piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Cudowne rozmnożenie śmieci w Chełmie

Dodano: 9 lipca 2013, 19:19
Autor: (p.p.)

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Według wstępnych danych chełmianie tylko w ciągu czterech pierwszych dni lipca wyrzucili o 90 ton śmieci więcej, niż w pierwszych dniach czerwca.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wywiozło do 4 czerwca blisko 150 ton śmieci, w tym 136 ton frakcji mokrej.

– W lipcu, już po wejściu w życie nowej ustawy, nasze śmieciarki odebrały 227 ton segregowanych odpadów. W czerwcu obsługiwaliśmy 995 odbiorców, bo tyle było podpisanych umów, Teraz ta liczba wzrosła do 3524 – wylicza Andrzej Suski, zastępca dyrektora Zakładu Oczyszczania Miasta.

Biorąc pod uwagę, że MOK jest i był monopolistą w Chełmie, to można się domyślać, że spora część śmieci przed 1 lipca, trafiała do lasu lub była spalana w piecach.

Do tej pory MOK rozdał ponad 14 tysięcy worków do selekcji śmieci. Dobrze też funkcjonuje punkt SZOK (selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – przyp. red.), przy ul. Bieławin 5.

– Przyjmujemy faktycznie wszystko, ale od mieszkańców, a nie firm. Można do nas przywieźć trawę, gałęzie, stare meble, telewizory, kuchenki, lodówki, gruz z remontu. Czekamy także na popiół z domowych piecyków, zużyte opony czy akumulatory – wylicza Andrzej Brudnowski, szef Zakładu Oczyszczania Miasta w Chełmie.

W ciągu pierwszych czterech dnia mieszkańcy przywieźli 3,5 tony gruzu z domowych remontów, bardzo dużo zużytego sprzętu AGD i RTV oraz trochę mebli. – To dobry sygnał, bo te rzeczy nie trafią na dzikie wysypiska – kończy Andrzej Suski.

Jeżeli wokół siebie dostrzegacie nonsensy ustawy śmieciowej – czekamy na sygnały pod adresem: alarm24@dziennikwschodni.pl.
Czytaj więcej o:
Gość
twist
Zły
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lipca 2013 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

większość ludzi z domów jednorodzinnych kisiło śmieci 2-3 miesiące żeby nie płacić 2 razy , ale to bez sensu zabrali ode mnie śmieci 10 lipca ( 240l zbierane od maja) następnego dnia dałem im 4 worki segregowanych , teraz mają przyjechać 20 lipca a ja mam w pojemniku jeden worek 40 litrowy śmieci i pół worka segregowanych) ale popiół z pieca mam już 120 litrów i musiałbym zapłacić , więc albo przytrzymam do sezonu grzewczego , albo kitne na ulicę jak będzie deszcz padał i spłynie z deszczówką :) - płacił nie będę bo mnie nie stać i niech się bujają frajerzy i tak płacę im 44 zł /m-c..ale uszczelnili nielegalne wysypiska :) teraz chełm popiołem będzie stał ........

Rozwiń
twist
twist (11 lipca 2013 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A guzik prawda. Ja wypowiedziałem umowę na 2 miesiące przed i przechowałem zgodnie z pozwoleniem sanepidu śmieci aż wejdzie nowa ustawa. A co :)

I bardzo słusznie.

Rozwiń
Zły
Zły (11 lipca 2013 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kto to w ogóle pisał?!? z tymi śmieciami to G...o prawda. Od sąsiada już 2 raz zabrać ściętej trawy (itp.) nie chcieli bo rzekomo im tego wcześniej nie zgłosił. A ja się pytam kto wcześniej informował o takiej konieczności???

Poza tym mycie frakcji suchej przed wyrzuceniem to to drugi paradoks. Już widzę jak ludzie siedzą po domach i myją słoiki i butelki!!! W ogóle zobaczycie jak się jeszcze ta ustawa czkawką miastu odbije......

Rozwiń
asd
asd (10 lipca 2013 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wpadka Dody, nie bez podowu ludzie mowia ze ma za skromny ubior.Podczas wystepu wypadly jej piersi zza koszulki sami zobaczcie hehe http://kfd.pl/s/4qx9

Rozwiń
KOM
KOM (10 lipca 2013 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jaki znowu MOK????

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!