piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Chełmska podstrefa przyciąga inwestorów. Co tu powstanie?

Dodano: 2 sierpnia 2017, 21:15

Przy ul. Chemicznej trwa budowa biurowca, magazynów i placów manewrowych przyszłego centrum logistycznego<br />
Przy ul. Chemicznej trwa budowa biurowca, magazynów i placów manewrowych przyszłego centrum logistycznego

Chełmska podstrefa ekonomiczna przyciąga inwestorów. Od kilku miesięcy działa już w niej fabryka opakowań dla przemysłu spożywczego. Kolejny zakład jest już w budowie, a niedługo ruszą budowy następnych.

Uruchomiona już fabryka funkcjonuje przy ul. Hutniczej. Kolejna wznoszona jest przy ul. Chemicznej. Tamtejszy inwestor postawił na produkcje biokomponentów i już rekrutuje kilkudziesięcioosobową załogę. Nowozatrudnieni do pracy mają stanąć prawdopodobnie już jesienią.

- To nie koniec - mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. - Niedługo ma ruszyć budowa trzeciego zakładu. Będzie to centrum logistyczne. W jego skład wchodzić mają przede wszystkim hale magazynowe o powierzchni kilku tys. mkw, place manewrowe i składowe oraz pomieszczenia biurowe.

Niezależnie od tego, cały czas podejmowane są działania związane z promocją Chełma jako miasta atrakcyjnego gospodarczo. Jeszcze w tym roku zapadną decyzje o lokalizacji w Chełmie kolejnych zakładów produkcyjnych. Miasto prowadzi zaawansowane rozmowy z poważnymi inwestorami.

Wśród nich są przedsiębiorcy z Lubelszczyzny, kraju i zagranicy. O stopniu ich zainteresowania ulokowaniem swoich interesów właśnie w Chełmie niech świadczy chociażby to, że po wstępnych wizytach i prezentacjach terenów zwracają się o dodatkowe informacje dotyczące między innymi przyłączyenergetycznych, czy gazowych bądź miejskich planów związanych z rozbudową miejscowej sieci dróg.

Pierwotnie chełmska podstrefa obejmował 6 ha gruntu przy ul. Hutniczej. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów miastu udało się wygospodarować dodatkowe tereny. W efekcie obecnie w skład podstrefy wchodzą także działki przy ul. Wschodniej, Ceramicznej oraz prywatna parcela przy ul. Chemicznej. Decyzję w tej sprawie musiało wydać kierownictwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec, do której należy podstrefa w Chełmie.

Czytaj więcej o: Chełm podstrefa
Użytkownik niezarejestrowany
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wybory się zbliżają należy pokazać że coś się dzieje. Jeżdżę po Polsce i powiem wam że rzadko spotyka się tak biedny rejon jak Chełmszczyzna. Nic nie jest tu rozwinięte oprócz rolnictwa. Ta agentura tęmpaków Pani Fisz i jej kolegów do tego doprowadziła.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (3 sierpnia 2017 o 09:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
                  UPARTY I TĘPY!!!!! Tępy Barczyńśki, niech się uczy historii ojczyzny, a jeżeli zna, niech wskaże obszar Lubalszczyzny, jaki obejmuje i gdzie w Lubelskiem się znajduje, bo z treści wynika, iż tępak pojecia nie pojmuje! Od kilku lat, Pan gazetowy wyjaśnienie PAN zna, a że nie uznaje, to znaczy, że tępawą głowę ma, gdyż inaczej tej choroby nie da się wytłumaczyć, a więc, uznać naukę, prawo i przestać majaczyć! Morał!!! Pismaku, Wielka Lubelszczyzna zmalała, do lubelskiej ziemi, a nauce należy się pochwała, która nie dała się nabrać i urojenia zablokowała!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo ładnie więcej, więcej takich info ale myślę że nie za najniższą !?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!