Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 listopada 2017 r.
9:40

Cios kolbą w skroń. Licealista o mało nie zabił swojego rówieśnika

Autor: Zdjęcie autora jsz
9 9 A A

Licealista z Chełma odpowie za brutalne pobicie. O mało nie zabił swojego rówieśnika. Chciał w ten sposób „pomóc” koledze, który miał doprowadzić do niegroźnej kolizji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

17-letni Paweł Ch. został aresztowany w połowie marca, po tym jak matka pobitego chłopaka zgłosiła sprawę policji. Nastolatek wyszedł później na wolność, po wpłaceniu 10 tys. zł poręczenia. Jest pod dozorem mundurowych.

Pawłowi Ch. postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pobity przez niego 18-latek, Andrzej K. trafił do szpitala, gdzie poddano go trepanacji czaszki. 

Do dramatycznej w skutkach bójki doszło w połowie marca tego roku, z powodu drobnej kolizji. 15-letni Dawid Z. i jego jechali skuterem ul. Lubelską w Chełmie. Zderzyli się z 18-letnim Andrzejem K., który również prowadził skuter. Nastolatek wiózł koleżankę. W wyniku zderzenia oboje odnieśli tylko powierzchowne rany. Uszkodzony został natomiast skuter 18-latka.

Z akt sprawy wynika, że do kolizji doprowadził Daniel Z. Nie chciał on jednak zapłacić za powstałe szkody. Dwa dni później umówił się na spotkanie z Andrzejem K. w jego miejscowości. Młodzi ludzie mieli omówić sposób pokrycia strat.

15-latek bał się jednak spotkania ze starszym chłopakiem. Z jego relacji wynika, że był przekonany, iż Andrzej K. będzie próbował go pobić. Daniel Z. zadzwonił więc po swojego kolegę – Pawła Ch. Poprosił go żeby „wziął jakieś narzędzie”.

Kiedy obaj dotarli na miejsce spotkania, Paweł Ch. założył kominiarkę. Miał ze sobą drewnianą kolbę z wiatrówki. Podszedł do Andrzeja K. Doszło do krótkiej sprzeczki, po czym Paweł Ch. wymierzył 18-latkowi cios kolbą w skroń. Andrzej K. upadł na ziemię. Dostał jeszcze kilka ciosów, po czym napastnicy uciekli. 

Ranny nastolatek zdołał dotrzeć do domu, gdzie stracił przytomność. Jego matka wezwała pogotowie. Andrzej K. trafił do szpitala. Okazało się, że po uderzeniu kolbą powstał śmiertelnie groźny krwiak. Konieczna była operacja ratująca życie.

Zatrzymany później Paweł Ch. przyznał się do napaści. Jechał do Andrzeja K., żeby go pobić. Chciał w ten sposób pomóc młodszemu koledze. Zapewniał, że nie chciał poważnie zranić Andrzeja K., ale „nie wytrzymał presji”. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

>>>

Zobacz także: Bomba w śmigłowcu LPR. Ćwiczenia na lądowisku przed szpitalem w Lublinie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 13:15
Co za artykuł.... W jednym miejscu jest napisane: "15-letni Dawid Z. i jego jechali (?) skuterem ul. Lubelską". I JEGO kto?:) W drugim miejscu jest napisane: "do kolizji doprowadził Daniel Z.". Czyli w kolizji brał udział: Dawid, Daniel i Andrzejek?....
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 17:35
Czyżby skuter nie miał OC? Co robiła policja? Czyim bękartem jest ten młody gnojek, który do pobicia najmuje innych? Od tate się nauczył?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 13:38
Bandyta do pierdla, ofierze odszkodowanie i renta. Proste. Ale nie u nas, w RP. Tu zadziała tajemnicza ręka, która pokieruje tak sprawą, ze ofiara będzie napastnikiem, a napastnik będzie poszkodowanym. Takie mamy organa sprawiedliwości.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 11:56
"Dawid Z. i jego jechali skuterem ul. Lubelską w Chełmie." Co to za idiota to pisze?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 11:09
Bandyckiego śmiecia usiłującego zabójstwo i dokonującego ciężkiego, śmiertelnie groźnego okaleczenia, swędzia Wysokiego Swądu wypuszcza na wolność za marną kaucyjką 10 tys. złotych??? Czyim pociotkiem jest ten bestialczyk? A co z pomagierkiem bandyty? Niewinniuśki jak truśka wg prokuwratuwry i Wysokiego Swądu?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:20
Jakby go zabił to by powiedzieli,że to on ich napadł i była to obrona konieczna...!
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:15
Nie planował... Czy teraz idiotów przyjmuje się do liceum? Kiedyś trzeba było coś umieć, by tam się dostać. Ja natomiast wczoraj nie planowałem jechać samochodem do innego miasta, dlatego wychodząc z domu wziąłem kluczyki do niego i do bramy, by ją otworzyć. Zwyczajnie nie planowałem tego, dlatego nie sprawdzałem rozkładu jazdy, a na umówione spotkanie nie zostawiłem sobie nawet 5 minutowego zapasu, bo wiem, że autem tam będę w 40min. Widać papuga już mu wmawia, że to on został sprowokowany. Młody bandyta bał się, że sam nie da rady nakopać normalnemu chłopakowi, to wziął starszego ziomka, z którym niejednemu już zdążyli nakopać. Niestety tym razem przesadzili i teraz tatuś forsą nie zdołał wyciszyć sprawy. Co za pech. Tak wygląda ta sytuacja. A teraz inni powinni pomóc sobie i poszkodowanemu, by z 10 lat dostał 15 bez możliwości zwolnienia.
Nie planował... Czy teraz idiotów przyjmuje się do liceum? Kiedyś trzeba było coś umieć, by tam się dostać. Ja natomiast wczoraj nie planowałem jechać samochodem do innego miasta, dlatego wychodząc z domu wziąłem kluczyki do niego i do bramy, by ją otworzyć. Zwyczajnie nie planowałem tego, dlatego nie sprawdzałem rozkładu jazdy, a na umówione spotkanie nie zostawiłem sobie nawet 5 minutowego zapasu, bo wiem, że autem tam będę w 40min. Widać papuga już mu wmawia, że to on został sprowokowany. Młody bandyta bał się, że sam nie da rady nakopać ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:58
Założył kominiarkę bo nie wytrzymał presji? To był normalny bandycki napad a sędzie musi być chyba po lobotomii jak łyknie ten kit.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:50
oj tam, zaraz go wypuści sąd, przecież to na żarty było jak w filmie czy grach...
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 13:15
Co za artykuł.... W jednym miejscu jest napisane: "15-letni Dawid Z. i jego jechali (?) skuterem ul. Lubelską". I JEGO kto?:) W drugim miejscu jest napisane: "do kolizji doprowadził Daniel Z.". Czyli w kolizji brał udział: Dawid, Daniel i Andrzejek?....
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 17:35
Czyżby skuter nie miał OC? Co robiła policja? Czyim bękartem jest ten młody gnojek, który do pobicia najmuje innych? Od tate się nauczył?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 13:38
Bandyta do pierdla, ofierze odszkodowanie i renta. Proste. Ale nie u nas, w RP. Tu zadziała tajemnicza ręka, która pokieruje tak sprawą, ze ofiara będzie napastnikiem, a napastnik będzie poszkodowanym. Takie mamy organa sprawiedliwości.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 11:56
"Dawid Z. i jego jechali skuterem ul. Lubelską w Chełmie." Co to za idiota to pisze?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 11:09
Bandyckiego śmiecia usiłującego zabójstwo i dokonującego ciężkiego, śmiertelnie groźnego okaleczenia, swędzia Wysokiego Swądu wypuszcza na wolność za marną kaucyjką 10 tys. złotych??? Czyim pociotkiem jest ten bestialczyk? A co z pomagierkiem bandyty? Niewinniuśki jak truśka wg prokuwratuwry i Wysokiego Swądu?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:20
Jakby go zabił to by powiedzieli,że to on ich napadł i była to obrona konieczna...!
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:15
Nie planował... Czy teraz idiotów przyjmuje się do liceum? Kiedyś trzeba było coś umieć, by tam się dostać. Ja natomiast wczoraj nie planowałem jechać samochodem do innego miasta, dlatego wychodząc z domu wziąłem kluczyki do niego i do bramy, by ją otworzyć. Zwyczajnie nie planowałem tego, dlatego nie sprawdzałem rozkładu jazdy, a na umówione spotkanie nie zostawiłem sobie nawet 5 minutowego zapasu, bo wiem, że autem tam będę w 40min. Widać papuga już mu wmawia, że to on został sprowokowany. Młody bandyta bał się, że sam nie da rady nakopać normalnemu chłopakowi, to wziął starszego ziomka, z którym niejednemu już zdążyli nakopać. Niestety tym razem przesadzili i teraz tatuś forsą nie zdołał wyciszyć sprawy. Co za pech. Tak wygląda ta sytuacja. A teraz inni powinni pomóc sobie i poszkodowanemu, by z 10 lat dostał 15 bez możliwości zwolnienia.
Nie planował... Czy teraz idiotów przyjmuje się do liceum? Kiedyś trzeba było coś umieć, by tam się dostać. Ja natomiast wczoraj nie planowałem jechać samochodem do innego miasta, dlatego wychodząc z domu wziąłem kluczyki do niego i do bramy, by ją otworzyć. Zwyczajnie nie planowałem tego, dlatego nie sprawdzałem rozkładu jazdy, a na umówione spotkanie nie zostawiłem sobie nawet 5 minutowego zapasu, bo wiem, że autem tam będę w 40min. Widać papuga już mu wmawia, że to on został sprowokowany. Młody bandyta bał się, że sam nie da rady nakopać ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:58
Założył kominiarkę bo nie wytrzymał presji? To był normalny bandycki napad a sędzie musi być chyba po lobotomii jak łyknie ten kit.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:50
oj tam, zaraz go wypuści sąd, przecież to na żarty było jak w filmie czy grach...