Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

5 maja 2008 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Chełmianin Roku: można już zgłaszać kandydatów

0 6 A A

Tytuł Chełmianina Roku jest przyznawany corocznie. Jego laureatem można zostać tylko jeden raz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Laureat uhonorowany zostaje okolicznościowym medalem, otrzymuje też akt nadania tytułu. Jego nazwisko poznamy w połowie czerwca, podczas obchodów dni miasta.

- Laur jest przyznawany wyróżniającym się szczególną aktywnością zawodową, społeczną, zaangażowaniem w działaniu na rzecz innych - tłumaczy Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranica Urzędu Miasta Chełm.

- Wśród chełmian jest wielu ludzi nieprzeciętnych, oddanych miastu. Ludzi, których dokonania i osiągnięcia powinny zostać zauważone. Takich ludzi należy nagradzać i promować. Oni zasługują na nasze uznanie, nasze podziękowania i wyróżnienia.

Po raz pierwszy tytuł przyznany został w 1997 roku. Nagrodę ustanowił ówczesny prezydent miasta Zbigniew Bajko. Pierwszym laureatem był Krzysztof Grabczuk, rok później uhonorowano nim lekarza Andrzeja Kosiora. Potem nastąpiła czteroletnia przerwa. Do tradycji honorowania nieprzeciętnych powrócił pierwszy laureat, a wtedy prezydent miasta Chełm - Krzysztof Grabczuk.

Kandydatów do tytułu może zgłosić każdy. - Osoby fizyczne i prawne, organizacje społeczne, stowarzyszenia i instytucje - wylicza Grel. - Na zgłoszenia czekamy do końca maja.

Formularz wniosków zgłoszeniowych można pobrać w Wydziale Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą, a także ze strony internetowej urzędu: www.chelm.pl.

Wnioski można składać również w naszym wydziale przy ul. Lubelskiej 63 (II piętro budynku, pokój nr 23a) lub przesłać pocztą pod adresem urzędu.

Chełmianina Roku wybierze specjalnie do tego powołana kapituła.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 maja 2008 o 23:22
zgłaszam jozina z bazin
Avatar
zenek / 6 maja 2008 o 13:11
gratuluję spostrzegawczości i wytrwałości w śledzeniu błędów... jak ci zalazł za skórę, to pójdź do redakcji i mu to powiedz.
jesli chodzi o ten tekst, to ja tu błędu nie widzę.
Avatar
ppe / 6 maja 2008 o 10:57
Czy zdarzył się kiedyś artykuł w którym Wójciszyn czegoś nie pomylił???!!!!
Avatar
tom / 6 maja 2008 o 09:08
Nie do końca, Pani Kropp ma dwa imiona: Jolanta Lucyna, nam znana jest jako Lucyna Kropp.

(tom)
Avatar
zxc / 6 maja 2008 o 08:42
Wiem, że Rewdakcja nie czyta komentarzy, ale wychowawca niezliczonej liczby laureatów olimpiad oraz reprezentantów kraju na międzynarodowych konkursach języka łacińskiego to Jolanta Kropp - nie Lucyna.
Avatar
Great Gazebo / 6 maja 2008 o 03:49
W ubiegłym roku o tym kto zostanie Chełmianinem Roku, dowiedziałem się na mniej więcej tydzień przed wyborami. Pic na wodę - fotomontarz, całkiem jak za komuny.
Powiem tylko ....GET A LIFE !!!
Avatar
Gość / 7 maja 2008 o 23:22
zgłaszam jozina z bazin
Avatar
zenek / 6 maja 2008 o 13:11
gratuluję spostrzegawczości i wytrwałości w śledzeniu błędów... jak ci zalazł za skórę, to pójdź do redakcji i mu to powiedz.
jesli chodzi o ten tekst, to ja tu błędu nie widzę.
Avatar
ppe / 6 maja 2008 o 10:57
Czy zdarzył się kiedyś artykuł w którym Wójciszyn czegoś nie pomylił???!!!!
Avatar
tom / 6 maja 2008 o 09:08
Nie do końca, Pani Kropp ma dwa imiona: Jolanta Lucyna, nam znana jest jako Lucyna Kropp.

(tom)
Avatar
zxc / 6 maja 2008 o 08:42
Wiem, że Rewdakcja nie czyta komentarzy, ale wychowawca niezliczonej liczby laureatów olimpiad oraz reprezentantów kraju na międzynarodowych konkursach języka łacińskiego to Jolanta Kropp - nie Lucyna.
Avatar
Great Gazebo / 6 maja 2008 o 03:49
W ubiegłym roku o tym kto zostanie Chełmianinem Roku, dowiedziałem się na mniej więcej tydzień przed wyborami. Pic na wodę - fotomontarz, całkiem jak za komuny.
Powiem tylko ....GET A LIFE !!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 30 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra