Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 marca 2008 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Dni Chełma bez scenariusza

0 7 A A

Na temat tegorocznych Dni Chełma wiadomo jedynie tyle, że odbędą się w dniach 14-15 czerwca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poza tym nie ma jeszcze scenariusza, ani preliminarza imprezy.

Przygotowanie scenariusza zawsze należało do dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Problem w tym, że Małgorzata Sokół, dyrektor placówki, przed kilkoma dniami przeszła do pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Tymczasem jej następczyni, Dorota Cewińska, potrzebuje czasu, aby ogarnąć wszystkie czekające ją zadania.
- Mam umówione spotkania z Dorotą Iwaniuk, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chełm - mówi Cewińska. - Na początek chciałabym usłyszeć, jakie są oczekiwania gospodarzy miasta odnośnie Dni Chełma.

Wygląda na to, że urzędnicy jeszcze swoich życzeń nie wyartykułowali. Dorota Iwaniuk, szefowa Wydziału Kultury przyznała, że w sprawie Dni Chełma nie ma jeszcze nic konkretnego do powiedzenia. Poza tym, że jak co roku, w program imprezy wpleciona będzie uroczysta sesja Rady Miasta, połączona z ogłoszeniem tegorocznych laureatów nagrody KAJ-a (Kazimierza Andrzeja Jaworskiego) w dziedzinach twórczości, mecenatu i kreowaniu wydarzeń kulturalnych. Natomiast już ze sceny podczas otwarcia Dni Chełma mieszkańcy dowiedzą się, kto został wybrany przez kapitułę Chełmianinem Roku. Wzorem lat ubiegłych MOSiR przygotuje też blok imprez sportowych, w tym biegi o puchar prezydenta Chełma.

Mimo wszystko w większości mieszkańcy i tak będą oglądać się na główną estradę i z góry oczekują na niej scenicznej gwiazdy.

- Rozmawiamy z menedżerami kilku znanych artystów, ale efekt tych rozmów nie jest jeszcze przesądzony - mówi Cewińska. - Dlatego wolałabym nie zdradzać jeszcze żadnych nazwisk.

Z wypowiedzi opublikowanych w ramach naszej sondy wynika, że chełmianie są już nieco znużeni dotychczasową formułą sztandarowej, chełmskiej imprezy. Gwoli sprawiedliwości jej ostatnie edycje niewiele się już różniły od analogicznych uroczystości obchodzonych w gminach. Bywało też, że te potrafiły się zdobyć na estradowe gwiazdy większego formatu niż te, zapraszane do Chełma. - Swoimi Dniami Chełma miasto nawet nie wyściubia nosa poza swoje opłotki - mówi jeden z mieszkańców.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chelmianka_20 / 28 maja 2008 o 19:49
ehhh...ja pamietam imprezy pod Zorzą to byly Dni Chelma teraz to juz nie to samo.w tamtym roq wogole nie bylam .bo po co?nic ciekawego nie ma.Jakies tance chorki itp ..nuda a gwiazda Dni chelma tez szkoda gadac(poza Wydra).lepsze miejsce bylo pod zorza! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i lepsze gwiazdy przyjadzaly
ehhh...ja pamietam imprezy pod Zorzą to byly Dni Chelma teraz to juz nie to samo.w tamtym roq wogole nie bylam .bo po co?nic ciekawego nie ma.Jakies tance chorki itp ..nuda a gwiazda Dni chelma tez szkoda gadac(poza Wydra).lepsze miejsce bylo pod zorza! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i lepsze gwiazdy przyjadzaly rozwiń
Avatar
lubelak / 1 kwietnia 2008 o 09:22
Jak na miasto które ma kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, słyszałem że coś kolo 70 to rzeczywiście Dni Miasta bardzo cieniutko wyglądają. Ktoś tu napisał że to przez mieszkańców którzy nie widzą się na takich imprezach. Wydaje mi się że jest troszkę inaczej. Problemem jest organizacja a raczej jej brak. Proponuję osobom które zajmują się tym tematem odwiedzenie innych miast w dniach ich święta, lecz nie jako urzędnicy tylko normalni obywatele.
Avatar
Osoba1 / 18 marca 2008 o 22:50
wreszcze odpowiednia osoba na stanowisku dyrektora, bo dotychczas najwieksza atrakcja w chelmie byly wystepy chorow. A kto pamieta imprezy Pani Doroty pod kinem zorza... wprost genialne... zawsze bylo tam pelno ludzi i wszyscy sie dobrze bawili.. a jaaaaakie gwiazdy?!!!!! Budka Suflera, Lombard, i wiele wiele innych. i musze przyznac ze Pani Cywinska ma przepiekna córke Anie ktora jest modelka. Gratulacje dla obu Pań
Avatar
~tom~ / 15 marca 2008 o 20:09
problem jest także w tym, że nawet jak cos fajnego juz ktoś zrobi, weźmy dni kultury chrześcijańskiej, chełmstok itp... ludzie przychodza garstkami... bo sie nie podoba, bo nie dla mnie, bo to bo tamto... to własnie przez takich nic się w mieście nie dzieje. Ci zapaleńcy dobrze że sa, ale dla kogo maja się starać? dla pięciu osób na krzyż...? taka już chełmska mentalnośc: narzekam bo nie ma, narzekam bo jest ale nie takie jak chcę...
Avatar
stary chelmianin / 11 marca 2008 o 22:35
Zawsze z zazdrością patrze na Zamość. Widać, że to miasto z rozmachem i pomysłem
na życie kulturalne. A Dni Chełma w dotychczasowym formacie były, są i będą żałosne - jedyny "program", który naprawdę się
wtedy udaje to - piwko wszędzie i smród tzw grillów.
Nie ma w Chełmie pomysłu na życie kulturalne. A jest tyle organizacji społecznych, ktore mogłyby coś zrobić - trzeba je tylko zebrać
i grzecznie poprosić o propozycje, no i dać im trochę środków finansowych . Wszystko to co do tej pory sie dzieje w tzw. kulturze to
praca garstki zapaleńców którzy nie mogą sie przebić.
Zawsze z zazdrością patrze na Zamość. Widać, że to miasto z rozmachem i pomysłem
na życie kulturalne. A Dni Chełma w dotychczasowym formacie były, są i będą żałosne - jedyny "program", który naprawdę się
wtedy udaje to - piwko wszędzie i smród tzw grillów.
Nie ma w Chełmie pomysłu na życie kulturalne. A jest tyle organizacji społecznych, ktore mogłyby coś zrobić - trzeba je tylko zebrać
i grzecznie poprosić o propozycje, no i dać im trochę środków finansowych . Wszystko to co do tej pory sie dzieje w tzw. ku... rozwiń
Avatar
jaaa / 10 marca 2008 o 09:30
jeśli chodzi o szczegóły to Dorota Cywińska a nie Cewińska obecnie pełni obowiązki dyrektora w Chadeku.
Avatar
marek / 8 marca 2008 o 00:45
Najlepsze imprezy zorganizuje MOSiR. Są to są

Biegi uliczne z kilkoma uczestnikami głównie z Kowla , przeciąganie liny, turnieje dzikich drużyn.
Brawo fachowcy od sportu i rekreacji
Avatar
chelmianka_20 / 28 maja 2008 o 19:49
ehhh...ja pamietam imprezy pod Zorzą to byly Dni Chelma teraz to juz nie to samo.w tamtym roq wogole nie bylam .bo po co?nic ciekawego nie ma.Jakies tance chorki itp ..nuda a gwiazda Dni chelma tez szkoda gadac(poza Wydra).lepsze miejsce bylo pod zorza! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i lepsze gwiazdy przyjadzaly
ehhh...ja pamietam imprezy pod Zorzą to byly Dni Chelma teraz to juz nie to samo.w tamtym roq wogole nie bylam .bo po co?nic ciekawego nie ma.Jakies tance chorki itp ..nuda a gwiazda Dni chelma tez szkoda gadac(poza Wydra).lepsze miejsce bylo pod zorza! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i lepsze gwiazdy przyjadzaly rozwiń
Avatar
lubelak / 1 kwietnia 2008 o 09:22
Jak na miasto które ma kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, słyszałem że coś kolo 70 to rzeczywiście Dni Miasta bardzo cieniutko wyglądają. Ktoś tu napisał że to przez mieszkańców którzy nie widzą się na takich imprezach. Wydaje mi się że jest troszkę inaczej. Problemem jest organizacja a raczej jej brak. Proponuję osobom które zajmują się tym tematem odwiedzenie innych miast w dniach ich święta, lecz nie jako urzędnicy tylko normalni obywatele.
Avatar
Osoba1 / 18 marca 2008 o 22:50
wreszcze odpowiednia osoba na stanowisku dyrektora, bo dotychczas najwieksza atrakcja w chelmie byly wystepy chorow. A kto pamieta imprezy Pani Doroty pod kinem zorza... wprost genialne... zawsze bylo tam pelno ludzi i wszyscy sie dobrze bawili.. a jaaaaakie gwiazdy?!!!!! Budka Suflera, Lombard, i wiele wiele innych. i musze przyznac ze Pani Cywinska ma przepiekna córke Anie ktora jest modelka. Gratulacje dla obu Pań
Avatar
~tom~ / 15 marca 2008 o 20:09
problem jest także w tym, że nawet jak cos fajnego juz ktoś zrobi, weźmy dni kultury chrześcijańskiej, chełmstok itp... ludzie przychodza garstkami... bo sie nie podoba, bo nie dla mnie, bo to bo tamto... to własnie przez takich nic się w mieście nie dzieje. Ci zapaleńcy dobrze że sa, ale dla kogo maja się starać? dla pięciu osób na krzyż...? taka już chełmska mentalnośc: narzekam bo nie ma, narzekam bo jest ale nie takie jak chcę...
Avatar
stary chelmianin / 11 marca 2008 o 22:35
Zawsze z zazdrością patrze na Zamość. Widać, że to miasto z rozmachem i pomysłem
na życie kulturalne. A Dni Chełma w dotychczasowym formacie były, są i będą żałosne - jedyny "program", który naprawdę się
wtedy udaje to - piwko wszędzie i smród tzw grillów.
Nie ma w Chełmie pomysłu na życie kulturalne. A jest tyle organizacji społecznych, ktore mogłyby coś zrobić - trzeba je tylko zebrać
i grzecznie poprosić o propozycje, no i dać im trochę środków finansowych . Wszystko to co do tej pory sie dzieje w tzw. kulturze to
praca garstki zapaleńców którzy nie mogą sie przebić.
Zawsze z zazdrością patrze na Zamość. Widać, że to miasto z rozmachem i pomysłem
na życie kulturalne. A Dni Chełma w dotychczasowym formacie były, są i będą żałosne - jedyny "program", który naprawdę się
wtedy udaje to - piwko wszędzie i smród tzw grillów.
Nie ma w Chełmie pomysłu na życie kulturalne. A jest tyle organizacji społecznych, ktore mogłyby coś zrobić - trzeba je tylko zebrać
i grzecznie poprosić o propozycje, no i dać im trochę środków finansowych . Wszystko to co do tej pory sie dzieje w tzw. ku... rozwiń
Avatar
jaaa / 10 marca 2008 o 09:30
jeśli chodzi o szczegóły to Dorota Cywińska a nie Cewińska obecnie pełni obowiązki dyrektora w Chadeku.
Avatar
marek / 8 marca 2008 o 00:45
Najlepsze imprezy zorganizuje MOSiR. Są to są

Biegi uliczne z kilkoma uczestnikami głównie z Kowla , przeciąganie liny, turnieje dzikich drużyn.
Brawo fachowcy od sportu i rekreacji
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 415 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!