Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 grudnia 2014 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Deszcz obnażył fuszerkę na niedawno wyremontowanej drodze

Autor: Zdjęcie autora bar
48 16 A A

Ul. Metalowa to jedna z ważniejszych dróg w Chełmie. Niedawno została wyremontowana, ale okazuje się, że jakość zakończonych w listopadzie robót pozostawia wiele do życzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o odcinek od ul. Ogrodowej do administracyjnych granic miasta w okolicach mostu na rzece Uherce. Na sprawę zwrócił uwagę nasz Czytelnik z Chełma. Przysłał zdjęcia, na których widać, jak trasa wygląda po deszczu. Samochody co chwilę wpadają w głęboką kałużę. O wypadek tu nietrudno. Z kolei piesi muszą uważać, by rozjeżdżana przez auta woda nie znalazła się na ich ubraniu.

Po naszym telefonie urzędnicy miejscy obiecali, że przyjrzą się sprawie. - Tak jak wszystkie inwestycje, tak i przebudowa ul. Metalowej objęta jest gwarancją - mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. - Kiedy tylko warunki pogodowe na to pozwolą dokonamy szczegółowej wizji lokalnej i wyciągniemy wobec wykonawcy odpowiednie wnioski. Jeśli coś zostało źle wykonane, to musi to zostać naprawione.

Remont ul. Metalowej kosztował ponad 2,78 mln zł. Połowę tej kwoty miasto otrzymało w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tak zwanych "schetynówek”.

W ramach inwestycji wykonawca (czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa) miał m.in. wybudować ponad pół kilometra kanału burzowego, ułożyć około 850 m chodnika. Zainstalowano kilkanaście nowych latarni.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszk / 6 stycznia 2015 o 21:34

Wizje to mają artyści tutaj to trzeba odpowiedzialne za tą totalną fuszerę osoby wyp... z ciepłych posadek . Podobna historia jest w okolicach przepompowni gazu gdzie ci sami pseudo fachowcy zamiast wykonać odwodnienie  wykopali rów z którego po nieco większym deszczu woda przelewa się przez ulicę a wystarczyło inaczej ukształtować drogę.Kolejna partanina to zapadnięty na 30 cm chodnik zaledwie po 3 tygodniach. Ale nie mam złudzeń,podobnie jak na ulicy Ogrodowej na której mieszkańcy nie mogą doprosić się odwodnienia od 8 lat i w tej sprawie nic nie zostanie poprawione jak należy. 

Wizje to mają artyści tutaj to trzeba odpowiedzialne za tą totalną fuszerę osoby wyp... z ciepłych posadek . Podobna historia jest w okolicach przepompowni gazu gdzie ci sami pseudo fachowcy zamiast wykonać odwodnienie  wykopali rów z którego po nieco większym deszczu woda przelewa się przez ulicę a wystarczyło inaczej ukształtować drogę.Kolejna partanina to zapadnięty na 30 cm chodnik zaledwie po 3 tygodniach. Ale nie mam złudzeń,podobnie jak na ulicy Ogrodowej na której mieszkańcy nie mogą doprosić się odwodnienia od 8 lat i w tej ... rozwiń

Avatar
monika / 1 stycznia 2015 o 14:55

A w Lublinie proponuję wycieczkę na ul. Grabskiego i Krochmalną. Wystające albo zapadnięte płyty od studzienek, pobocza z kruszywem i wodą, ale co tam. Znaki o robotach zostały, więc zapewne robót będzie ciąg dalszy, no chyba, ze z braku reakcji mieszkańców uda się znaki zabrać i mieć spokój.

Avatar
andy / 28 grudnia 2014 o 11:41

..wizje będzie robił jak warunki pogodowe sie poprawią. .. dawno takiego idiotyzmu nie czytalem... zainwestuj derektorze w parasolke...

jak mawiał "w buló i nadzieji" -  "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku"

jak mawiał "w buló i nadzieji" -  "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyk... rozwiń

Avatar
oko / 28 grudnia 2014 o 06:37
..wizje będzie robił jak warunki pogodowe sie poprawią. .. dawno takiego idiotyzmu nie czytalem... zainwestuj derektorze w parasolke...
Avatar
Gość / 26 grudnia 2014 o 22:31

jak remontujesz łazienkę i kafelki odpadają to nie płacisz partaczowi - a tu?

Avatar
jon / 25 grudnia 2014 o 12:00

panie dyrektorze  Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie  - pierdu pierdu !

na pewno  wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem

nie będzie żadnych uchybień.

to że projekty robią debile siedzące za komputerem , a odbierają je fachofcy podobnej klasy

daje to takie efekty  jakie są .

p.s.

ale może tak nazwisko fachowca z UM czy powiatu , który to uzgadniał do publicznej wiadomości  ?

Avatar
Gość / 25 grudnia 2014 o 08:46

Zapytaj o najważniejsze:

kto z ramienia samorządu odebrał tę tandetę?

Zapytaj także:

ile % wziął za zaPOmnienie okulatów i kłoPOty

z odczytaniem wymagań kontraktu?

Zapytaj także:

jaki % tej inwestycji POszło na materiały, koszty robocizny

a ile PObrały biurwy za obsługę dofinansowania unijnego?

Zapytaj o najważniejsze:

kto z ramienia samorządu odebrał tę tandetę?

Zapytaj także:

ile % wziął za zaPOmnienie okulatów i kłoPOty

z odczytaniem wymagań kontraktu?

Zapytaj także:rozwiń

Avatar
gminny / 24 grudnia 2014 o 14:31

Taka sama fuszerka jest na niedawno robionej ulicy lazurowej w Żółtańcach. Droga robiona bez nadzoru, woda stoi na  asfalcie, we wjazdach lub spuszczana przez gminę  na działki prywatne bez zgody właścicieli. Zaraz po wykopach robiono asfalt, bez zagęszczania podłoża. Proszę zapytać wójta o ową drogę , którą dzieci często uczęszczają do szkoły. W momencie , gdy złapie mróz mamy lodowisko na drodze.

Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 14:19

Nie róbcie WYKONAWCÓW W BALONA i nie wrabiajcie ich w DARMOWĄ PRACĘ!

Od kilku dni w Lublinie TRZESZCZA SIANY BLOKÓW zwiazane ze zmianami skorupy ziemskiej.

Odbija się t o na jezdniach i chodnikach.

Oddany równiez niedawno odicxnek ul ORKANA stał się pofałdowany...

Na siły natury nikt nie znałazł skutecznego sposobu, a sytuacje trwa od 2009 roku!

Oprócz tego kilka miesięcy temu polscy sejsmolodzy przewidzieli trzęsienie ziemi, nie podali daty, i wystąpiło w okolicach Łodzi...

Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 10:52

Taka sama fontanna jest na Łęczyńskiej (wprawdzie remont niedokończony) na prześciu dla pieszych na przeciwko Statiol. Po deszczu w tym miejscu zawsze było bajoro i tak jest teraz. Lepiej tamtędy po deszczu nie chodzić a skutki widac do dzisiaj. Jest to najniższe miejsce na ulicy i zlewnia wody z obu stron Łęczyńskiej i Krzemionki. Może należałoby zrobić tutaj dodatkową kratkę ściekową przed przejściem i końcową nawierzchnią asfaltu?

Avatar
Mieszk / 6 stycznia 2015 o 21:34

Wizje to mają artyści tutaj to trzeba odpowiedzialne za tą totalną fuszerę osoby wyp... z ciepłych posadek . Podobna historia jest w okolicach przepompowni gazu gdzie ci sami pseudo fachowcy zamiast wykonać odwodnienie  wykopali rów z którego po nieco większym deszczu woda przelewa się przez ulicę a wystarczyło inaczej ukształtować drogę.Kolejna partanina to zapadnięty na 30 cm chodnik zaledwie po 3 tygodniach. Ale nie mam złudzeń,podobnie jak na ulicy Ogrodowej na której mieszkańcy nie mogą doprosić się odwodnienia od 8 lat i w tej sprawie nic nie zostanie poprawione jak należy. 

Wizje to mają artyści tutaj to trzeba odpowiedzialne za tą totalną fuszerę osoby wyp... z ciepłych posadek . Podobna historia jest w okolicach przepompowni gazu gdzie ci sami pseudo fachowcy zamiast wykonać odwodnienie  wykopali rów z którego po nieco większym deszczu woda przelewa się przez ulicę a wystarczyło inaczej ukształtować drogę.Kolejna partanina to zapadnięty na 30 cm chodnik zaledwie po 3 tygodniach. Ale nie mam złudzeń,podobnie jak na ulicy Ogrodowej na której mieszkańcy nie mogą doprosić się odwodnienia od 8 lat i w tej ... rozwiń

Avatar
monika / 1 stycznia 2015 o 14:55

A w Lublinie proponuję wycieczkę na ul. Grabskiego i Krochmalną. Wystające albo zapadnięte płyty od studzienek, pobocza z kruszywem i wodą, ale co tam. Znaki o robotach zostały, więc zapewne robót będzie ciąg dalszy, no chyba, ze z braku reakcji mieszkańców uda się znaki zabrać i mieć spokój.

Avatar
andy / 28 grudnia 2014 o 11:41

..wizje będzie robił jak warunki pogodowe sie poprawią. .. dawno takiego idiotyzmu nie czytalem... zainwestuj derektorze w parasolke...

jak mawiał "w buló i nadzieji" -  "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku"

jak mawiał "w buló i nadzieji" -  "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyk... rozwiń

Avatar
oko / 28 grudnia 2014 o 06:37
..wizje będzie robił jak warunki pogodowe sie poprawią. .. dawno takiego idiotyzmu nie czytalem... zainwestuj derektorze w parasolke...
Avatar
Gość / 26 grudnia 2014 o 22:31

jak remontujesz łazienkę i kafelki odpadają to nie płacisz partaczowi - a tu?

Avatar
jon / 25 grudnia 2014 o 12:00

panie dyrektorze  Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie  - pierdu pierdu !

na pewno  wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem

nie będzie żadnych uchybień.

to że projekty robią debile siedzące za komputerem , a odbierają je fachofcy podobnej klasy

daje to takie efekty  jakie są .

p.s.

ale może tak nazwisko fachowca z UM czy powiatu , który to uzgadniał do publicznej wiadomości  ?

Avatar
Gość / 25 grudnia 2014 o 08:46

Zapytaj o najważniejsze:

kto z ramienia samorządu odebrał tę tandetę?

Zapytaj także:

ile % wziął za zaPOmnienie okulatów i kłoPOty

z odczytaniem wymagań kontraktu?

Zapytaj także:

jaki % tej inwestycji POszło na materiały, koszty robocizny

a ile PObrały biurwy za obsługę dofinansowania unijnego?

Zapytaj o najważniejsze:

kto z ramienia samorządu odebrał tę tandetę?

Zapytaj także:

ile % wziął za zaPOmnienie okulatów i kłoPOty

z odczytaniem wymagań kontraktu?

Zapytaj także:rozwiń

Avatar
gminny / 24 grudnia 2014 o 14:31

Taka sama fuszerka jest na niedawno robionej ulicy lazurowej w Żółtańcach. Droga robiona bez nadzoru, woda stoi na  asfalcie, we wjazdach lub spuszczana przez gminę  na działki prywatne bez zgody właścicieli. Zaraz po wykopach robiono asfalt, bez zagęszczania podłoża. Proszę zapytać wójta o ową drogę , którą dzieci często uczęszczają do szkoły. W momencie , gdy złapie mróz mamy lodowisko na drodze.

Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 14:19

Nie róbcie WYKONAWCÓW W BALONA i nie wrabiajcie ich w DARMOWĄ PRACĘ!

Od kilku dni w Lublinie TRZESZCZA SIANY BLOKÓW zwiazane ze zmianami skorupy ziemskiej.

Odbija się t o na jezdniach i chodnikach.

Oddany równiez niedawno odicxnek ul ORKANA stał się pofałdowany...

Na siły natury nikt nie znałazł skutecznego sposobu, a sytuacje trwa od 2009 roku!

Oprócz tego kilka miesięcy temu polscy sejsmolodzy przewidzieli trzęsienie ziemi, nie podali daty, i wystąpiło w okolicach Łodzi...

Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 10:52

Taka sama fontanna jest na Łęczyńskiej (wprawdzie remont niedokończony) na prześciu dla pieszych na przeciwko Statiol. Po deszczu w tym miejscu zawsze było bajoro i tak jest teraz. Lepiej tamtędy po deszczu nie chodzić a skutki widac do dzisiaj. Jest to najniższe miejsce na ulicy i zlewnia wody z obu stron Łęczyńskiej i Krzemionki. Może należałoby zrobić tutaj dodatkową kratkę ściekową przed przejściem i końcową nawierzchnią asfaltu?