Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

5 grudnia 2012 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Cztery biura chcą zaprojektować aquapark w Chełmie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Cztery biura architektoniczne są zainteresowane zaprojektowaniem Centrum Sportów Wodnych. Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wykonawcą projektu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miasto kończy trwającą kilka tygodni procedurę wyłonienia projektanta aquaparku. – Nigdy wcześniej w Chełmie nie budowano podobnego obiektu, dlatego warto było przeprowadzić konsultacje z doświadczonymi projektantami – mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta i jednocześnie przewodniczący komisji przetargowej.

Procedura polegała na kilkukrotnych spotkaniach z wszystkimi zainteresowanymi pracowniami, które przedstawiały własne przemyślenia na temat kształtu i funkcjonalności aquaparku. Zebrana w ten sposób wiedza posłużyła do przygotowania przez miasto ostatecznego zaproszenia i opisu zamówienia.

29 listopada upłynął termin składania ostatecznych ofert. Tym razem oprócz planu zagospodarowania terenu, koncepcji budynku aquaparku i wyposażenia, oferty zawierać miały szczegółowy koszt przygotowania dokumentacji technicznej.

– Każda z przedstawionych ofert robi naprawdę ogromne wrażenie. Ma to być obiekt o najnowszej stylistyce, a przede wszystkim centrum wodnej rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność – ocenia Agata Fisz, prezydent Chełma.

Trwa weryfikacja złożonych ofert. Według wstępnych założeń, budowa aquaparku kosztować może około 35–40 mln złotych. Realizacją inwestycji zająć się ma specjalnie do tego powołana spółka miejska. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.



Kto chce projektować aquapark

Dokumenty złożyły firmy: Bauren Piotr Renke z Rybnika (na kwotę 933 816 zł), Studium z Warszawy (816 420 zł), MWM z Gliwic (432 351 zł) oraz Helmut Schick, Schick & Partner Polska z Rudy Śląskiej (630 303 zł).

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:18
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam????
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam???? rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:17
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam????
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam???? rozwiń
Avatar
HERKULES// / 7 grudnia 2012 o 15:27
Bazylany, Osiedle Bazylany, Pokrówka, powstaniu w .... DUŻo placu wolnego jest
Avatar
soohy / 6 grudnia 2012 o 19:04
[quote name='ernest' timestamp='1354780889' post='705960']
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/color]
[/quote]

Wyjatkiem może być ze względu na brak innych atrakcji. W wymienionych miastach aquapark jest atrakcją jedną z wielu. A skoro chełmianie z braku kina w Chełmie jeździli/jeżdżą do kin w Lublinie/Zamościu to czemu do porządnego aquaparku nie mieliby przyjechać chętni z innych miejscowości.
[quote name='ernest' timestamp='1354780889' post='705960']
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/co... rozwiń
Avatar
boski_lu / 6 grudnia 2012 o 09:37
Brawo dla wlodarzy Chelma za odwazne posuniecia, cala lubelszczyzna bedzie do was walic drzwiami i oknami. POWODZENIA
Avatar
yuiouio / 6 grudnia 2012 o 09:28
RĘCE OPADAJĄ PO PROSTU, bo oczywiście w Chełmie jakoś można zrobić ale w Lublinie to sie nie da już od wielu lat! SZOK!! zamiast na taki park wodny pieniądze z podatków ida na kościoły.
Avatar
ernest / 6 grudnia 2012 o 09:01
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/color]
Avatar
red / 6 grudnia 2012 o 08:43
a unas się nie da
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:18
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam????
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam???? rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 18:17
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam????
przepis na sraczkę jaką mają władze , które tylko ładnie planują, bo wyszła im w realu tylko ścieżka rowerowa , to aqua destilata + massa tabulettae. a gdzie ta wybudowana galeria chełmska, kino 3D- Krasnystaw ma, galerie też, MC Donald i siec dróg?????????????? tak się spytam???? rozwiń
Avatar
HERKULES// / 7 grudnia 2012 o 15:27
Bazylany, Osiedle Bazylany, Pokrówka, powstaniu w .... DUŻo placu wolnego jest
Avatar
soohy / 6 grudnia 2012 o 19:04
[quote name='ernest' timestamp='1354780889' post='705960']
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/color]
[/quote]

Wyjatkiem może być ze względu na brak innych atrakcji. W wymienionych miastach aquapark jest atrakcją jedną z wielu. A skoro chełmianie z braku kina w Chełmie jeździli/jeżdżą do kin w Lublinie/Zamościu to czemu do porządnego aquaparku nie mieliby przyjechać chętni z innych miejscowości.
[quote name='ernest' timestamp='1354780889' post='705960']
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/co... rozwiń
Avatar
boski_lu / 6 grudnia 2012 o 09:37
Brawo dla wlodarzy Chelma za odwazne posuniecia, cala lubelszczyzna bedzie do was walic drzwiami i oknami. POWODZENIA
Avatar
yuiouio / 6 grudnia 2012 o 09:28
RĘCE OPADAJĄ PO PROSTU, bo oczywiście w Chełmie jakoś można zrobić ale w Lublinie to sie nie da już od wielu lat! SZOK!! zamiast na taki park wodny pieniądze z podatków ida na kościoły.
Avatar
ernest / 6 grudnia 2012 o 09:01
[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]"Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność"[/size][/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Proszę poczytać jak wygląda rentowność podobnych obiektów we Wrocławiu, Łodzi, Sopocie czy Poznaniu. Nie wiem jak biedny Chełm ma być tutaj wyjątkiem?[/size][/font][/color]
Avatar