czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Dlaczego nie dostała pieniędzy z 500 plus? Jest powód

Dodano: 30 sierpnia 2016, 07:01
Autor: bar

Czytelniczka z Lublina napisała w imieniu pracującej w Holandii siostry. Mieszkanka gminy Leśniowice już w kwietniu złożyła wniosek o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ i dotąd nie otrzymała pieniędzy. Nie ma też decyzji odmownej.

Z relacji naszej Czytelniczki wynikało, że jej siostra Agnieszka złożyła wniosek o świadczenia dla trojga z czwórki dzieci. Opiekuje się nimi ojciec, a stan zdrowie nie pozwala mu pracować. W tej sytuacji ciężar utrzymania rodziny spadł na żonę.

– Siostra w Holandii pracuje legalnie – tłumaczy Czytelniczka. – Wiem, że pobiera tam wszystkie należne jej świadczenia.

Właśnie to, że pani Agnieszka pracuje za granicą sprawiło, że jej wniosek z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśniowicach został przesłany do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Urzędnicy wyjaśniają, że „w każdym przypadku, gdy członek rodziny osoby ubiegającej się o prawo do świadczenia wychowawczego prowadzi działalność zarobkową poza granicami Polski, Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z Ustawą o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, kieruje zapytanie do tutejszego ośrodka czy w konkretnej sprawie mają zastosowanie przepisy wspólnotowe dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz przekazuje wniosek wraz z kompletem dokumentów”.

– Mieliśmy już do czynienia z podobnymi przypadkami i każdorazowo przekazywaliśmy wnioski wraz z dokumentacją do lubelskiego ROPS – mówi Waldemar Kozioł, p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmie. – Jego zadaniem jest ustalenie, czy pracująca za granicą osoba, która ten wniosek złożyła nie pobiera tam świadczenia rodzinnego. Jeśli tak, to eliminuje ją to, jako beneficjenta programu Rodzina 500+.

Dyrektor Kozioł podkreśla, że w każdym z zachodnich krajów Unii Europejskiej to świadczenie jest wyższe niż w Polsce, a więc nie warto z niego rezygnować na rzecz 500+.

Do czasu, gdy siostra naszej Czytelniczki pracuje za granicą, polskiego świadczenia na dzieci nie otrzyma.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 grudnia 2016 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja mam sytuacje taka ze jest grudzien 2016 i nadal nie pobieram świadczenia bo ojciec dziecka który z nami nie utrzymuje kontaktów pieniadze na dziecko sobie pobierał od 2015 roku za granica w tajemnicy przed nami! Teraz mój wniosek mops przekazał do rops i bóg jeden wie gdzie jeszcze i nie pobiera teraz świadczenia ani ojciec ani matka! A ojciec od maja 2016 juz bezrobotny w Polsce siedzi! I wniosku rozpatrzyć nie potrafią! Do Komisji Europejskiej poszedł?
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze jak pobiera w Holandii to dlaczego jeszcze tu chce, od początku mówione było iż jak ktoś pobiera podobne świadczenie za granicą RP to pieniędzy z 500+ nieotrzyma.
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracuje w Holandii, pobiera zasiłek na dzieci i jeszcze mało!!!!!
Rozwiń
wojtek
wojtek (30 sierpnia 2016 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I gdzie tu sens?
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cyt. ,,Dyrektor Kozioł podkreśla, że w każdym z zachodnich krajów Unii Europejskiej to świadczenie jest wyższe niż w Polsce, a więc nie warto z niego rezygnować na rzecz 500+.'' nic dodać nic ująć, kwota wolna od podatku jest dokłądnie na odwrót. Tanie państwo..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!