Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 czerwca 2015 r.
12:52

Cisza nocna nad jeziorem Białym. "Ludzie przyjeżdżają do nas, żeby się zabawić, wyszumieć"

0 38 A A
Jezioro Białe (fot. Archiwum)
Jezioro Białe (fot. Archiwum)

Jeżeli w te wakacje ktoś chce pojechać nad Jezioro Białe, żeby się w nocy wyszaleć, to powinien poważnie się nad tym zastanowić. Od 23 do 6 rana ma obowiązywać cisza nocna. Nawet w Dni Krokodyla.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od ubiegłego sezonu w Okunince nad Jeziorem Białym cisza nocna obowiązuje od 23 do 6 rano. Obostrzenie to nie dotyczyło lokali, z których hałas nie wydostawał się na zewnątrz budynku oraz imprez organizowanych przez gminę Włodawa, np. Dni Krokodyla, które przyciągały tysiące turystów. Tymczasem w miniony wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uznał, że cisza ma obowiązywać wszystkich i uchylił część uchwały rady gminy Włodawa, która dawała furtkę do organizowania głośnych imprez także w nocy.

Uchwałę z kwietnia 2014 roku już we wrześniu zaskarżył wojewoda lubelski i właściciel jednej z firm z Okuninki. Okazało się, że broń, którą radni podnieśli na restauratorów, jest obosieczna. Bo orzeczenie sądu administracyjnego jest niekorzystne i dla gminy, i dla właścicieli „dźwiękoszczelnych” lokali. – Oznacza w praktyce, że na przykład organizowane przez nas Dni Krokodyla będą musiały zakończyć się punktualnie o godzinie 23 – komentuje Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa. Nad Jeziorem Białym po godz. 23 teoretycznie nie będzie też można urządzać wesel czy zabaw sylwestrowych.

W praktyce cisza nocna nad Jeziorem Białym w wakacje i tak nie istniej. W ubiegłym sezonie do jednego z głośnych barów tylko do początku sierpnia policję wzywano aż 64 razy. Funkcjonariusze nie nadążali z interwencjami.

Mimo wyroku sądu można być pewnym, że i te wakacje w Okunince będą hałaśliwe. – Uważam, że to zamieszanie związane z problemem hałasu w Okunince jest chore – komentuje Sławomir Kazuro, właściciel popularnego lokalu dyskotekowego „Kotwica”. – Przecież Okuninka to nie kurort. Ludzie przyjeżdżają do nas, żeby się zabawić, wyszumieć, a tu się okazuje, że o godzinie 23 powinni kłaść się spać? Moim zdaniem wyegzekwowanie ciszy nad Jeziorem Białym to walka z wiatrakami.

Podobnego zdania jest także sąsiad Kazuro Robert Góźdź, który w ubiegłym sezonie był menedżerem w lokalu organizującym dansingi. – Charakterystyczne, że na hałasy skarżą się nie nasi goście, ale miejscowi – mówi Góźdź. – W ubiegłym roku policja odwiedzała nasz lokal 67 razy. Potem wyszło na jaw, że wzywana była przez te same cztery osoby.

Gódź, jak i wielu jego kolegów z branży, konsekwentnie odmawiał przyjęcia mandatów. W tej sytuacji policja kierowała wnioski o ukaranie do włodawskiego sądu. Jeśli maksymalna wysokość mandatu sięga 500 zł, to w sądzie sprawcy wykroczenia muszą się liczyć z grzywną nawet dziesięciokrotnie wyższą. Ale większość takich spraw z ubiegłego sezonu jeszcze nie doczekało się rozstrzygnięcia.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:19
JAKA CISZA NOCNA BYLISMY 3 DNI I OKROPNY HAŁAS PO DRUGIEJ STRONIE JEZIORA BYŁO SŁYCHAĆ DO 2 W NOCY, ROZUMIEM DYSKOTEKA, ALE MUSI BYĆ TAK GŁOŚNO ,ŻE SŁYCHAĆ PO DRUGIEJ STRONIE JEZIORA, WIĘCEJ TAM NIE POJEDZIEMY. CHYBA O TO CHODZI,ŻEBY I MŁODZIEŻ SIĘ BAWIŁA ALE,ŻEBY RODZINY Z DZIEĆMI CZY STARSI LUDZIE TEŻ MOGLI SPOKOJNIE WYPOCZĄĆ. WIĘC ALBO NIE CISZY NOCNEJ, ALBO ZAKAZ JEST ŁAMANY I NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z ZAKAZÓW.
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 20:06
Jeśli ktoś chce spokój to po jakiego grzyba się wybiera do okuninki?! niech zostaje w domu albo wybierze się na inne jezioro!!! Ja mam 2 dzieci i co roku jeżdżę ze znajomymi żeby właśnie się rozerwać po całym roku pracy i to jest właśnie nasza forma odpoczynku. Ani my ani moje dzieci nie narzekaliśmy nigdy na hałasy. Wystarczy się zakwaterować troszkę dalej od centrum i można spać spokojnie. Marudy I zrzędy niech nie utrudniają ludziom życia i nie blokują innym biznesu.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 18:06
Niech zlikwidują te wszystkie atrakcje,gry,karuzele...będą mieli ciszę i spokój. "Pies z kusa nogą tam nie pojedzie" Trzeba się zastanowić nad tym co się robi. Nie można zjeść pączka i go mieć!! LUDZIE TAM JEŻDŻĄ BY SIE ROZERWAĆ,TO JEST RÓWNIEŻ FORMA WYPOCZYNKU,PSYCHICZNEGO RELAKSU. POZA TYM NA TYM KTOŚ "KROI" KASĘ. NIE MA FRAJERÓW B Y KTOŚ WYDAWAŁ SWÓJ KESZ I SIEDZIAŁ JAK MYSZ POD MIOTŁĄ BO KTOŚ TEGO CHCE!! JACYS CHORZY LUDZIE TAM MIESZKAJĄ,TRZEBA ZBADAĆ IM IQ
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 01:03
Chore Polskie polskie spoleczniaki ... Pier...ne 4 muszkietery . Jakie to smutne... Co z ta polska kur...a
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 17:09
A czy nie można tego idioty , który uchwalił ten durny przepis , odstrzelić ??? miecie i chwasty nalłezy utylizowac .
Avatar
Mirosław1956 / 27 czerwca 2015 o 12:54

dajcie młodzieży spokój, jak chce niech się bawi, kto z nas w końcu nie był kiedyś młody...

Avatar
Mirosław1956 / 27 czerwca 2015 o 12:51

Czy nad białym można opalać się topless???

co to znaczy??

Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 00:50
Ja mam na to wyjebane, nigdy tam nie pojadę, szumowina z Chełma i Lublina. Mam blisko ale wolę pojechać dalej na inne spokojniejsze jeziora. Zjeżdża się badziewie z okolic. Szajs najgorszy. Nie polecam.
Avatar
anka / 26 czerwca 2015 o 11:21

Przez cały rok człowiek musi wysłuchiwać rozładunku tirów w Biedronkach, stonkach i innych obcych marketach z jakiegoś powodu usadowionych pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Dodatkowo sąsiedzi, którzy zapomnieli, że czas najwyższy wyjść z jaskini i że w blokach nie są sami, a wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego. Hałas na ulicach i koncerty w miastach ostatnio organizowane wieczorem w niedzielę, kiedy ludzie następnego dnia idą do pracy. Czy tego nie wystarczy? Nieudolność policji, niskie mandaty powodują, że czasami jedna gnida niszczy spokój wielu ludzi. Fakt, iż ktoś jest nad jeziorem nie oznacza, że trzeba się nachlać, naćpać i drzeć gębę jakby ktoś kogoś obdzierał ze skóry. Najwyższy czas nauczyć się odrobinę kultury nie tylko na okazję, ale i w trakcie urlopu.

Przez cały rok człowiek musi wysłuchiwać rozładunku tirów w Biedronkach, stonkach i innych obcych marketach z jakiegoś powodu usadowionych pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Dodatkowo sąsiedzi, którzy zapomnieli, że czas najwyższy wyjść z jaskini i że w blokach nie są sami, a wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego. Hałas na ulicach i koncerty w miastach ostatnio organizowane wieczorem w niedzielę, kiedy ludzie następnego dnia idą do pracy. Czy tego nie wystarczy? Nieudolność policji, niskie mandaty powodują, ż... rozwiń

Avatar
Jaro / 26 czerwca 2015 o 00:36

To jest konfilkt pokoleń. Jak człowiek ma naście lat to jedzie się zabawić ale jak trzydziestka prawie na karku i jedzie się z dzieckiem to uwierzcie mi, że małolaty drące mordy o 2 w nocy to nic przyjemnego. Wypoczynek wypoczynkiem szkoda tylko, że Polacy nie szanują ani siebie ani innych.

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:19
JAKA CISZA NOCNA BYLISMY 3 DNI I OKROPNY HAŁAS PO DRUGIEJ STRONIE JEZIORA BYŁO SŁYCHAĆ DO 2 W NOCY, ROZUMIEM DYSKOTEKA, ALE MUSI BYĆ TAK GŁOŚNO ,ŻE SŁYCHAĆ PO DRUGIEJ STRONIE JEZIORA, WIĘCEJ TAM NIE POJEDZIEMY. CHYBA O TO CHODZI,ŻEBY I MŁODZIEŻ SIĘ BAWIŁA ALE,ŻEBY RODZINY Z DZIEĆMI CZY STARSI LUDZIE TEŻ MOGLI SPOKOJNIE WYPOCZĄĆ. WIĘC ALBO NIE CISZY NOCNEJ, ALBO ZAKAZ JEST ŁAMANY I NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z ZAKAZÓW.
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 20:06
Jeśli ktoś chce spokój to po jakiego grzyba się wybiera do okuninki?! niech zostaje w domu albo wybierze się na inne jezioro!!! Ja mam 2 dzieci i co roku jeżdżę ze znajomymi żeby właśnie się rozerwać po całym roku pracy i to jest właśnie nasza forma odpoczynku. Ani my ani moje dzieci nie narzekaliśmy nigdy na hałasy. Wystarczy się zakwaterować troszkę dalej od centrum i można spać spokojnie. Marudy I zrzędy niech nie utrudniają ludziom życia i nie blokują innym biznesu.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 18:06
Niech zlikwidują te wszystkie atrakcje,gry,karuzele...będą mieli ciszę i spokój. "Pies z kusa nogą tam nie pojedzie" Trzeba się zastanowić nad tym co się robi. Nie można zjeść pączka i go mieć!! LUDZIE TAM JEŻDŻĄ BY SIE ROZERWAĆ,TO JEST RÓWNIEŻ FORMA WYPOCZYNKU,PSYCHICZNEGO RELAKSU. POZA TYM NA TYM KTOŚ "KROI" KASĘ. NIE MA FRAJERÓW B Y KTOŚ WYDAWAŁ SWÓJ KESZ I SIEDZIAŁ JAK MYSZ POD MIOTŁĄ BO KTOŚ TEGO CHCE!! JACYS CHORZY LUDZIE TAM MIESZKAJĄ,TRZEBA ZBADAĆ IM IQ
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 01:03
Chore Polskie polskie spoleczniaki ... Pier...ne 4 muszkietery . Jakie to smutne... Co z ta polska kur...a
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 17:09
A czy nie można tego idioty , który uchwalił ten durny przepis , odstrzelić ??? miecie i chwasty nalłezy utylizowac .
Avatar
Mirosław1956 / 27 czerwca 2015 o 12:54

dajcie młodzieży spokój, jak chce niech się bawi, kto z nas w końcu nie był kiedyś młody...

Avatar
Mirosław1956 / 27 czerwca 2015 o 12:51

Czy nad białym można opalać się topless???

co to znaczy??

Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 00:50
Ja mam na to wyjebane, nigdy tam nie pojadę, szumowina z Chełma i Lublina. Mam blisko ale wolę pojechać dalej na inne spokojniejsze jeziora. Zjeżdża się badziewie z okolic. Szajs najgorszy. Nie polecam.
Avatar
anka / 26 czerwca 2015 o 11:21

Przez cały rok człowiek musi wysłuchiwać rozładunku tirów w Biedronkach, stonkach i innych obcych marketach z jakiegoś powodu usadowionych pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Dodatkowo sąsiedzi, którzy zapomnieli, że czas najwyższy wyjść z jaskini i że w blokach nie są sami, a wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego. Hałas na ulicach i koncerty w miastach ostatnio organizowane wieczorem w niedzielę, kiedy ludzie następnego dnia idą do pracy. Czy tego nie wystarczy? Nieudolność policji, niskie mandaty powodują, że czasami jedna gnida niszczy spokój wielu ludzi. Fakt, iż ktoś jest nad jeziorem nie oznacza, że trzeba się nachlać, naćpać i drzeć gębę jakby ktoś kogoś obdzierał ze skóry. Najwyższy czas nauczyć się odrobinę kultury nie tylko na okazję, ale i w trakcie urlopu.

Przez cały rok człowiek musi wysłuchiwać rozładunku tirów w Biedronkach, stonkach i innych obcych marketach z jakiegoś powodu usadowionych pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Dodatkowo sąsiedzi, którzy zapomnieli, że czas najwyższy wyjść z jaskini i że w blokach nie są sami, a wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego. Hałas na ulicach i koncerty w miastach ostatnio organizowane wieczorem w niedzielę, kiedy ludzie następnego dnia idą do pracy. Czy tego nie wystarczy? Nieudolność policji, niskie mandaty powodują, ż... rozwiń

Avatar
Jaro / 26 czerwca 2015 o 00:36

To jest konfilkt pokoleń. Jak człowiek ma naście lat to jedzie się zabawić ale jak trzydziestka prawie na karku i jedzie się z dzieckiem to uwierzcie mi, że małolaty drące mordy o 2 w nocy to nic przyjemnego. Wypoczynek wypoczynkiem szkoda tylko, że Polacy nie szanują ani siebie ani innych.

Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 2 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 2 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 16 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 11

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 6 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!