sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Ciężki kawał chleba

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2001, 21:03

Dwie prestiżowe nagrody
z V Międzynarodowych Targów Chleba w Jaworze przywiózł chełmski piekarz Witold Grela. Jego piekarnia zdobyła drugie miejsce w kategorii "Bezpieczna piekarnia”, a on sam uzyskał tytuł "Piekarza Roku 2001”.

- Nagrodę "Bezpieczna piekarnia” wręczono mi podczas pierwszego dnia targów - powiedział W. Grela. - Zaskoczenie było duże, tym bardziej że nie wiedziałem w ogóle, że ktoś zgłosił mnie do tego konkursu.
Piekarnię Greli wytypowało Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP regionu Lubelszczyzny. Było to zapewne konsekwencją zdobytej w ubiegłym roku drugiej nagrody w ogłoszonym przez Państwową Inspekcję Pracy konkursie "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej”.
- Przychodzili do mnie inspektorzy PIP, ale nie wiązałem ich wizyt z targami - opowiada W. Grela. - Myślałem, że to rutynowe kontrole. Tymczasem okazało się, że mieli oni przyjrzeć się warunkom panującym w zakładzie, mojemu podejściu do pracowników. I chyba nieźle wypadłem skoro przyznano mi tę nagrodę.
Witold Grela ma powody do satysfakcji. Następnego dnia ogłoszono wyniki konkursu "Piekarz Roku 2001” organizowanego przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP. I to właśnie jemu przypadł ten zaszczytny tytuł.
- Nie umiem wyrazić radości jaka mnie spotkała - mówi najlepszy piekarz w Polsce. - Ta nagroda to uwieńczenie pracy mojego ojca, braci i całej rodziny. Jestem z niej naprawdę dumny, choć to ciężki kawałek chleba.
Mistrz nie przesadził ani na jotę. Nagroda w postaci bochenka chleba położonego na płycie waży około 40 kg. Wykonana jest z kamienia. Dodatkiem do niej są dyplomy i czek na 20 tysięcy złotych. Pieniądze W. Grela przeznaczy na prace związane z modernizacją piekarni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!