Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 grudnia 2010 r.
15:01
Edytuj ten wpis

Chełmska poseł dopytuje o remont dworca PKP i linii Warszawa-Dorohusk

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 12 A A

Podczas sejmowej debaty na temat PKP poseł Beata Mazurek dopytywała m.in. dlaczego nie jest modernizowana linia kolejowa nr 7 Warszawa-Dorohusk oraz czemu ciągle, mimo obietnic, nie rozpoczął się remont dworca Chełm-Miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W 2008 r. pan Engelhardt mówił (obiecał w zasadzie), iż konieczna jest realizacja programu modernizacji linii kolejowej nr 7 do 2012 r. – mówiła w swoim wystąpieniu Mazurek. – Do dziś na ten temat nic nie wiadomo, program realizacji jest przesunięty w czasie. Minister obiecał też remont dworca kolejowego Chełm-Miasto. Rok 2010 się kończy, a remontu nie ma.

Posłanka poprosiła o odpowiedź w sprawie poruszonych zagadnień na piśmie. Przywoływany w wystąpieniu, wiceminister Juliusz Engelhardt został jednak przed świętami zdymisjonowany. Pozostaje wierzyć, że w resorcie znajdzie się ktoś, kto będzie znał odpowiedź te pytania.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 67 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!