wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Czas na majówkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2007, 17:39

Przed nami kolejny najdłuższy weekend Europy. Jeżeli pogoda dopisze, zwyczajnie głupio byłoby te wolne dni przesiedzieć w domu.

Oferta spędzenia tego czasu nie jest może zbyt bogata, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Włodawa - dzieci organizują się w drużyny


Wiesławowi Dynkiewiczowi z włodawskiego OSiR już nieco ręce opadają. Od kilku dni usiłuje namówić włodawskich VIP-ów i księży, by w czasie majówki zmierzyli się w piłkarskim spotkaniu. Jeśli z księżmi sobie poradził, to wysocy urzędnicy wciąż próbują mu się wymigiwać. - Burmistrz i starosta skarżą się na kręgosłupy - mówi Dynkiewicz. - A przecież nie chodzi o to, by na boisku dawali z siebie wszystko. Wystarczy, ze chociaż na kilka minut przebiorą się w sportowe ubranie i spróbują powalczyć z piłką. Wyjdzie im na zdrowie.
Łatwiej poszło z miejscowymi urzędnikami i przedsiębiorcami. Zagrają 3 maja o godz. 15.30. Godzinę wcześniej zaplanował mecz VIP-ów z księżmi. - Do majówkowego kalendarza wpisaliśmy też piłkarskie rozgrywki osiedlowe dziewcząt i chłopców - mówi Dynkiewicz. - Wiem, że dzieciaki już organizują się w drużyny. Na zapisanie się do turnieju mają czas do 29 kwietnia.
Gospodarze włodawskiego OSiR obiecują, że od 1 do 6 maja ich hala sportowa oraz boiska i korty pod chmurką będą stały przed mieszkańcami otworem. Na miejscu będą też instruktorzy. Jeśli tylko zajdzie potrzeba zaaranżują sprawnościowe zajęcia.
Weekendowym zapleczem dla Włodawy jest Jezioro Białe. Jeśli pogoda dopisze, wielu mieszkańców regionu wybierze się nad wodę. - Jezioro jest atrakcją samą w sobie - zapewnia Andrzej Kratiuk, zastępca wójta gminy Włodawa. - Szczególnie zanim zostanie oblężone przez wczasowiczów. Nasi goście zastaną je posprzątane, chociaż jeszcze nieco uśpione. (bar)

Krasnystaw - zabawa pod znakiem karpia


Mieszkańcy już dzisiaj powinni zarezerwować sobie czas na czwartkowe popołudnie - 3 Maja już od godz. 15 w parku Miejskim przed Ratuszem rozpocznie się festyn pod hasłem "Na majówkę z karpiem”. Imprezę organizuje Krasnostawski Dom Kultury i Urząd Miasta. - Zespoły biorące w niej udział spotkają się przed KDK - zdradza Waldemar Chwil, p.o. dyrektor placówki. - Stąd przejdą do parku, gdzie oczekiwać na nich będzie publiczność.
Zaprezentuje się Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Koralik” oraz ich starsi koledzy z zespołu "Promień”. W programie pokazy baletowe grupy "Formida” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Wystąpi kapela "Krasnostawiacy”, zespół rockowy "Vander Haerz”. Dla miłośników disco polo zagra grupa "Mondeo”. Widzów bawić będzie również kapela hiphopowa oraz zespół "Biesiada”. - Będą konkursy i stoiska z watą cukrową, popcornem czy ogródek piwny - dodaje Chwil.
Imprezą towarzyszącą będą biegi z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zawody rozegrane zostaną na boiskach przy ul. Sikorskiego. Początek o godz. 9. (szer)

Kołacze - Poleska Majówka


Muzyka, sportowa rywalizacja, dobre jedzenie i wiele innych atrakcji czeka na uczestników II Majówki Poleskiej organizowanej w Regionalnej Karczmie Poleskiej. Impreza rozpocznie się pierwszego maja i potrwa trzy dni. W programie m.in. wyścig kolarski, spływ rzeką Włodawką na byle czym, pokazy straży pożarnej, występy zespołów ludowych, prezentacja multimedialna powstającej "Zagrody Poleskiej”, stoiska twórców ludowych i rzemieślników, reprezentujących ginące zawody, grill i zabawy taneczne oraz wieczór poetów nadbużańskich. Start o godz. 10. Na majówkę zapraszają: Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w Kołaczach, Urząd Gminy w Starym Brusie i Regionalna Karczma Poleska.
 (sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!