Złożyła je już w tym charakterze na kolejnej, również dzisiejszej sesji.

Na funkcję przewodniczącego rady został zgłoszony tylko jeden kandydat, Zygmunt Gardziński z Postaw na Chełm. Jego kandydaturę poparło 19 z 20 radnych.

– Pamiętam wszystkie nasze hasła wyborcze – powiedział przewodniczący. – Będę robił wszystko, abyśmy zgodnie z ich treścią wypełniali naszą misję.

Po 15-minutowej przerwie Gardziński zwołał kolejną sesję, podczas której została podjęta uchwała o wygaśnięciu mandatów radnych Mazurka i Mościckiego. W przypadku prezydent Fisz z mocy prawa nie było to konieczne. Osoby, które ich zastąpią, odpowiednio Ewa Bielak, Adam Leszczyński i Sławomir Hodała złożą ślubowanie podczas kolejnej sesji.

Po uroczystym ślubowaniu prezydent zapewniła radę, że w bieżącej kadencji będą kontynuowane między innymi takie zaplanowane zadania, jak modernizacja kolejnych dróg, dokończenie budowy biblioteki, stoku narciarskiego i skate parku, zagospodarowanie doliny Uherki i otoczenia ChDK oraz budowa nowych mieszkań socjalnych.

Radni spośród siebie wybrali także dwóch wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Dariusz Grabczuk z PO i Waldemar Kuśmierz z PiS.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbyszek / 7 grudnia 2010 o 00:17
Gardziński to chyba złapie wreszcie jakiś stołek w PWSZ. Dotychczas pełnił funkcję kierownika ale nie miał żadnego pracownika no i siedział na zapiecku. Może powrót na Dyrektora to lepiej brzmi.
Avatar
ziuk / 3 grudnia 2010 o 17:14
a gdzie ludzie o kryształowej przeszłości, bo nie zauważyłem ich w wymienionym gronie..
przecież w naszym województwie wygrało PiS, no chyba, ze ktoś uciął ręce demokracji i wyniki zmieniono.
skandal to nad skandale i hańba....
próbuje się oszukać Chelmiakow w oczy i wmówić im, ze prawdziwi Polacy nie maja miejsca w przestrzeni publicznej.
Avatar
basetla / 3 grudnia 2010 o 06:45
Tylko Mościcki na wice, Gardziński nawet jak będzie partia Krasnoludków to także sie tam załapie, dietka jest najwazniejsza za m-c ma 2 tysiaki a wiceprzewodniczący 1,5 miesięcznie za nic to jest sielanka. Wymodlili hasła KOMUNO WRÓĆ.
Avatar
gracjan / 2 grudnia 2010 o 21:58
Przepraszam, czy to ten pan Gardziński, który był prawicowym przewodniczącym Rady Miasta w latach 90tych??? Nie to chyba niemożliwe!! Ale co tam: nieważne przekonania, ważny stołek!!
Avatar
ciekawy / 2 grudnia 2010 o 18:41
Hmm Mościcki i Mazurek na wiceprezydentów?
Avatar
Zbyszek / 7 grudnia 2010 o 00:17
Gardziński to chyba złapie wreszcie jakiś stołek w PWSZ. Dotychczas pełnił funkcję kierownika ale nie miał żadnego pracownika no i siedział na zapiecku. Może powrót na Dyrektora to lepiej brzmi.
Avatar
ziuk / 3 grudnia 2010 o 17:14
a gdzie ludzie o kryształowej przeszłości, bo nie zauważyłem ich w wymienionym gronie..
przecież w naszym województwie wygrało PiS, no chyba, ze ktoś uciął ręce demokracji i wyniki zmieniono.
skandal to nad skandale i hańba....
próbuje się oszukać Chelmiakow w oczy i wmówić im, ze prawdziwi Polacy nie maja miejsca w przestrzeni publicznej.
Avatar
basetla / 3 grudnia 2010 o 06:45
Tylko Mościcki na wice, Gardziński nawet jak będzie partia Krasnoludków to także sie tam załapie, dietka jest najwazniejsza za m-c ma 2 tysiaki a wiceprzewodniczący 1,5 miesięcznie za nic to jest sielanka. Wymodlili hasła KOMUNO WRÓĆ.
Avatar
gracjan / 2 grudnia 2010 o 21:58
Przepraszam, czy to ten pan Gardziński, który był prawicowym przewodniczącym Rady Miasta w latach 90tych??? Nie to chyba niemożliwe!! Ale co tam: nieważne przekonania, ważny stołek!!
Avatar
ciekawy / 2 grudnia 2010 o 18:41
Hmm Mościcki i Mazurek na wiceprezydentów?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!