Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 grudnia 2013 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Cmentarz w Chełmie będzie większy

0 3 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Jeśli mieszkańcy miasta będą kupować miejsca na urny, to budowa kolumbarium ruszy szybciej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W projekcie przyszłorocznego budżetu Chełma na powiększenie cmentarza komunalnego przeznaczono 85 tys. zł. Tymczasem w dotychczasowych granicach nekropolii wolnych miejsc na pochówki jest tyle, że powinno wystarczyć ich na jeszcze co najmniej 20 lat.

– W tym przypadku gospodarze miasta zadziałali perspektywicznie – mówi Andrzej Roguski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, któremu podlega miejski cmentarz. – Prędzej czy później i tak musieliby podjąć taką decyzję choćby z uwagi na to, że przylegający do cmentarza teren zgodnie przewidziany jest pod nekropolię. Nie można tam postawić domu, czy zbudować bazy dla firmy.

– W grobach zakupionych dla ludzi, którzy jeszcze żyją, bądź takich, w których jest pochowana dopiero jedna osoba, a może być od 2 do 4, jest jeszcze około 7 tys. wolnych miejsc – mówi Waldemar Leonowicz, kierownik chełmskiego cmentarza. – Ponadto mamy jeszcze około 300 grobów nie wykupionych.

Chętnych na groby może być mniej, bo na cmentarzu ma się pojawić kolumbarium, gdzie będzie można chować urny z prochami. Inwestycja miała ruszyć w tym roku, ale na przeszkodzie stanęła …katastrofa budowlana. Zawalił się mur cmentarny od strony ul. Emilii Plater. Jego odbudowa pochłonęła znaczną część kwoty 350 tys. zł przeznaczonych na kolumbarium. Dlatego budowa obiektu rozpocznie się dopiero w 2015 r.

– Dokumentacja kolumbarium jest już gotowa – mówi Roguski. – Koszt całej inwestycji szacujemy na 1,8 mln zł i dlatego chcemy rozłożyć ją na cztery etapy. Chyba, że zainteresowanie wykupem niszy będzie tak duże, że będzie nas stać na przyspieszenie prac.

Jak mówi Leonowicz, zainteresowanie pochowkiem w kolumbarium jest coraz większe. W projekcie każda z niszy ma pomieścić cztery urny. Zdaniem kierownika, jeśli urny będą nieduże, to może ich się w niszy zmieścić nawet osiem.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 21:45

ja perdole takie uklady

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 19:37

Już teraz możesz zlokalizować inną osobę. Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2

Świetna strona do ustalania pozycji za pomocą fal radiowych.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 17:19

:huh: to ma leżeć z OBCYMI????????

Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 21:45

ja perdole takie uklady

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 19:37

Już teraz możesz zlokalizować inną osobę. Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2

Świetna strona do ustalania pozycji za pomocą fal radiowych.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 17:19

:huh: to ma leżeć z OBCYMI????????

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 3 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 0

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

Nirvana tribute show w Graffiti
26 kwietnia 2018, 20:00

Nirvana tribute show w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się Nirvana tribute show, czyli impreza dla miłośników kultowej formacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!