wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Chwalą swoje szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2007, 17:28

Czternaście szkół ponadgimnazjalnych z Chełma i powiatu prezentuje swoją ofertę na Giełdzie szkół.

Wczoraj odwiedziło ją ponad 300 gimnazjalistów.

Karolina Bielecka i Marta Paluch chodzą do Gimnazjum nr 1 w Chełmie. Nie mają jeszcze sprecyzowanych planów
co do dalszej nauki. Na giełdę przyszły w przekonaniu, że właśnie tu znajdą dla siebie najodpowiedniejszą szkołę.
- Chciałabym pójść do liceum ogólnokształcącego - zdradza Karolina. - Podoba mi się oferta II LO. Ale swój ostateczny wybór będę musiała skonsultować z rodzicami.
Marta interesuje się aranżacją wnętrz. Dotychczas nie trafiła na szkołę, która proponuje taki kierunek kształcenia. Znalazła natomiast taką, w której można zdobyć tytuł technika architektury krajobrazu.

Podczas giełdy prezentacji dokonują sami uczniowie. Opowiadają o kryteriach, które należy spełnić, by stać się uczniem ich szkoły, wymaganiach nauczycieli, funkcjonujących w szkole kółkach zainteresowań, a także, w przypadku uczniów mieszkających poza siedzibą szkoły, możliwościach zakwaterowania w internacie i korzystania ze szkolnej stołówki. Gimnazjaliści mogą dowiedzieć się też, czy szkoła ma opracowany system pomocy socjalnej dla najbiedniejszych, a także fundusz stypendialny. Mogą skorzystać z porad psychologów z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 i 2.
O co pytają gimnazjaliści? - Zazwyczaj proszą o materiały promocyjne oraz kwestionariusze podań - zdradza Paweł Kusz, uczeń II LO w Chełmie. - My ze swej strony zachęcamy ich do kontynuowania nauki w naszej szkole, bo jest naprawdę fajnie. - Przede wszystkim panuje tam świetna atmosfera, nauczyciele są w porządku, a poza tym poziom wysoki - wtórują
mu Ania Więsak, Marek Czarnecki i Justyna Szyper.
Paweł Grzesiak jest uczniem Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Okszowie. Chodzi
do Technikum Mechanizacji Rolnictwa,
do klasy poszerzonej o profil prewencja policyjna. Na giełdę przyszedł w mundurze. Jego koledzy Renata Denis i Damian Dorosz specjalnie na tę okazję przywdziali z kolei stroje ludowe.
W wojskowych mundurach przyszli też uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych
nr 5 w Chełmie. Placówka w giełdzie uczestniczy od początku, czyli od 11 lat. - Jej skuteczność jest naprawdę duża - ocenia Barbara Czyż, nauczycielka odpowiedzialna za promocję placówki. - Odkąd uczestniczymy w giełdzie, nie mamy problemów z naborem.
Szkoła nie rezygnuje jednak z innych form promocji. W kwietniu i maju przedstawiciele ZSZ nr 5 mają zamiar odwiedzić wszystkie chełmskie gimnazja i tam jeszcze raz przedstawić swoją ofertę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!