czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Chełmska oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży

Dodano: 4 lipca 2010, 17:45

Tego lata dzieci z Chełma na pewno nie będą się nudzić. Nawet, jeśli wakacje spędzają w mieście. Domy kultury, muzeum i biblioteki zaplanowały szereg atrakcji. My wskazujemy najciekawsze propozycje.

W wakacyjnej ofercie "Lato w mieście” każde dziecko powinno znaleźć coś dla siebie. Wszystkie zajęcia są darmowe. Tylko za wycieczki poza miasto rodzice muszą zapłacić symboliczną sumę.

Z początkiem lipca rozpoczęło się "Lato w muzeum”. Zajęcia będą trwały przez cały lipiec i sierpień. Placówka oferuje lekcje na temat historii, przyrody i sztuki. Rodzice nie muszą rezerwować miejsc, wystarczy przyprowadzić dziecko do muzeum.

Z kolei Chełmska Biblioteka Publiczna postawiła w tym roku na rozwój artystyczny najmłodszych. Zajęcia plastyczne, konkursy recytatorskie i gry dla dzieci będą organizowane w głównej siedzibie placówki oraz jej filiach. Wakacje w bibliotece potrwają do 27 sierpnia.

– Nasza akcja jest adresowana głównie do dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje. Ma zachęcać do korzystania z biblioteki i przekonać, że czas tutaj można spędzić naprawdę ciekawie – mówi Anna Radosławska, dyrektor ChBP. – Wszystkie warsztaty są opłacane z naszych funduszy. Dla najzdolniejszych uczestników mamy nagrody.

Biblioteka Pedagogiczna postanowiła rozbudzić w dzieciach pasję filmową. Zajęcia z cyklu "Stare i nowe przeboje kinowe” będą trwały od 5 do 16 lipca, a potem od 2 do 27 sierpnia. W ramach nich dzieci będą mogły obejrzeć starsze filmy i przeboje familijne, które dopiero zeszły z ekranów kinowych.

Chełmski Dom Kultury zaplanował szereg warsztatów aktorskich, tanecznych i plastycznych pod hasłem "Zielone lato w mieście”. Rodzice mogą przyprowadzać swoje pociechy od 12 lipca do 13 sierpnia. Jedną z atrakcji będzie spektakl w wykonaniu "Teatru Art. – re” z Krakowa, który przybliży dzieciom legendę o Smoku Wawelskim.

Wakacyjny program dla dzieci i młodzieży i przygotował również Młodzieżowy Dom Kultury. Tutaj akcja "Lato w mieście” potrwa do 25 sierpnia. MDK przygotował bogatą ofertę warsztatów. Nic tylko wybierać. Ośmioletnia Ola zdecydowała się na warsztaty... modelarskie. – Zapisałam się na nie razem z bratem. Bardzo mi się tutaj podoba, chociaż oprócz mnie nie ma żadnych dziewczynek – mówi Ola. – Chciałabym nauczyć się sklejać modele samolotów.

W tym roku istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach plastycznych, muzycznych i technicznych. Warto skorzystać tym bardziej, że na co dzień niektóre zajęcia są niedostępne dla najmłodszych dzieci. W czasie wakacji każdy może uczestniczyć w dowolnych zajęciach.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!