piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Długa kolejka do mieszkań

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2001, 15:56

We Włodawie o mieszkania komunalne zabiega 200 osób, w Krasnymstawie lista oczekujących na przydział liczy 150 nazwisk. Ponieważ samorządy nie wznoszą nowych budynków, termin przeprowadzki do lokali o lepszym standardzie przedłuża się do kilku na nawet kilkunastu lat

We Włodawie komisja mieszkaniowa na listę oczekujących wpisała w tym roku tylko 12 rodzin. Znaleźli się na niej ci, którzy mają najtrudniejsze warunki mieszkaniowe i kiepską kondycję finansową. Chociaż rok już się prawie kończy na liście nadal znajduje się dziewięć rodzin i jest mało prawdopodobne, żeby w ciągu półtora miesiąca ich sytuacja się poprawiła.
- Samorząd nie buduje nowych mieszkań komunalnych, bo nie ma na to funduszy. Adaptowaliśmy budynek po jednostce wojskowej przy ul. Sztabowej, ale do niego przeprowadzono rodziny budynków w złym stanie technicznym, zagrożonych katastrofą budowlaną. Stary dom przy ul. Piłsudskiego został już nawet wyburzony - wyjaśnia Agata Potapczuk z UM we Włodawie.
W Krasnymstawie ostatni blok komunalny stanął ponad sześć lat temu. Od tamtej pory lista oczekujących się ciągle wydłuża, chociaż wiele osób zniechęconych długim okresem oczekiwania, prawie 15 lat, rezygnuje i przestaje zabiegać o przydział. Na przykład w 1999 roku do grona czekających na lokal komunalny dołączyło 21 rodzin, ale już w 2001 tylko pięć. Tutaj, podobnie jak we Włodawie na nowe lokum mogą liczyć jedynie ci, którzy muszą być w trybie pilnym przekwaterowani.
- Kupiliśmy od Cersanitu hotelowiec i przekazaliśmy pod zarząd TBS. W kwietniu przyszłego roku budynek będzie remontowany i zasiedlony. Zamieszkają w nim osoby, które zajmują nasze lokalne komunalne przeznaczone do rozbiórki. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy cisną się obecnie w parterowych barakach przy ul. Lwowskiej 147, Przemysłowej 11, Sikorskiego 8, 12 i 16 - mówi Teresa Okoń, inspektor ds. lokalowych w UM w Krasnymstawie.
Jedynie Chełm może się pochwalić doskonale rozwijającym się budownictwem komunalnym. Przy ul. Kredowej wyrosło kilka bloków, do których wprowadziły się rodziny wytypowane przez społeczną komisję mieszkaniową. W roku ubiegłym aż 80 osobom poprawiły się radykalnie warunki mieszkaniowe, w tym roku kolejnych 60 rodzin dostało nowe, przytulne i ciepłe mieszkania. Samorząd na tym nie kończy. Trwa jeszcze budowa 60-rodzinnego bloku na tymże osiedlu, a w projektowaniu jest 62-rodzinny blok na osiedlu Zachód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!