piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Zygmunt Gardziński nowym przewodniczącym Rady Miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 16:39
Autor: (bar)

Ryszardzie Mardoń z Postaw na Chełm przypadł dzisiaj zaszczyt przewodniczenia inauguracyjnej sesji Rady Miasta. Na początek radni, poza trzema, złożyli uroczyste ślubowanie.

Z uwagi na kolidujące z funkcją radnego plany zawodowe nie złożyli go Stanisław Mościcki i Zbigniew Mazurek. Jako radna nie ślubowała także Agata Fisz, ponownie wybrana na prezydenta. Złożyła je już w tym charakterze na kolejnej, również dzisiejszej sesji.

Na funkcję przewodniczącego rady został zgłoszony tylko jeden kandydat, Zygmunt Gardziński z Postaw na Chełm. Jego kandydaturę poparło 19 z 20 radnych.

– Pamiętam wszystkie nasze hasła wyborcze – powiedział przewodniczący. – Będę robił wszystko, abyśmy zgodnie z ich treścią wypełniali naszą misję.

Po 15-minutowej przerwie Gardziński zwołał kolejną sesję, podczas której została podjęta uchwała o wygaśnięciu mandatów radnych Mazurka i Mościckiego. W przypadku prezydent Fisz z mocy prawa nie było to konieczne. Osoby, które ich zastąpią, odpowiednio Ewa Bielak, Adam Leszczyński i Sławomir Hodała złożą ślubowanie podczas kolejnej sesji.

Po uroczystym ślubowaniu prezydent zapewniła radę, że w bieżącej kadencji będą kontynuowane między innymi takie zaplanowane zadania, jak modernizacja kolejnych dróg, dokończenie budowy biblioteki, stoku narciarskiego i skate parku, zagospodarowanie doliny Uherki i otoczenia ChDK oraz budowa nowych mieszkań socjalnych.

Radni spośród siebie wybrali także dwóch wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Dariusz Grabczuk z PO i Waldemar Kuśmierz z PiS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zbyszek
ziuk
basetla
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zbyszek
Zbyszek (7 grudnia 2010 o 00:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gardziński to chyba złapie wreszcie jakiś stołek w PWSZ. Dotychczas pełnił funkcję kierownika ale nie miał żadnego pracownika no i siedział na zapiecku. Może powrót na Dyrektora to lepiej brzmi.
Rozwiń
ziuk
ziuk (3 grudnia 2010 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a gdzie ludzie o kryształowej przeszłości, bo nie zauważyłem ich w wymienionym gronie..
przecież w naszym województwie wygrało PiS, no chyba, ze ktoś uciął ręce demokracji i wyniki zmieniono.
skandal to nad skandale i hańba....
próbuje się oszukać Chelmiakow w oczy i wmówić im, ze prawdziwi Polacy nie maja miejsca w przestrzeni publicznej.
Rozwiń
basetla
basetla (3 grudnia 2010 o 06:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko Mościcki na wice, Gardziński nawet jak będzie partia Krasnoludków to także sie tam załapie, dietka jest najwazniejsza za m-c ma 2 tysiaki a wiceprzewodniczący 1,5 miesięcznie za nic to jest sielanka. Wymodlili hasła KOMUNO WRÓĆ.
Rozwiń
gracjan
gracjan (2 grudnia 2010 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam, czy to ten pan Gardziński, który był prawicowym przewodniczącym Rady Miasta w latach 90tych??? Nie to chyba niemożliwe!! Ale co tam: nieważne przekonania, ważny stołek!!
Rozwiń
ciekawy
ciekawy (2 grudnia 2010 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmm Mościcki i Mazurek na wiceprezydentów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!