czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Chełm

Chińczycy połączą Chełm z Lublinem. Jest ostateczny przebieg linii elektroenergetycznej


Linia 400 kV Chełm-Lublin Systemowa jest niezbędna dla bezpieczeństwa energetycznego regionu
Linia 400 kV Chełm-Lublin Systemowa jest niezbędna dla bezpieczeństwa energetycznego regionu

Po ponad dziewięciu miesiącach konsultacji przedstawiciele chińskiej spółki Sinohydro, których zadaniem jest wybudowanie linii elektroenergetycznej 400 kV Chełm-Lublin, pokazali ostateczny jej przebieg

– Ta propozycja to kompromis pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców a uwarunkowaniami planistyczno-technicznymi – mówi Krzysztof Szymański, rzecznik projektu. – To także wynik wielomiesięcznych rozmów z mieszkańcami i władzami gminy. Udało się wypracować wariant, który w minimalnym stopniu ingeruje w przestrzeń i środowisko – przekonuje.

Rozwiązania planistyczne przedstawiciele inwestora przedstawili Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej Rady Gminy Chełm.

– Staraliśmy się uwzględniać zastrzeżenia i oczekiwania wszędzie tam, gdzie było to możliwe ze względów środowiskowych i technologicznych. Wykonaliśmy wspólnie wiele pracy, by wykorzystać każdą możliwość oddalenia linii od siedzib ludzkich, jednocześnie nie narażając najcenniejszych elementów przyrodniczych gminy – tłumaczy Szymański.

Linia 400 kV Chełm-Lublin Systemowa jest niezbędna dla bezpieczeństwa energetycznego regionu. Prace nad jej przebiegiem w gminie Chełm trwają od stycznia. Początkowe propozycje wykonawcy spotkały się z ostrymi protestami mieszkańców wsi Nowosiółki Kolonia oraz Ochoża Kolonia. Po serii spotkań z udziałem mieszkańców i władz gminy, w sierpniu wykonawca przedstawił nowy wariant przebiegu trasy linii. Po kolejnych korektach w końcu powstał ostateczny projekt.

Bezpieczeństwo dostaw 

Linia elektroenergetyczna 400 kV Chełm - Lublin Systemowa to ważny element planowanej rozbudowy sieci przesyłowej w południowo-wschodniej części Polski. Będzie istotnym elementem Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, zapewniając stabilność pracy i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do regionalnego systemu dystrybucyjnego.

Inwestycja jest realizowana przez chińską spółkę Sinohydro. Inwestorem jest spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne, odpowiedzialna za system sieci przesyłowych w Polsce.

Czytaj więcej o: Chełm Lublin inwestycje Sinohydro
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 listopada 2017 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witaam, na moim polu chca postawic słup i płacą 3 tys. jak z tymi dziadami negocjowac
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2017 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to sie we łbie nie miesci. ŻEBY CHINSKA TANDETA BUDOWAŁA W POLSCE LINIE???? TO U NAS FIRMY UPADAJĄ A SPRZEDAWCZYKI DO CHIN NASZE PIENIĄDZE ODDAJĄ.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie oklamuj ludzi, drobny cwaniaczku
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 03:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedź do Niemiec, to zobaczysz te normy tuż nad głową.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nic nie myle, palny dla ziemi rolnej są, dzis jest rolna za parę lat mogłaby byc budowlana (plany miejscowe sie zmieniają) ale jak PSE walnie linie juz nigdy czy to za 5 czy to za 55 lat nic na tej ziemi nie wybudujesz i nie wprowadzaj ludzi w błąd ze PSE placi abonament miesięczny. Płacą jednorazowe odszkodowanie dosłownie grosze i tyle. Traktują tą ziemie jak swoją i wchodzą jak do siebie. I jeszcze sie nie spotkalem żeby ktoś był zadowolony z "negocjacji" z tymi cwaniaczkami. A normy dla pól magnetycznych na zachodzie to 400 m od budynkow mieszkalnych u nas 35 m więc nie opowiadaj bzdur ludziom. To jest złodziejstwo i cwaniactwo i tyle w temacie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!