poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Czarniecczycy znów górą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2010, 13:49

Paweł Politowski, Cezary Prus, Piotr Jaśkowski oraz Iwona Suszyna, Elżbieta Magryta i Ewelina Błaszczuk mogą być dumni. To dzięki ich osiągnięciom w konkursach i olimpiadach przedmiotowych I LO znalazło się na 103 miejscu w kraju.

– Awansowaliśmy aż o 13 pozycji – cieszy się Dariusz Kostecki, dyrektor I LO. – Na ten wynik zapracowało trzech finalistów olimpiady z języka łacińskiego i po jednym laureacie olimpiady geograficznej i nautologicznej, historycznej oraz wiedzy technicznej. To również zasługa uczących ich nauczycieli: Anny Sadlak, Teresy Kiwińskiej, Ewy Betiuk i Anny Legwant.

Po I LO z pozostałych chełmskich placówek najlepiej wypadł Zespół Szkół Technicznych. Przed rokiem w mieście też był za "Czarnieckim”. Wtedy w województwie zajął 23 miejsce, a w kraju 283. Obecnie podciągnął się na dziewiąte i 149 miejsce.
.
– Trzeba pamiętać, że do szkół technicznych trafia młodzież z wyniesioną z gimnazjum liczbą punktów od 40 do 60 – mówi Barbara Baluk, dyrektor ZSzT. – Tymczasem, aby dostać się do renomowanych liceów trzeba było mieć 150-200 punktów.

Trzeba było zatem ciężko pracować, aby z naszą młodzieżą osiągnąć znaczące wyniki. Cieszę się, że coraz lepiej nam się to udaje. Powody do satysfakcji ma cały nasz 90-osobowy zespół, a przede wszystkim opiekunowie naszych olimpijczyków: Elżbieta Lipska, Wojciech Sienkiewicz i Janusz Suchocki.

W ubiegłym roku ZSzT dorobił się trzech laureatów olimpiady wiedzy o wynalazczości, dwóch olimpijczyków specjalizujących się w innowacjach technicznych oraz dwóch finalistów turnieju "Pomysł techniczny”.

Warto też wspomnieć o 18 (220) miejscu chełmskiego Zespołu Szkół Budowlanych oraz 34 (403) pozycji Zespołu Szkół Zawodowych nr 4. Chełmska "Czwórka” o jedno miejsce wyprzedziła I LO w Krasnymstawie, które w krajowym rankingu znalazło się na 411 pozycji.

Powody do dumy mają także włodawianie. Odpowiednio ich I i i II LO uplasowały się na 16 i 17 miejscu w województwie, a w kraju na miejscach 209 i 214.

W Chełmie wielkim przegranym ogólnopolskiego rankingu jest II LO. – Niestety w ubiegłym roku mieliśmy tylko jednego laureata ogólnopolskiego konkursu – mówi Grażyna Mojsym, dyrektor szkoły. – Mamy dobrą młodzież i jestem przekonana, że stać nas na więcej. Rozmawiałam już na ten temat z nauczycielami i wierzę, że w przyszłym roku wypadniemy znacznie lepiej.

O MIEJSCU DECYDUJĄ OLIMPIJCZYCY

O miejscu w rankingu przede wszystkim decydował stosunek liczby olimpijczyków do wszystkich uczniów szkoły. Klasyfikowane były tylko te szkoły, które miały co najmniej dwóch laureatów ogólnopolskich olimpiad, konkursów, czy przeglądów
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
HARRY Z ANGLII
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 marca 2010 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za przeproszeniem.. Żeby dostać się do 'renomowanego' 1LO trzeba było mieć bagatela 54 pkt. Smutne ale prawdziwe.. Jedyne liceum w Chełmie, które trzyma poziom to 2LO. Żeby się tam dostać trzeba było mieć minimum 110 pkt.
Rozwiń
HARRY Z ANGLII
HARRY Z ANGLII (17 stycznia 2010 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahah jaki kujon na zdjęciu ;D;D zbita
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!