Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 sierpnia 2010 r.
12:22
Edytuj ten wpis

Chełmskie dukaty są już w obiegu

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 7 A A

W przeciągu zaledwie trzech godzin wyjątkową chełmską monetę odebrało ponad tysiąc osób. Wszyscy czekali cierpliwie w długiej kolejce. Na szczęście, dukatów dla nikogo nie zabrakło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chociaż musiałem stać w kolejce ponad pół godziny, to jednak było warto – mówi Zbigniew Kowalczyk. – Taka moneta to bardzo fajna pamiątka i świetny sposób na promocję miasta. Kupiłem kilka dodatkowych dukatów. Jeden z nich podaruję kuzynowi, który od lat mieszka w Warszawie. Bardzo chciał mieć taki symboliczny pieniążek.

Promocyjne monety to przedsięwzięcie miejskich urzędników. – Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a pomysłu gratulowało nam już mnóstwo osób – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta miasta. – Okazało się, że monety zainteresowały nie tylko chełmian, ale także pasjonatów numizmatyki z całego kraju. W urzędzie dosłownie rozdzwoniły się telefony od osób zainteresowanych zdobyciem chełmskiego dukatu. Mamy nadzieję, że moneta przyczyni się do lepszej promocji miasta, a dla mieszkańców będzie ciekawą pamiątką.

W ciągu paru godzin wymieniono tysiąc dukatów, które są warte sześć złotych. Na pniu rozeszły się też egzemplarze kolekcjonerskie.

– Było to zaledwie sto srebrnych monet sprzedawanych w specjalnym, ozdobnym opakowaniu – mówi Agnieszka Matysiak z Karkonoskiego Domu Numizmatycznego. – Wymieniliśmy cały nakład, chociaż jedna moneta kosztowała aż 200 złotych. Ich wartość w przyszłości na pewno jeszcze wzrośnie.

Do lokalnego obiegu trafi 7,5 tysiąca dukatów. Jako środek płatniczy będzie ich można używać do sierpnia przyszłego roku.

Po tym terminie dukaty staną się wyłącznie kolekcjonerskim krążkiem. Mieszkańcy, którzy chcieliby mieć wyjątkowy pieniążek, mogą go nabyć w sklepach i punktach usługowych, które przyłączą się do akcji.

Każdy, w którego ręce trafi moneta, może go zachować na pamiątkę, albo wymienić na złotówki. Pieniądze zostały wybite w czeskiej mennicy w Jabłońcu. Są zrobione ze stopu miedzi, aluminium, cynku i cyny.

Miasto, oprócz pomocy organizacyjnej oraz wydruku specjalnych ulotek i plakatów nie poniosło żadnych kosztów związanych z wybiciem monety.

Tu szukaj dukatów

Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej ul. Lubelska 63
Bar "Miś” ul. I Armii Wojska Polskiego 20
Bar "Na Krzywej” ul. Kopernika 1
Chełmskie Podziemia Kredowe
Stoiska firmowe cukierni "Hetman”
Hotel "Kamena” ul. Armii Krajowej 50
Księgarnia "Tawa” ul. Krzywa 41/3
Perfumerie i sklepy kosmetyczne "Basia”
Wszystkie oddziały Urzędu Pocztowego

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 9 sierpnia 2010 o 17:41
Lepiej późno niż wcale. Z samego Roztocza mam już cztery takie monety!
Avatar
Mirek / 9 sierpnia 2010 o 17:26
a i nie rozpisuj się za długo na temat chasła lubię robić orty
Avatar
mirek / 9 sierpnia 2010 o 17:24
wpisz sobie w przeglądarce chełm wyskoczy na 2 miejscu pierwsza będzie zawsze mapka gogle! Mylisz pojecia pozycjonowanie polega na tym że jak wpiszesz impreza, koncer lub jakie kolwiek chasło wtedy ma się zgłosić adres chełma. Poczytaj, doucz się i otym porozmawiamy a póki co to mi się pomył na promocję podoba, to co robią ostatnio jak mówią robią za free - no chyba że nie za free to mi się nie podoba
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2010 o 16:17
Czy medrcy z chelmskich urzedow musza wszystko kopiowac od innych? Dlaczego tegie chelmskie glowy nie wymysla czegos nowatorskiego (tak od siebie)? Jak nie jakis niedzwiedz przypominajacy kojota na diecie to nieudolnie wydawane ksiazeczki informacyjne o Chelmie lub wyjazd chelmskich "fachowcow" na jakies lipne targi turystyczne. Ktos za to placi........i ktos na tym zarabia.
Zadaje sobie pytanie, po co w Chelmie wydzial promocji miasta jesli ludzie tam pracujacy nie maja naprawde pojecia jak wypromowac to miasteczko poza granicami Polski "D"
Zanim gdzies zauwazycie i wam sie spodoba kolejny pomysl na "promocje" miasta, proponuje zaczac promowac Chelm najtanszym kosztem.............znalezc wreszcie kogos kto zna sie na robieniu stron internetowych.
Poprosic o zrobienie strony z prawdziwego zdarzenia i wypozycjonowanie jej tak aby po wpisaniu w wyszukiwarce slowa "chelm" zainteresowana osoba na pierwszej stronie wyszukiwarki zobaczyla Chelm nad Uherka a nie strony z koszernymi kawalami o miescie glupcow. NO I CO CHELSKIE URZEDASY OD PROMOCJI? Nie wpadliscie na ten prosty pomysl? Jakie wladze taka promocja ......
Czy medrcy z chelmskich urzedow musza wszystko kopiowac od innych? Dlaczego tegie chelmskie glowy nie wymysla czegos nowatorskiego (tak od siebie)? Jak nie jakis niedzwiedz przypominajacy kojota na diecie to nieudolnie wydawane ksiazeczki informacyjne o Chelmie lub wyjazd chelmskich "fachowcow" na jakies lipne targi turystyczne. Ktos za to placi........i ktos na tym zarabia.
Zadaje sobie pytanie, po co w Chelmie wydzial promocji miasta jesli ludzie tam pracujacy nie maja naprawde pojecia jak wypromowac to miasteczko poza gr... rozwiń
Avatar
qaz / 9 sierpnia 2010 o 15:32
niekoniecznie, proponuję zajrzeć chociażby na stronę dukatlokalny.pl gdzie można zapoznać się ze wszystkimi monetkami tego typu, wybitymi przez Mennicę Warszawską na przełomie kilku już ładnych lat. Nie tylko większość miast, ale nawet i miasteczek spora liczba takie monety wypuszczała, w różnych nominałach (najczęściej 4,8 i 40). A dużo jest jeszcze innych, wybijanych przez pomniejsze mennice.
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 9 sierpnia 2010 o 14:53
[quote name='kinol' date='09 sierpień 2010 - 13:51 ' timestamp='1281354687' post='326946']
Panie Kurczewicz już się pan tak nie chwal bo to już większość miast ma takie monety
[/quote]

Chyba kolego kiepskie informacje masz - piszesz tutaj o monetach dwuzłotowych, które faktycznie były w różnej formie wypuszczane. Ale jeśli chodzi o taką akcję to chyba większość miast, o której piszesz, można swobodnie policzyć na palcach obu rąk.
Avatar
kinol / 9 sierpnia 2010 o 13:51
Panie Kurczewicz już się pan tak nie chwal bo to już większość miast ma takie monety
Avatar
jan / 9 sierpnia 2010 o 17:41
Lepiej późno niż wcale. Z samego Roztocza mam już cztery takie monety!
Avatar
Mirek / 9 sierpnia 2010 o 17:26
a i nie rozpisuj się za długo na temat chasła lubię robić orty
Avatar
mirek / 9 sierpnia 2010 o 17:24
wpisz sobie w przeglądarce chełm wyskoczy na 2 miejscu pierwsza będzie zawsze mapka gogle! Mylisz pojecia pozycjonowanie polega na tym że jak wpiszesz impreza, koncer lub jakie kolwiek chasło wtedy ma się zgłosić adres chełma. Poczytaj, doucz się i otym porozmawiamy a póki co to mi się pomył na promocję podoba, to co robią ostatnio jak mówią robią za free - no chyba że nie za free to mi się nie podoba
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2010 o 16:17
Czy medrcy z chelmskich urzedow musza wszystko kopiowac od innych? Dlaczego tegie chelmskie glowy nie wymysla czegos nowatorskiego (tak od siebie)? Jak nie jakis niedzwiedz przypominajacy kojota na diecie to nieudolnie wydawane ksiazeczki informacyjne o Chelmie lub wyjazd chelmskich "fachowcow" na jakies lipne targi turystyczne. Ktos za to placi........i ktos na tym zarabia.
Zadaje sobie pytanie, po co w Chelmie wydzial promocji miasta jesli ludzie tam pracujacy nie maja naprawde pojecia jak wypromowac to miasteczko poza granicami Polski "D"
Zanim gdzies zauwazycie i wam sie spodoba kolejny pomysl na "promocje" miasta, proponuje zaczac promowac Chelm najtanszym kosztem.............znalezc wreszcie kogos kto zna sie na robieniu stron internetowych.
Poprosic o zrobienie strony z prawdziwego zdarzenia i wypozycjonowanie jej tak aby po wpisaniu w wyszukiwarce slowa "chelm" zainteresowana osoba na pierwszej stronie wyszukiwarki zobaczyla Chelm nad Uherka a nie strony z koszernymi kawalami o miescie glupcow. NO I CO CHELSKIE URZEDASY OD PROMOCJI? Nie wpadliscie na ten prosty pomysl? Jakie wladze taka promocja ......
Czy medrcy z chelmskich urzedow musza wszystko kopiowac od innych? Dlaczego tegie chelmskie glowy nie wymysla czegos nowatorskiego (tak od siebie)? Jak nie jakis niedzwiedz przypominajacy kojota na diecie to nieudolnie wydawane ksiazeczki informacyjne o Chelmie lub wyjazd chelmskich "fachowcow" na jakies lipne targi turystyczne. Ktos za to placi........i ktos na tym zarabia.
Zadaje sobie pytanie, po co w Chelmie wydzial promocji miasta jesli ludzie tam pracujacy nie maja naprawde pojecia jak wypromowac to miasteczko poza gr... rozwiń
Avatar
qaz / 9 sierpnia 2010 o 15:32
niekoniecznie, proponuję zajrzeć chociażby na stronę dukatlokalny.pl gdzie można zapoznać się ze wszystkimi monetkami tego typu, wybitymi przez Mennicę Warszawską na przełomie kilku już ładnych lat. Nie tylko większość miast, ale nawet i miasteczek spora liczba takie monety wypuszczała, w różnych nominałach (najczęściej 4,8 i 40). A dużo jest jeszcze innych, wybijanych przez pomniejsze mennice.
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 9 sierpnia 2010 o 14:53
[quote name='kinol' date='09 sierpień 2010 - 13:51 ' timestamp='1281354687' post='326946']
Panie Kurczewicz już się pan tak nie chwal bo to już większość miast ma takie monety
[/quote]

Chyba kolego kiepskie informacje masz - piszesz tutaj o monetach dwuzłotowych, które faktycznie były w różnej formie wypuszczane. Ale jeśli chodzi o taką akcję to chyba większość miast, o której piszesz, można swobodnie policzyć na palcach obu rąk.
Avatar
kinol / 9 sierpnia 2010 o 13:51
Panie Kurczewicz już się pan tak nie chwal bo to już większość miast ma takie monety
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!