sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Chełmski sztab WOŚP policzył wszystkie pieniądze ze zbiórki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2012, 16:18
Autor: (sad)

Choć liczenie pieniędzy rozpoczęło się już w niedzielę, dopiero teraz mogliśmy poznać całkowity wyni
Choć liczenie pieniędzy rozpoczęło się już w niedzielę, dopiero teraz mogliśmy poznać całkowity wyni

Trwało to kilka dni, ale w końcu udało się policzyć wszystkie pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP w Chełmie. To dokładnie 78 994,82 zł. Teraz już możemy powiedzieć, że udało się zebrać więcej, niż w ubiegłym roku. I to o ponad dwanaście tysięcy.

W Chełmie orkiestrowe działania po raz ósmy koordynował Automobilklub Chełmski. Zbiórka przyniosła kwotę 49 695,69 zł. Do tego doszły sumy zebrane przez dwa kolejne sztaby: II LO 16 921,82 zł i I LO 12377,31.

– Biorąc pod uwagę niekorzystną pogodę i tzw. kryzys, na który wszyscy wkoło się uskarżają, możemy być z tego wyniku naprawdę zadowoleni – podsumowuje zbiórkę Grzegorz Gorczyca, koordynator sztabu WOŚP w Chełmie.

W Chełmie pieniądze zbierano nie tylko w dniu finału. W mieście wielkoorkiestrowe granie rozpoczęło się już w czwartek. Na antenie radia Bon Ton można było wylicytować m.in. kursy na prawo jazdy, złote serduszka, a nawet czerwonego fiata 126 p, który został sprzedany za kwotę 750 zł. Efektem radiowych licytacji oraz sobotniego koncertu w DeCaffencji było ponad 14 tys. zł. I to wszystko przed finałem!

Ale prawdziwa zbiórka wystartowała w niedzielę. Pieniądze zbierano na ulicach oraz podczas festynów i towarzyszących finałowi imprez. Na piątkę spisali się wolontariusze, którzy niestrudzenie wędrowali po mieście z orkiestrowymi puszkami.

Tym razem najwięcej pieniędzy udało się zebrać Mateuszowi Kargulowi z Chełma. Do "jego” puszki trafiło 937 zł. Kolejne miejsca zajęli Aneta Kucharska z Rejowca Fabrycznego (760 zł), Emilian Delekta z Chełma (739), Paulina Niemczuk z Brzeźna (738) i Emilia Orłowska z Chełma (652).

– Chcemy podziękować wszystkim wolontariuszom, ale największe gratulacje należą się tym najskuteczniejszym – mówi Gorczyca. – Z grona 90 wolontariuszy Automobilklubu Chełmskiego, piętnaście osób uzbierało do puszek więcej niż 400 zł. Te osoby otrzymają w nagrodę talony gastronomiczne oraz pamiątkowe puszeczki.

Gorczyca dodaje, ze podziękowania należą się wszystkim, którzy zapracowali na wynik 20. finału w Chełmie. To obok wolontariuszy także sponsorzy, partnerzy akcji a przede wszystkim ci, którzy wrzucali datki do puszek i wzięli udział w licytacjach.

– Chciałbym też gorąco pozdrowić wszystkich przeciwników Orkiestry – dodaje koordynator. – Życzę im, aby nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę i już teraz zapraszam do udziału w XXI finale w przyszłym roku.

Przypominamy, że podczas tegorocznego finału, wolontariusze orkiestry zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!