czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Chełmska PWSZ będzie kształcić magistrów

Dodano: 8 listopada 2016, 15:13
Autor: bar

PWSZ w Chełmie otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywną decyzję w sprawie uruchomienia pierwszego kierunku magisterskiego. Nowe uprawnienia dotyczą prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku pedagogika.

Opis efektów kształcenia na poziomie magisterskim, jego poziom i profil został szczegółowo określony przez Senat PWSZ w uchwale podjętej jeszcze w połowie maja tego roku. Program kształcenia ma być oparty na rozwijaniu kompetencji i umiejętności w ramach dwóch specjalności: edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz resocjalizacji.

Dlaczego uczelnia postawiła na pedagogikę? – Wzięliśmy pod uwagę to, że obecny rząd stara się rozwijać politykę parorodzinną i kolejne na pewno też nie będą się od tego uchylały – mówi dr Beata Fałda, prorektor PWSZ w Chełmie. – A jeśli chodzi o resocjalizację to z naszej wiedzy wynika, że w kraju jest niedostatek pedagogów o tej specjalizacji.

Senat PWSZ ma jeszcze rozważyć, czy oferta związana ze studiami magisterskim będzie aktualna już z początkiem drugiego semestru bieżącego roku akademickiego, czy też dopiero w następnym roku.

Czytaj więcej o: Chełm studia PWSZ Chełm
Użytkownik niezarejestrowany
z
Julka
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 listopada 2016 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"A jeśli chodzi o resocjalizację to z naszej wiedzy wynika, że w kraju jest niedostatek pedagogów o tej specjalizacji". Gratuluję takiej wiedzy!!!! Cha cha.
Rozwiń
z
z (9 listopada 2016 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BUAHAHAHAHA!!!! POCZYTAJ, DOWIEDZ SIĘ, a POTEM PISZ. Uniwersytet musi mieć prawo nadawania habilitacji przynajmniej na jednym kierunku. A my tu mówimy o tytule magistra.... O ile wiem to PWSZ nie spełnia nawet kryteriów dla Akademii....
Rozwiń
Julka
Julka (9 listopada 2016 o 00:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W sumie to racja. Niewiele większe od Chełma Opole czy Zielona Góra mają uniwersytety to dlaczego uniwersytetu ma nie mieć Chełm.
Co ty za bujdy siejesz! Opole i Zielona Góra niewiele wieksze od Chełma?! Chełm: Powierzchnia - 35,28 km² Liczba ludności - 64 270 Opole [ul] [li]Powierzchnia - 96,55 km²[/li] [li]Liczba ludności - 119 574[/li] [/ul] Zielona Góra [ul] [li]Powierzchnia - 278,32 km²[/li] [li]Liczba ludności - 138 512[/li] [/ul] Więc jeśli Chełm niewiele mniejszy jest od tych wymienionych miast przez Ciebie to nie wiem co ty miałeś w szkole z geografii ale radze się wrócić do szkoły by swoją wiedzę podszkolić.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2016 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Robienie bezrobotnych magistrów chmara
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2016 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W sumie to racja. Niewiele większe od Chełma Opole czy Zielona Góra mają uniwersytety to dlaczego uniwersytetu ma nie mieć Chełm.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!