sobota, 19 sierpnia 2017 r.

Chełm

Czarniecczycy znów górą

Dodano: 17 stycznia 2010, 13:49

Paweł Politowski, Cezary Prus, Piotr Jaśkowski oraz Iwona Suszyna, Elżbieta Magryta i Ewelina Błaszczuk mogą być dumni. To dzięki ich osiągnięciom w konkursach i olimpiadach przedmiotowych I LO znalazło się na 103 miejscu w kraju.

– Awansowaliśmy aż o 13 pozycji – cieszy się Dariusz Kostecki, dyrektor I LO. – Na ten wynik zapracowało trzech finalistów olimpiady z języka łacińskiego i po jednym laureacie olimpiady geograficznej i nautologicznej, historycznej oraz wiedzy technicznej. To również zasługa uczących ich nauczycieli: Anny Sadlak, Teresy Kiwińskiej, Ewy Betiuk i Anny Legwant.

Po I LO z pozostałych chełmskich placówek najlepiej wypadł Zespół Szkół Technicznych. Przed rokiem w mieście też był za "Czarnieckim”. Wtedy w województwie zajął 23 miejsce, a w kraju 283. Obecnie podciągnął się na dziewiąte i 149 miejsce.
.
– Trzeba pamiętać, że do szkół technicznych trafia młodzież z wyniesioną z gimnazjum liczbą punktów od 40 do 60 – mówi Barbara Baluk, dyrektor ZSzT. – Tymczasem, aby dostać się do renomowanych liceów trzeba było mieć 150-200 punktów.

Trzeba było zatem ciężko pracować, aby z naszą młodzieżą osiągnąć znaczące wyniki. Cieszę się, że coraz lepiej nam się to udaje. Powody do satysfakcji ma cały nasz 90-osobowy zespół, a przede wszystkim opiekunowie naszych olimpijczyków: Elżbieta Lipska, Wojciech Sienkiewicz i Janusz Suchocki.

W ubiegłym roku ZSzT dorobił się trzech laureatów olimpiady wiedzy o wynalazczości, dwóch olimpijczyków specjalizujących się w innowacjach technicznych oraz dwóch finalistów turnieju "Pomysł techniczny”.

Warto też wspomnieć o 18 (220) miejscu chełmskiego Zespołu Szkół Budowlanych oraz 34 (403) pozycji Zespołu Szkół Zawodowych nr 4. Chełmska "Czwórka” o jedno miejsce wyprzedziła I LO w Krasnymstawie, które w krajowym rankingu znalazło się na 411 pozycji.

Powody do dumy mają także włodawianie. Odpowiednio ich I i i II LO uplasowały się na 16 i 17 miejscu w województwie, a w kraju na miejscach 209 i 214.

W Chełmie wielkim przegranym ogólnopolskiego rankingu jest II LO. – Niestety w ubiegłym roku mieliśmy tylko jednego laureata ogólnopolskiego konkursu – mówi Grażyna Mojsym, dyrektor szkoły. – Mamy dobrą młodzież i jestem przekonana, że stać nas na więcej. Rozmawiałam już na ten temat z nauczycielami i wierzę, że w przyszłym roku wypadniemy znacznie lepiej.

O MIEJSCU DECYDUJĄ OLIMPIJCZYCY

O miejscu w rankingu przede wszystkim decydował stosunek liczby olimpijczyków do wszystkich uczniów szkoły. Klasyfikowane były tylko te szkoły, które miały co najmniej dwóch laureatów ogólnopolskich olimpiad, konkursów, czy przeglądów
Czytaj więcej o:
Gość
HARRY Z ANGLII
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 marca 2010 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za przeproszeniem.. Żeby dostać się do 'renomowanego' 1LO trzeba było mieć bagatela 54 pkt. Smutne ale prawdziwe.. Jedyne liceum w Chełmie, które trzyma poziom to 2LO. Żeby się tam dostać trzeba było mieć minimum 110 pkt.
Rozwiń
HARRY Z ANGLII
HARRY Z ANGLII (17 stycznia 2010 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahah jaki kujon na zdjęciu ;D;D zbita
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!