wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Czarniecczycy najlepsi w ratowaniu życia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2012, 15:12
Autor: sad

W rejonowych mistrzostwach wzięło udział siedem drużyn (Starostwo Powiatowe)
W rejonowych mistrzostwach wzięło udział siedem drużyn (Starostwo Powiatowe)

Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie okazał się bezkonkurencyjny i zwyciężył w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. I to właśnie on będzie reprezentował 19 maja nasze miasto podczas zawodów okręgowych w Lublinie.

Jakub Kocot, Mateusz Chudoba, Arleta Korolczuk, Kinga Laskowska i Aleksandra Ostapińska to skład zwycięskiej drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego. Zespół okazał się najlepszy podczas tegorocznych, dwudziestych już Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Zwycięzcy w nagrodę za mistrzowskie umiejętności ratowania życia otrzymali puchar Starosty Chełmskiego. Jako najlepsza w rejonie drużyna będą też reprezentować nas podczas zawodów okręgowych.

– Pierwsze liceum nie po raz pierwszy wygrywa w naszych mistrzostwach – mówi Irena Kondraciuk z oddziału rejonowego PCK w Chełmie. – Uczniowie z tej szkoły zresztą nie tylko okazują się najlepsi na etapie rejonowym. W ubiegłym roku zwyciężyli w mistrzostwach okręgu, a na etapie centralnym byli na szóstym miejscu.

Ale to nie największy sukces. Bo zespół ratowników z I LO ma na swoim koncie także drugie miejsce w Polsce.

Tym razem w mistrzostwach rejonowych wzięła udział nowa drużyna. Zaczęli świetnie. Wkrótce dowiemy się, jak poradzą sobie na kolejnych etapach.

– To "młoda” drużyna, która ćwiczy razem dopiero od stycznia – mówi Dominika Koleniec, sędzia główny zawodów, instruktor PCK i ratownik medyczny. – Ale widzę, że mają duży potencjał. Świetnie też zdają sobie sprawę, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy przydaje im się nie tylko podczas takich mistrzostw. Ale jest cenna umiejętnością, która kiedyś może się bardzo przydać.

Jak mówi Dominika Koleniec udział w mistrzostwach pierwszej pomocy, to dla młodych ludzi okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. W dodatku w stresujących warunkach. Dzięki temu, jak podkreśla, uczniowie ćwiczą technikę i co bardzo istotne nabierają pewności siebie. To bardzo ważne, gdy od pierwszej pomocy zależeć może czyjeś życie. Wtedy nie ma czasu na wahania i obawy.

– Jeden z uczniów powiedział mi kiedyś, że zanim zajął się pierwszą pomocą był bardzo nieśmiały. Kurs wpłynął na jego osobowość. Nabrał odwagi i zdecydowania – dodaje Koleniec.

W rejonowych mistrzostwach wzięło udział siedem drużyn. Drugie miejsce zajął zespół z II LO, a trzecie, drużyna reprezentująca IV LO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!