wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Chronią przestępców kosztem mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2005, 19:53

W centrum miasta do późnych godzin nocnych rozrabiają chuligani – skarżą się mieszkańcy Krasnegostawu. – Nie można spać, strach wyjść na ulicę. A policjantów w ogóle tam nie widać. Wystarczy, żeby się przeszli od czasu do czasu, to by może trochę ostudziło tych rozrabiaków.

Od Zbigniewa Błotniaka, oficera prasowego Komendy Powiatowej w Krasnymstawie dowiedzieliśmy się, że policji nie stać na prewencję, ponieważ dysponuje zbyt małą liczbą funkcjonariuszy. Jak to możliwe? Okazuje się, że kilkunastu funkcjonariuszy nie może dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ jest na stałe oddelegowanych do konwojowania aresztantów.
– Ze względu na to, że mamy w Krasnymstawie areszt śledczy, byłem zmuszony utworzyć specjalną komórkę, która zajmuje się konwojami – mówi młodszy inspektor Stanisław Bojarski, komendant krasnostawskiej policji. – Pracuje tam dziesięć procent moich policjantów. Dla porównania, prawie tyle samo funkcjonariuszy liczy cały wydział ruchu drogowego.
Konwojenci eskortują aresztantów na wszystkie rozprawy i przesłuchania nie tylko do miejscowego sądu czy prokuratury. Jeżdżą także do Opola Lubelskiego, Kraśnika i Lublina. To, jak zapewnia komendant, pochłania im mnóstwo czasu. Jakby tego było mało, gdy któryś z nich jest na urlopie lub zwolnieniu, trzeba znaleźć zastępstwo wśród funkcjonariuszy z innych wydziałów. To uszczupla jeszcze bardziej obsadę komendy.
– Zdarzało się, że odmawialiśmy konwojowania, gdy grupa aresztantów była szczególnie liczna – mówi Bojarski. – Bo przecież policjanci muszą zostać też na miejscu.
Komendant nie ukrywa, że taki stan rzeczy jest bardzo uciążliwy. Dodaje jednak, że mimo to pozostający na miejscu policjanci w miarę możliwości starają się reagować na każde wezwanie mieszkańców. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!