sobota, 17 lutego 2018 r.

Chełm

Chełmski PCK pomaga tym, których nie stać na szkolną wyprawkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2009, 14:50

Początek roku już za parę dni. Co mają zrobić ci, którym zabrakło pieniędzy na szkolne wyprawki? Pomóc może chełmski PCK, który podobnie jak w poprzednich latach organizuje właśnie zbiórkę artykułów szkolnych dla najuboższych.

Zbiórka potrwa do siódmego września. Jest więc jeszcze trochę czasu, aby dołączyć się do akcji i pomóc.

– Liczymy na odzew zakładów pracy, prywatnych firm, sklepów, hurtowni z artykułami szkolnymi oraz osób prywatnych – mówi Irena Kondraciuk, kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Chełmie. – Pomóc można na dwa sposoby: podarowując książki i artykuły szkolne lub wpłacając pieniądze na ich kupno.

Pieniądze można wpłacać na konto 18 1240 2223 1111 0010 0590 9268 w Pekao S.A. oddział Chełm z dopiskiem "Lubelski Zarząd Okręgowy PCK” lub bezpośrednio w kasie zarządu rejonowego przy ul. Wolności 3a. Datki na ten cel będą zbierane także na początku września, podczas zbiórki ulicznej.

A co z pomocą rzeczową? – Książki, zeszyty, plecaki, przybory do pisania i malowania oraz inne artykuły niezbędne uczniom można przynosić do naszego biura, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-15 – podpowiada Kondraciuk.

Podczas dotychczasowych edycji kampanii "Wyprawka dla żaka” chełmski PCK rozdał wyprawki prawie 300 dzieciom. Łączna wartość podarowanych artykułów to 8,6 tys. zł.

To wszystko, co uda się zebrać i kupić za podarowane pieniądze, tym razem zostanie rozdane uczniom podstawówek i gimnazjów pochodzącym z niezamożnych rodzin 7 września.

Podręczniki swoim podopiecznym rozdało już za to Stowarzyszenie Activum. – Robimy to od pięciu lat – mówi Zbigniew Hołysz, prezes stowarzyszenia. – Tym razem przygotowaliśmy 14 zestawów podręczników do klas od drugiej podstawowej do trzeciej gimnazjum.

Activum sprawuje opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Większość z nich pochodzi z niezamożnych rodzin. Zakup kompletu książek jest zatem dla nich nie lada problemem, dlatego pomoc stowarzyszenia jest nieoceniona.

Hołysz stara się, aby wręczanie książek uczniom miało charakter uroczysty. Tak było i tym razem. We wtorek, w świetlicy hotelu MOSiR zebrała się znaczna część członków stowarzyszenia. Charakterystyczne, że przyszli całymi rodzinami, nawet z paromiesięcznymi dziećmi na rękach. Wszyscy się ze sobą znają, a więc w świetlicy zapanowała iście rodzinna atmosfera.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!