środa, 24 stycznia 2018 r.

Chełm

Czytelniczka o stronie urzędu: W dobie informatyzacji taka praktyka trąci czasami króla Ćwieczka

Autor: bar

Pani Agnieszka z Żółkiewski zamierza wraz z mężem wybudować dom. Liczyła na to, że wszelkie informacje na temat warunków i wymogów towarzyszących takiemu przedsięwzięciu znajdzie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Okazało się jednak, że zakładka „Nasze sprawy Wydział Architektury” od czerwca, czyli momentu wprowadzenia zmian w prawie budowlanym wciąż jest zablokowana.

– O wymagane dokumenty, opłaty, terminy, możliwości odwoławcze i sposób załatwienia mojej sprawy musiałam dopytać się telefonicznie – mówi pani Agnieszka. – Oczywiście nie był to dla mnie wielki kłopot. Myślę jednak, że w dobie ogólnej informatyzacji taka praktyka trąci już nieco czasami króla Ćwieczka.

Pani Agnieszka zarzuca również urzędnikom, że wprowadzili ją w błąd. Obiecywali, że strona z interesującymi ją informacjami niebawem zostanie zaktualizowana. Tymczasem minęły cztery miesiące i nic pod tym względem się nie zmieniło.

– W ciągu dwóch-trzech tygodni strona starostwa wraz z zakładką „Nasze sprawy” powinna zafunkcjonować – mówi Wojciech Hryniewicz, sekretarz powiatu krasnostawskiego. – Nie pozostaje mi nic innego, jak przeprosić Czytelniczkę Dziennika Wschodniego za niedogodność.

Sekretarz ma wytłumaczenie dla obecnej sytuacji. – Przed kilkoma miesiącami wygraliśmy ogłoszony przez ministra administracji i cyfryzacji konkurs na dofinansowanie budowy lub dostosowanie strony internetowej do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym wypadku niedosłyszących i niedowidzących – mówi Hryniewicz. – Zaangażowana przez nas firma z Torunia praktycznie kończy już prace nad naszą stroną. Dlatego nie aktualizowaliśmy strony, która i tak miała być przebudowana.

Czytaj więcej o: Krasnystaw
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 października 2015 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie urzędy w okolicy działają jak w XiX w. Wszystko musi być w formie papierowej a opłata w gotówce do kasy urzędu. Co się dzieje z informatyzacją, do czego potrzebny jest e - puap?
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strasznie niezdolni pracownicy urzędu, że nawet własnej strony internetowej nie mogą zrobić , tylko muszą szukać wykonawcy na zewnątrz. Wstyd!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na stronie UM Lublin Error 404 :D
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!