środa, 26 kwietnia 2017 r.

Chełm

Ciężki kawał chleba

Dodano: 10 września 2001, 21:03

Dwie prestiżowe nagrody
z V Międzynarodowych Targów Chleba w Jaworze przywiózł chełmski piekarz Witold Grela. Jego piekarnia zdobyła drugie miejsce w kategorii "Bezpieczna piekarnia”, a on sam uzyskał tytuł "Piekarza Roku 2001”.

- Nagrodę "Bezpieczna piekarnia” wręczono mi podczas pierwszego dnia targów - powiedział W. Grela. - Zaskoczenie było duże, tym bardziej że nie wiedziałem w ogóle, że ktoś zgłosił mnie do tego konkursu.
Piekarnię Greli wytypowało Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP regionu Lubelszczyzny. Było to zapewne konsekwencją zdobytej w ubiegłym roku drugiej nagrody w ogłoszonym przez Państwową Inspekcję Pracy konkursie "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej”.
- Przychodzili do mnie inspektorzy PIP, ale nie wiązałem ich wizyt z targami - opowiada W. Grela. - Myślałem, że to rutynowe kontrole. Tymczasem okazało się, że mieli oni przyjrzeć się warunkom panującym w zakładzie, mojemu podejściu do pracowników. I chyba nieźle wypadłem skoro przyznano mi tę nagrodę.
Witold Grela ma powody do satysfakcji. Następnego dnia ogłoszono wyniki konkursu "Piekarz Roku 2001” organizowanego przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP. I to właśnie jemu przypadł ten zaszczytny tytuł.
- Nie umiem wyrazić radości jaka mnie spotkała - mówi najlepszy piekarz w Polsce. - Ta nagroda to uwieńczenie pracy mojego ojca, braci i całej rodziny. Jestem z niej naprawdę dumny, choć to ciężki kawałek chleba.
Mistrz nie przesadził ani na jotę. Nagroda w postaci bochenka chleba położonego na płycie waży około 40 kg. Wykonana jest z kamienia. Dodatkiem do niej są dyplomy i czek na 20 tysięcy złotych. Pieniądze W. Grela przeznaczy na prace związane z modernizacją piekarni.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24