Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 czerwca 2010 r.
14:50
Edytuj ten wpis

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje kolejne bloki

0 4 A A

Przy ul. Synów Pułku wyrósł z ziemi kolejny blok stawiany przez Chełmskie TBS. Robotnikom na ręce patrzą 44 rodziny. Klucze do mieszkań otrzymają najpóźniej 15 marca przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chełmskie TBS powstało w 1999 r., za prezydentury Henryka Dżamana. Nomen omen pierwszym prezesem została Agata Fisz, obecna prezydent miasta.

– Cieszę się, że ta forma budownictwa mieszkaniowego przyjęła się w naszym mieście – mówi prezydent. – System ten rozwiązuje problem wcale nie małej grupy ludzi, którzy nie spełniają warunków, aby przydzielić im mieszkanie komunalne, ale też nie stać ich na zabezpieczenie sobie mieszkania we wasnym zakresie.

Do tej pory nasze TBS dorobiło się już dwóch bloków z 40 i 44 mieszkaniami przy ul. Przemysłowej i kolejnych dwóch budynków z 32 mieszkaniami każdy przy ul. Kińczyka i Synów Pułku. W grudniu ubiegłego roku rozstrzygnęło przetarg na budowę następnego bloku przy ul. Synów Pułku, a obecnie złożyło już w Banku Gospodarstwa Krajowego trzy wnioski o kredyty na kolejne trzy budynki.

– Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to przy ul. Synów Pułków wyrośnie tebeesowskie mini osiedle z parkingiem na 60 samochodów i placem zabaw – mówi Krzysztof Głaz, prezes Chełmskiego TBS. – Od innych będzie się różniło znacznie tańszymi kosztami utrzymania. Na przykład bank wymaga od nas, by nasze bloki były zabezpieczone przed utratą ciepła. A skoro tak, to lokatorzy mniej go zużyją i co za tym idzie, odpowiednio mniej za nie zapłacą.

Nic dziwnego, że oferta Chełmskiego TBS cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jeszcze nie było naboru na planowane trzy bloki, a już TBS ma na liście dostatecznie dużo rodzin, aby jeden z nich zasiedlić do ostatniego mieszkania.

– To dla nas jedyna szansa na własne mieszkanie – mówi pani Justyna. – Chociaż oboje z mężem osiągamy dochody, to zdaniem banku nie przekładają się one jeszcze na naszą zdolność kredytową. A na czynsz, jeśli tylko zdrowie nadal będzie nam dopisywało, na pewno będzie nas stać.

Chełmski TBS buduje tanio. W jego przypadku zgodnie z ostatnimi szacunkami cena jednego metra kwadratowego mieszkania to niespełna 2,6 tys. zł. Tymczasem nachełmskim rynku sięga ona 4,1 tys. zł.


Warunki

Aby otrzymać klucze do tebeesowskiego mieszkania trzeba się wykazać dochodem stanowiącym co najmniej 150 proc. najniższego wynagrodzenia. Zainteresowani na początek muszą wpłacić od 15 do 20 proc. wartości mieszkania. Obecna wysokość czynszu za metr kwadratowy to 8,98 zł, w czym 5,91 zł to spłata kredytu, rozłożonego na 35 lat. Ustawodawca nie przewiduje mozliwości wykupu mieszkania. Najemca może je natomiast przekazać wskazanej osobie, na przykład dziecku.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ramirez / 13 stycznia 2011 o 08:29
[quote name='Gość' timestamp='1276771668' post='304526']
no niby ubodzy a samochodziki pod blokiem stoja , satelity wisza a i na balkonach ładne rzeczy, gdzie tu bieda???????????
[/quote]


To TBSy sa dla biednych?? Myślałem że dla tych co pracują ale nie zarabiają ogromnych pieniędzy . A satelita?? dajcie spokój , to kosztuje 250-300 zł To nie lata 80 gdzie to było oznaka luksusu i bogactwa.
Avatar
gosc / 12 stycznia 2011 o 10:41
Tak, ludzie placa, za cos co i tak nigdy nie bedzie ich...czyli jak za stancje...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 12:47
no niby ubodzy a samochodziki pod blokiem stoja , satelity wisza a i na balkonach ładne rzeczy, gdzie tu bieda???????????
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 21:33
I tak dalej. TBS są jedynym programem budującym [url="######tbs24.pl"]mieszkania na wynajem[/url] dla osób bez zdolności kredytowej. Od przyszłego roku szykują się zmiany w tym budownictwie. Miejmy nadzieję na lepsze.
Avatar
Ramirez / 13 stycznia 2011 o 08:29
[quote name='Gość' timestamp='1276771668' post='304526']
no niby ubodzy a samochodziki pod blokiem stoja , satelity wisza a i na balkonach ładne rzeczy, gdzie tu bieda???????????
[/quote]


To TBSy sa dla biednych?? Myślałem że dla tych co pracują ale nie zarabiają ogromnych pieniędzy . A satelita?? dajcie spokój , to kosztuje 250-300 zł To nie lata 80 gdzie to było oznaka luksusu i bogactwa.
Avatar
gosc / 12 stycznia 2011 o 10:41
Tak, ludzie placa, za cos co i tak nigdy nie bedzie ich...czyli jak za stancje...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 12:47
no niby ubodzy a samochodziki pod blokiem stoja , satelity wisza a i na balkonach ładne rzeczy, gdzie tu bieda???????????
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 21:33
I tak dalej. TBS są jedynym programem budującym [url="######tbs24.pl"]mieszkania na wynajem[/url] dla osób bez zdolności kredytowej. Od przyszłego roku szykują się zmiany w tym budownictwie. Miejmy nadzieję na lepsze.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!