środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Coraz więcej zainteresowanych akcjami Krajowej Spółki Cukrowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 12:43
Autor: sad

O kupno akcji KSC mogą ubiegać się m.in. pracownicy Cukrowni Krasnystaw i współpracujący z nią plant
O kupno akcji KSC mogą ubiegać się m.in. pracownicy Cukrowni Krasnystaw i współpracujący z nią plant

Jeszcze tylko do piątku osoby uprawnione, czyli pracownicy Krajowej Spółki Cukrowej S.A i plantatorzy buraków cukrowych związanych ze spółką umowami kontraktacji, mogą składać wnioski o przyznanie pożyczki na zakup akcji.

Chodzi o kwotę na pierwszą ratę, czyli 20 procent za pakiet.

W skali całej spółki uprawnionych do zakupu akcji jest ok. 18 tys. osób. Z czego ponad 8 tys. pracowników i plantatorów znajduje się na liście osób uprawnionych w oddziałach w Krasnymstawie i Werbkowicach.

Do "wzięcia” jest 777 781 217 akcji. To blisko 80 procent kapitału zakładowego KSC S.A. Za jedną akcję trzeba będzie zapłacić 1,60 zł.

– Nasi pracownicy i plantatorzy wykazują duże zainteresowanie prywatyzacją – mówi Marcin Kulicki, prezes Zarządu KSC S.A. – Staramy się im pomóc – zarówno w uzyskaniu niezbędnych informacji, jak również w takiej organizacji procesu, by maksymalnie uprościć wszystkie czynności.

Spółka uruchomiła specjalną infolinię (nr 800 101 800), czynną w dni powszednie w godz. 10–14. Pytania w sprawie prywatyzacji i zakupu akcji można także kierować na adres poczty elektronicznej: prywatyzacja@polski-cukier.pl.

20 grudnia rozpocznie się przyjmowanie zapisów na akcje. Zapisy będą prowadzone przez trzy miesiące. Kolejnym krokiem będzie przydział akcji oraz zawieranie z poszczególnymi osobami umów zbycia akcji przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

– Decyzję o zakupie każdy musi podjąć indywidualnie, oceniając perspektywy rozwoju spółki, jak i jej sytuację finansową – mówi Kulicki.

– Wyniki finansowe w ostatnich 2–3 latach pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość spółki. Jej akcjonariusze staną się właścicielami firmy nowoczesnej, największego producenta cukru w Polsce i siódmego pod względem wielkości w Europie. Biorąc udział w prywatyzacji, nasi pracownicy i plantatorzy zyskają możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać nasze wspólne jutro, osiągając jednocześnie korzyści z wypracowanych przez spółkę zysków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!